У Запоріжжі священик УПЦ МП відмовився відспівати дитину, хрещену в УПЦ КП

У Запоріжжі священик УПЦ МП відмовився під час похорону відспівати 2-річного хлопчика, який загинув від того, що на нього упав з вікна самогубець.

Тато покійного маляти Роман Поліщук розповів, що під час процесії священик дізнався, що дитину хрестили священнослужителі церкви Київського патріархату і навідріз відмовився проводити обряд відспівування, повідомляє місцеве видання ForPost.

"Батюшка сказав, що дитина нехрещена, а церква – самозванців. Мати плакала і падала перед ним на коліна, але це не допомогло", – сказав Роман.

Батьки вирішили відвезти тіло дитини в найближчий храм – імені Іоанна Кронштатского, але там також відмовилися відспівувати померлого з тієї ж причини.

За словами батька, священики просто закрили двері перед ними і попросили покинути територію церкви.

Врешті на процесію приїхав священик з церкви Святого Миколая, де хрестили дитину, і відспівав покійного.

Організацією відспівування займалася ритуальна служба, куди по організацію поховання звернулися батьки малюка.

За словами керівниці організації Світлани Шаповал, подібний випадок з ними стався вперше, тому що більша частина клієнтів були хрещені священнослужителями Московського патріархату.

"У Запоріжжі всього два храми Київського патріархату. Ми всі хрещені Московським патріархатом, і ніхто не міг подумати, що батьки поїдуть на Бабурку хрестити дитину в Київському патріархаті. Тепер ми обов'язково будемо уточнювати цей момент",  – сказала Шаповал.

Служителя церкви Московського патріархату, який відмовився відспівувати малюка, звуть Євген Молчанов.

Він пояснив, що в Московському патріархаті не визнають Київський, і на їхню думку всі обряди під заступництвом Філарета – недійсні.

"Смерть будь-якої дитини це завжди важко. Мені дуже шкода, я співчуваю цим людям, але переступити через ці моменти я не можу. Дитина, відспіваний у Київському патріархаті, залишається нехрещеною, а сама церква Київського патріархату недійсна і незаконна. Я молюся за цю дитину вдома, а в храмі не можна, тому що він нехрещений", – сказав Євген Молчанов.

Священик розповів, що почувши відмову відспівувати хлопчика, присутні почали штовхати його, а батько малюка вдарив його.

Пізніше стало відомо, що митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука підтримав священика у відмові відспівувати малюка.

"Згідно з канонами нашої церкви ми не можемо здійснювати обряд стосовно прихожан інших конфесій. Священик зробив правильно, бо якби він порушив канони, мусив би за це нести відповідальність перед Богом. Ні батьки, ні священик у ситуації, що склалася не винні, відповідальність несе ритуальна служба, яка звернулася не до тієї церкви. Найближчим часом збиратиму священиків з приводу виникнення подібних ситуацій, дам настанови" — сказав владика Лука.

Дитина Поліщуків загинула 31 грудня, коли близько 18:20 за вулиці Історичній 39-ти річний житель Запоріжжя вирішив покінчити життя самогубством і викинувся з вікна багатоповерхівки.

У цей момент у дворі будинку гуляв хлопчик зі своїм татом. За трагічним збігом обставин, самогубець упав саме на дворічного малюка.

Чоловік помер від отриманих травм на місці. Хлопчика намагалися врятувати лікарі швидкої допомоги, але дитина, не приходячи до тями, померла в реанімаційному автомобілі.

Фото ілюстративне, з мережі Інтернет

05 січня 2018р.

Теги: УПЦ МП, відспівування, хрещення, УПЦ КП

Коментарі

МѢСТНЫЙ 2018-01-09 / 10:59:48
Мои соболезнования родным ребенка. Жуткая смерть, страшное горе - и какой *идарас начинает вы*бываться и отказывается отпевать. Ужас. У родных, неверное, оторопь после такого. Но у меня после этого только один вопрос: на хера вообще идти в церковь МПЦ?

Степан Крук -Міші 2018-01-07 / 20:09:29
Дається взнаки періодичне спілкування з цибульковими дебілами!

Міша 2018-01-07 / 19:42:02
Проявилась культура Степана Крука. "Дуже" культурна людина.

Степан Крук 2018-01-07 / 18:53:04
Шановні! Руська православна церква МП стала воїнізованим підрозділом путінського "Руського мира" і повинна бути забороненою на території Украни, як терористична організація! Віддам на майбутніх парламентських вибораї свій голос за того депутата, котрий внесе відповідний законопроект У Верховну Раду.

111-міші 2018-01-07 / 14:47:47
Та невже? це вам сам Ісус Христос сказав? А може Гундяєв?
Жодна церква не вправі судити християн і вирішувати за них чи канонічні вони чи ні. Ви ніде в Євангелії не знайдете і слова про канонічність чи неканонічність. Все це від лукавого. І ті хто розповсюджують це не християни, а слуги диявола.Тільки справжня євангелицація є шляхом до Христа.

Степан Крук -Міші 2018-01-07 / 14:46:32
То ти так бачиш милосердя, співчуття до померлої дитини? Та пішов ти до свого Хуйдяєва! Здається, тобі там подобається...

Міша 2018-01-07 / 13:41:05
Київський патріархат - це розкольники які відкололися від істинної Церкви. УПЦ - канонічна Церква Української держави. У КП ніодне їз Таїнств не має благодаті. Тому священик повністтю правий. Хоча міг проявити милосердя і звернутися з проханням до свого єпископа про похорон. Дитині - Царство Небесне, а всім нам розуму і мудрості у житті.

Степан Крук-Івану 2018-01-07 / 12:48:10
Повністю з тобою,Іване, погоджуюся! Щодо вірників: вони обдурені, бо хотять бути обдуреними!

ІВАН 2018-01-07 / 12:34:33
Московський патріархат, вуключно із його підрозділом в Україні - УПЦ - не мають нічого спільного із тим, що заповідав Ісус Христос, нічого спільного із Його Церквою. Без сумніву УПЦ МП є підрозділом КГБ (ФСБ) Росії і виконує лише його завдання. Повторюю, це не християнська і взагалі не церковна структура. Інше питання - це вірники цієї струтури. Люди обдурені і на жаль не знають, що на справді вони відносяться до церкви сатани, а не Христа.

Степан Крук 2018-01-06 / 18:52:15
Там, де немає людяности, Бога нема!!!

Степан Крук 2018-01-06 / 18:45:31
Дивує, що у світле Різдвяне Свято, коли весь Світ поринув у духовне, вічне й добре, знаходяться антихристи, які лижуть сраку Гундяєва-хуйла!

Християнин 2018-01-05 / 23:33:47
Значить не потрібно звертатися до цих дикарів. нехай співають Кирилу Гундяєву, а ми Богу.

111-щурю 2018-01-05 / 21:51:45
Хрестять в Імя Господа - Ісуса Христа. Хрестити і відспівувати усопшого може і зобовязаний християнин без сану, якщо поруч немає священика. Читай апостола Павла, його послання, які він писав саме для таких невігласів, які догми ставили вище за віру.

111 2018-01-05 / 21:43:36
Та він не з Міжгіря, а з нори, що під корчом. Та московська кагебістська секта, що себе церквою називає ще не таке творить. Мене дивують ті люди, що ходять в ті храми і сповідуються перед тими попами, що за СРСР після сповіді бігли звітувати головному гебішту.Нинішні московські попи є і молоді, та закваска у них стара-більшовистсько-гебістська.

444 2018-01-05 / 21:37:24
що ви тварюки московські з тим народом витворяєте, ніколи не думав що на міжгірщині такі дебіли водяться

Щурь вася з міжгіря 2018-01-05 / 20:09:52
відмовився тому що цей малюк царство йому небесне був хрещений філаретовськими самозванцями

НОВИНИ: Різне

19:29
Як змінились ціни на будівельні матеріали?
17:13
Чим може бути корисний штучний інтелект PPC-шникам?
22:46
"Заповіт" Тараса Шевченка прозвучав в угорському парламенті
17:13
Переваги вертикальних пресів для макулатури
22:19
Пневматичний пістолет для спорту та тренувань
22:17
Чому виникає запалення нирок і які аналізи допоможуть діагностувати нефрит?
22:15
Чоловічі ремені: Різновид матеріалів, як правильно обирати
00:48
/ 1
У першому турі виборів президента Словаччини виграв прозахідний кандидат
20:59
Оптові продажі промислової фурнітури в Україні: виклики та можливості для бізнесу в 2024 році
21:21
Колористика меблів: дивани яких кольорів виглядають дорого?
22:58
/ 10
Військовий з "Азова" запропонував дозволити бойовим бригадам самим мобілізовувати "ухилянтів"
15:29
Найкращі місця для подорожі в Японію
23:02
/ 2
Макрон: У нас немає лімітів, ми будемо реагувати на поведінку росії
17:10
Блендер на кухні - чому це обов'язкова річ
16:27
Який айфон краще купити у 2024 році?
16:08
Який холодильник краще: Ноу Фрост, статична чи динамічна система охолодження?
15:13
Де надрукувати книги у Львові за розумною ціною?
11:46
"Радіо Свобода": угорщина надіслала лист державам ЄС щодо, начебто, "утисків угорців" в Україні
22:55
Прямі джинси знову в тренді: кому пасують та з чим носити
20:19
Що можна подарувати дружині на річницю весілля
22:24
/ 3
Глава УГКЦ після слів Папи: В Україні нікому на гадку не спадає здатися
10:15
/ 10
Папа Римський Франциск порадив Україні "відважно" і з "відчуттям сорому" підняти перед росією "білий прапор" поразки
20:58
/ 2
Віцеспікер парламенту Словаччини заявив, що росія "не агресор" і "захищає свої інтереси"
20:32
/ 1
фіцо вважає, що Чехія поставила під загрозу відносини зі Словаччиною через різні погляди на війну рф проти України
13:11
Лазерне шліфування обличчя: Інноваційний підхід до краси
» Всі новини