"394% становила різниця в цінах Закарпатського онкодиспансеру та міжнародної організації ПРООН за той самий препарат для лікування раку передміхурової залози", - наводить прес-служба ЦПК слова члена правління Олександри Устінової.
Як передає "Інтерфакс-Україна", йдеться, зокрема, про препарат "Бікалутамід" виробництва компанії "Віста".
У ЦПК зазначили, що більшість корупційних схем, які раніше були на рівні державних закупівель, перемістилася на рівень регіональних. При цьому найпоширенішими схемами є кулуарні домовленості між учасниками ринку, об’єднання кількох препаратів в один лот, формування технічного завдання під конкретного постачальника, а також реєстрація свідомо завищених цін.
Крім того, однією з проблем, яка була усунена на рівні державних закупівель, проте залишилася на рівні обласних, на думку представників ЦПК, є закупівля препаратів через недобросовісних дистриб'юторів. Так, у 2014 році під час закупівель онкопрепаратів Мінохорони здоров'я частка виробників, які вийшли на торги, становила 3%, у 2017 році цей показник становив 57% під час закупівлі через ПРООН.
Значна частина закуповуваних лікарських коштів є для лікування онкології супровідними, а не основними. При цьому деякі з них не є рекомендованими ВООЗ до застосування.
У ЦПК висловили думку про те, що реформування державних закупівель ліків виробів медичного призначення (ВМП) спрацювало тому, що всі процедури були виведені з-під дії українського законодавства.
"Препарати закуповувались на міжнародних майданчиках та через процедури, якими користуються в усьому світі. Жодна структура в Україні не могла заблокувати ці закупівлі, як це відбувалося раніше в разі спроби заходження на ринок нового гравця", - йдеться в повідомленні.
За результатами закупівель препаратів для дорослої онкології через міжнародні організації в 2016 році загальна економія бюджетних коштів становила 52% порівняно із закупівлею в 2014 році, для дитячої - 27%. Понад 90% лікзасобів для дорослих і 78% для дітей було закуплено міжнародними організаціями дешевше, ніж міністерством.
свому 2017-12-13 / 11:20:05
однозначно, якщо-б був зацікавлений головлікар то купив-би учетверо дешевше...... Але бик-валютчик із 90-х, а далі доктор і проффессор, а зараз головний лікар, якого не раз ловили..... і близько не подумує про подібне. І такі речі є основою проблеми в державі, а аж ніяк не 7-ма стаття закону......
чужий 2017-12-13 / 09:43:12
свій ти перед тим як когось обсерати розберися а ліпше напиши і себе
Свiй 2017-12-13 / 09:01:24
Знайома риторика одного з керовникiв, теперiшнього скороспiлого та недоученого! Рано чи пiзно це закончиться!
До Свого 2017-12-13 / 08:41:58
Громадськість намагається контролювати... Не смішіть. Громадськість намагається заробляти на контролюванні. І заробляє. До слова, дуже і дуже непогано. І відвідання екзотичних курортів по декілька разів на рік "громадськими активістами" - факт відомий.А щодо тенедерів , то Ваша позиція - це позиція необізнаного юридично і економічно делітанта, який окрім повтрення немов мантри слів "корупція" і "зрада" не може (або не хоче?) напрягти мозок і елементарно поцікавитись як відбуваються торги. Тицькати пальцем і звинувачувати простіше за все, ніж спробувати розібратися і відслідвати весь процес від "А" до "Я", а вже потім з фактами виходити на громадські обговорення чи звертатися до правоохоронних органів. А поки тільки пусте "бла-бла".
Свiй 2017-12-13 / 07:25:21
Ваша позиция це позицiя любого главврача! Частово громадкiсть намагаэться контролювати незаконное збагачення ! Подивiться як живуть главврачi у нас !По 4 рази в роцi вiдвiдують екзотичнi курорти! Яцина,Русин,Соскида,Великоклад,Питания як зараз це за Рахунок корупцiйних закупок!
Цікавлюсь 2017-12-13 / 00:15:42
Ви спробуйте не допустити когось до тендеру. Тим більше на тендерах можуть бути присутні представники ЗМІ та громадськості - це ж не закриті процедури торгів. А шукати кішку в темній кімнаті де її немає - невдячна справа. Страшні слова "корумпована змова" полюбляють кричати саме ті, хто програв тендер або не спромігся виконати умови торгів. А зараз всі тендери йдуть через "Прозорро" тому звинувачувати когось у корупціїї - глупота. Шабуніському ЦПК треба якось відпрацьовувати грантовські зарплати ось і волають про свої "гучні" розстеження. Краще б копали в бік міжнародних організацій які поствили в Україну ліки з граничними термінами і які девелось списувати. Чомусь про це ані гу-гу...
Свiй 2017-12-12 / 22:09:26
Трошки примитивно пояснюэ цiкавий! Насправдi цiй процедурi закупки передуэ корумпована змова! Не всi виробники допускаються до тендеру! А чому?
Цікавлюсь 2017-12-12 / 21:57:34
Вбиваю в гуглі "Бікалутамід" виробництва компанії "Віста". Ціна "гуляє" від 600 грн до 2000 грн. в залежності від дозування. Трохи знаоймий з процедурою тендерів. Якщо інші кампанії з меншими цінами не запропонували свій товар під час торгів, то купують той у тієї кампанї, яка дала найменшу ціну. До чого тут міжнародні організації? Не треба мати десять університетських освіт, щоб зрозуміти просту істину: нарікати на те, що десь у якоїсь фірми можна купити дешевші ліки, але ця фірма чомусь не заявилась на торги- дурниця. Якщо такі мудрі , то чому не купують і своєчасно не розподіляють ліки (і не тільки ліки, а вакцини, сироватки і т.п.). Чому в Україні люди помирають від ботулізму? Що догаздувалися і тепер шукають винних? Чи вже забули про мітинги батьків, чиї діти хворі на онкологію.? Тоді завдяки, цим міжнародним організаціям помирали діти,оскільки ніяк не могли доторгуватися... і своєчасно постачати ліки.
$Хенерал Гаврилюк$ 2017-12-12 / 19:14:19
Прокуратура у даному випадку безсила
Свiй 2017-12-12 / 18:34:09
Проффффесссор Русин А.в. каже що крав oкна а iнше вкрав Iгнат !