У рейтингу голів ОДА від КВУ Москаль випав з числа лідерів у "середняки"

Серед позитиву чинного голови Закаратської ОДА вказується відкриття нового цеху в політично опонуючому йому Мукачеві, з негативу - недержавницька позиція в контексті закону про освіту

У рейтингу голів ОДА від КВУ Москаль випав з числа лідерів у "середняки"

У КВУ зазначили, що оцінка діяльності голів ОДА складається з двох компонентів: показників соціально-економічного розвитку регіону та результатів опитування експертів. Відповідно до результатів аналізу діяльності ОДА, було сформовано три групи: з високими, середніми та низькими результатами.

Як повідомив під час презентації рейтингу гендиректор Комітету виборців України Олексій Кошель, лідерські позиції з часу проведення першого дослідження за підсумками 2016 року зберігає Харківщина.

“Очолила рейтинг голова Харківської області Юлія Світлична. На думку експертів, її приклад демонструє, що робота голови ОДА – це не стільки політика, скільки конкретні досягнення у соціальній та економічній сферах, у сфері безпеки. Йдеться не про абстрактні показники – люди мають відчути все це на собі. Відкриття нових станцій метро в Харкові, будівництво доріг та мостів, підвищення зарплат на підприємствах області тощо – ці показники чітко пояснюють лідерство Світличної”, – зазначив Кошель.

Також у першій групі, поінформував гендиректор КВУ, голови Тернопільської (Степан Барна), Вінницької (Валерій Коровій), Донецької (Павло Жебрівський), Львівської (Олег Синютка), Київської (Олександр Горган), Дніпропетровської (Валентин Резніченко) та Миколаївської (Олексій Савченко) обласних державних адміністрацій.

“Тернопільська та Вінницька області покращили свої позиції, дещо погіршили – Кіровоградська та Закарпатська”, – зазначив Кошель.

За даними КВУ, середні результати продемонстрували Запорізька, Закарпатська, Житомирська, Сумська, Кіровоградська, Чернігівська, Луганська та Івано-Франківська області. Найнижчі результати продемонстрували Одеська, Херсонська, Полтавська, Хмельницька, Рівненська, Черкаська, Чернівецька та Волинська області.

Стосовно Г.Москаля, то зазначається, що "у порівнянні з попередніми дослідженнями, голова Закарпатської ОДА змістився з групи лідерів до групи впевнених "середняків". За висновками дослідників, за 11 місяців діяльності в області погіршилися основні соціально-економічні показники та спостерігалося погіршення динаміки розвитку регіону.

...Експерти зазначили, що одним із успіхів 2017 року стало залучення рекордної кількості туристів у Закарпаття. Так, упродовж року регіон відвідали 2 млн туристів, що на третину перевищує показники 2016 року.

Також було відзначено позитивні зрушення в напрямку розбудови інфраструктури регіону. Зокрема, експерти вказали на будівництво компанією "Flex Україна" заводу по литтю пластмаси в Мукачеві, що забезпечить робочими місцями понад тисячу осіб.

...Експерти відзначили, що в 2017 році в області мали місце низка акцій та критичних заяв, пов'язаних із критикою нової редакції закону про освіту щодо мови навчання національних меншин. Експерти вказали, що заяви голови ОДА (в першу чергу щодо мовного закону) могли потенційно негативно позначитися на врегулюванні міжнаціональних питань на Закарпатті. Також в негативному контексті фахівцями було згадано звернення Закарпатської обласної ради до Президента України з вимогою ветувати новий закон "Про освіту". На думку експертів, у подібних зверненнях облрад містяться ознаки перевищення їхніх законних повноважень.

Також, за словами експертів, важливою проблемою залишається боротьба із контрабандою через українсько-угорський кордон", що її вже називав подоланою Г.Москаль.

Проблемним в діяльності Г.Москаля експерти назвали "проведення децентралізації в регіоні. В сукупному рейтингу Кабміну область займає 18 місце серед регіонів України за формуванням об'єднаних громад. Всього на Закарпатті діє 8 ОТГ, три з яких були створені в 2017 році...

За даними експертів, область також не є успішною в реалізації системи електронних закупівель "Prozorro". Відповідно до рейтингу ГО "Громадський контроль" Закарпаття входить до переліку регіонів з низьким рівнем прозорості закупівель".

Що суттєво, в той чи інший спосіб на всіх цих проблемних моментах в діяльності голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля вказувало і Закарпаття онлайн.

Нагадаємо, що перший рейтинг голів ОДА було складено за підсумками 2016 року. Його очолила голова Харківської ОДА Юлія Світлична, на останньому місці була Херсонська область. У 2018 році КВУ продовжить досліджувати роботу керівників обласних держадміністрацій.

23 січня 2018р.

Теги: рейтинг, КВУ, Геннадій Москаль

Коментарі

Свiй 2018-02-12 / 16:59:55
Не з того мiсця випав! Треба обратно запхати!

Вуву 2018-01-26 / 13:06:10
Як тут написано ... " маскаль випав з числа ..." ... Видать ніжиньки не тримали .
Хоча я б з більшим задоволенням прлчитав би ...
" маскаль випав з вікна свого
кабінету ... "

Степан Крук 2018-01-23 / 13:16:54
Вся проблема Москаля в менталітеті! Його менталітет - від слова мент!

Щурь вася з міжгіря 2018-01-23 / 06:40:15
гена профестивалив і пропив свій рейтинг

НОВИНИ: Політика

12:24
В Ужгороді попередили зрежисовані Росією фейкові "слухання" щодо угорської автономії на Закарпатті
11:43
/ 26
Гройсман телефоном попросив Москаля вибачитися за образи на адресу Супрун
10:06
/ 1
У Мукачеві провели вечір вишуканої поезії
06:53
/ 37
"Ґендерники" за брудну лайку на адресу Супрун вимагають від Москаля вибачень та відповідальності, а Тука – негайної відставки
11:47
/ 34
Ключовими учасниками організації "імпічменту Порошенка" на Закарпатті стали "орли Авакова" і "псевдоактивісти" Москаля
13:47
/ 6
До підпалу офісу угорської організації в Ужгороді можуть бути причетні польські радикали з ультраправої "Фаланги"
04:04
Будапешт через організації закарпатських угорців затягує імплементацію рішень Венеційської комісії - Гриневич
03:27
/ 6
Міністр Гриневич звинуватила голову МЗС Угорщини Сійярто в брехні
02:39
/ 24
У Тячеві голові РДА жбурнули назад кошик квітів, принесений ним "для піару" до пам'ятника Героям Небесної Сотні
01:13
/ 14
В Ужгороді планують встановити ще один провокаційний символ угорської імперськості
04:27
/ 15
Україна не може повністю задовольнити позиції угорської нацменшини у мовному питанні – МЗС
21:36
/ 1
На Закарпатті через АЧС відстріляно сотню диких свиней, у семи випадках вірус підтвердився
23:38
В Ужгороді відбулося громадське вшанування полеглих під час виходу із Дебальцевого
12:43
/ 10
Усім зацікавленим сторонам представили "Дорожню карту імплементації мовної статті закону "Про освіту", Угорщина бреше і маніпулює – МОН
21:05
/ 9
Від шантажу до інсинуацій: Глава МЗС Угорщини звинуватив Україну в "міжнародній кампанії брехні проти Угорщини та закарпатських угорців"
07:39
/ 7
Клімкін: угорці мабуть плутають угорську мову з російською
07:06
/ 4
Кабмін вніс до ВР законопроект про зміни до закону про освіту
23:04
/ 12
Спробу підпалу офісу угорської організації в Ужгороді здійснили пропутінські праворадикали однієї з країн ЄС – Москаль
17:48
/ 38
Низка організацій звернулися до президента щодо звільнення голови Закарпатської ОДА через його антиукраїнську діяльність
15:25
/ 9
Уряд України відреагував на "хамство і маніпуляції" з Угорщини та схвалив зміни до мовної норми
14:53
/ 11
Заступник голови Закарпатської ОДА Москаля уникнув люстрації, бо "немає запису в трудовій" – "Схеми"
14:21
/ 11
Представники угорської громади Закарпаття відмовилися від консультацій з Міносвіти України
05:36
/ 2
Екс-в.о. начальника Закарпатської митниці і екс-помічник нардепа Горвата Крутяк має $130 тис, "подарованих дідусем", і їздить на Infinity "від мами"
18:01
/ 26
Угорщина під приводом "захисту закарпатських угорців" обіцяє продовжити шантажувати Україну
16:56
/ 9
Ужгородом пройде Марш слави Героїв Карпатської України
» Всі новини