Ужгородці підписалися під вимогою до мера не забудовувати "Кірпічку" (ДОКУМЕНТ)

У суботу, 21 жовтня, в обласному центрі Закарпаття відбулися нонсовані у ЗМІ збори мешканців кварталу "Кірпічка". Під час зборів був підписаний наказ виборців до міського голови та депутатів міста з вимогою за жодних обставин не надавати дозвіл на поділ орендованої земельної ділянки на 6 гектарах парку Перемоги. В сукупності із іншими вільними від забудови ділянками необхідно облаштувати цілісний парк відпочинку на 8,5 гектарах.

Ужгородці підписалися під вимогою до мера не забудовувати "Кірпічку" (ДОКУМЕНТ)

Натомість, як стверджують організатри ініціативи, міський голова Богдан Андріїв лобіює поділ земельної ділянки загальною площею 6,0000 га на земельні ділянки площами 1,4006 га, 0,4485 га та 4,1509 га по вулиці Заньковецької в інтересах забудовника.

Зокрема, 29 вересня 2017 року на офіційному сайті Ужгородської міської ради  опубліковано проект рішення, згідно з п.5.3 якого планується коштом місцевого бюджету зробити розподіл орендованої земельної ділянки ТОВ "Ужгород-маркет".

Нагадаємо, що договір оренди з ТОВ "Ужгород-маркет" припиняє чинність  17 грудня 2017 року.

 

 

Міському голові Ужгорода

Андріїву Б.Є.

 

Депутатам міської ради

 

 

 

21.10.2017

 

від ужгородців,

що нижче підписались

 

НАКАЗ ВИБОРЦІВ

У житловому масиві, у трикутнику між вул. Минайська, 8-Березня та Заньковецької, на площі 8,5 гектарів знаходиться простір вільний від забудови. Цей простір є нашим парком Перемоги із озером в центрі . На сьогодні вони занедбані.

Навіть в таких умовах цей простір є найбільшим цілісним масивом зеленої зони у багатоповерхових житлових кварталах лівобережної частини міста. Це єдине місце для прогулянок родин з дітьми, літніх людей та молоді, місце для активного відпочинку, пляжування та риболовлі, де кожен мешканець може безкоштовно провести своє дозвілля. Тут гніздяться дикі качки, лиски, водяні курочки, очеретянки великі, бугайчики – птахи, внесені до Червоного списку Закарпатської області.

Ще у 1980-х роках відбулась рекультивація кар'єру колишнього цегельного заводу. Вкладено  значні кошти громади у благоустрій парку, який облікувався міською радою ще у 2007 році на площі у 15,6 гектарів. Власне цьому є документальні підтвердження у міському архіві. Багато ужгородців брали участь у його благоустрої та пригадують як висаджували дерева та кущі, очищали від сміття озеро.

Однак, поступово вільний простір почав зникати, а територія підступно шматувалась різними забудовниками за волею обранців до міської ради. Найбільш кричущим став випадок у 2007 році, коли 6 гектарів парку таємно, без відома громади було віддано в оренду ТОВ «Ужгород-Маркет» під забудову. Строк дії договору оренди спливає 17 грудня 2017 року.  Та й власне сам парк розчинився в бюрократичних лабіринтах наче його й ніколи не було.

Водночас, 29.09.2017 року на офіційному сайті міської ради опубліковано проект рішення "Про надання дозволів на складання технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)".

Пунктом 5.3. цього проекту рішення ради передбачається надання дозволу Департаменту міського господарства на складання технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки загальною площею 6,0000 га на земельні ділянки площами 1,4006 га, 0,4485 га та 4,1509 га по вул. Заньковецької з подальшою реєстрацією комунальної власності.

Ми звертаємо увагу міської влади на необхідність і обов’язковість, встановлену законодавчо, збереження існуючих зелених зон міста та їх розширення. У міста відсутній просторовий ресурс, за рахунок якого можна було б компенсувати їх втрати, що доведено при спробі впровадження містобудівної документації «Генеральний план (коригування) м. Ужгорода», адже навіть облаштування нових парків на адміністративних межах та периферії міста можливе лише «на папері» (віртуально), оскільки реалізація цих прожектів, запропонованих розробником у співпраці з міською радою, яка наполегливо їх відстоювала, є недоцільною, неефективною, та в будь-якому разі не покращить якість життя кожного ужгородця. І це доведено навіть на етапі розробки Схеми перспективного озеленення міста, що намагалися «НДІ проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.М. Білоконя» нам нав’язати.

Нам потрібні парки та сквери у межах пішохідної доступності!

Це не тільки вимога закону, але й вимога часу, якою представницький орган, що націлений відстоювати права та інтереси ужгородців, не може нехтувати.

Відтак, просимо за жодних обставин не надавати дозвіл на поділ орендованої земельної ділянки на 6 гектарах парку Перемоги. В сукупності із іншими вільними від забудови ділянками необхідно облаштувати цілісний парк відпочинку на 8,5 гектарах.

Готові до співпраці у спільних громадських інтересах,

Заявники

22 жовтня 2017р.

Теги: Кірпічка, парк, озеро, забудова

Коментарі

микола 2017-10-23 / 19:21:59
нууу, доскакалися... а що хотіли, 500 гривень взяли, "кірпічку" треба віддати Боді

Тiбор 2017-10-22 / 17:44:56


Тролінг. Учіться дискутувати предметно, по суті, без переходу на особистості. Коментр видалено. Адмін


222 2017-10-22 / 17:37:54
Цікаво, кому вигідно зведення хоспісу біля "кірпічки"?

небайдужий 2017-10-22 / 17:18:01
Андріїв та депутатський корпус буде дуже недалекоглядним, якщо продовжить договір оренди на цій ділянці і дасть її забудувати, адже все це не варто ломаного гроша, а репутацію вже не відновиш і парк не повернеш, думайте панове ...

Цегла 2017-10-22 / 08:41:14
Молодці. Будемо сподіватись, що вдасться захистити ландшафт від забудови

НОВИНИ: Соціо

01:25
У Закарпатському кардіодиспансері тестують найсучасніший в Україні ангіограф
18:35
/ 5
Ужгородський міськрайонний суд очолив Віктор Данко
16:09
Послугами пасажирського транспорту на Закарпатті у січні скористалися 2,8 млн пасажирів – на 12,4% менше, ніж у січні торік
15:00
/ 9
Проведені з порушеннями громадські слухання в Ужгороді погодили тариф на проїзд у громадському транспорті у 5 грн
14:36
Мукачівська ДЮСШ стала переможницею серед усіх спортивних шкіл країни на двох всеукраїнських чемпіонатах
14:19
Соціальну допомогу торік отримали понад півмільйона закарпатців
14:13
Закарпаття готується до підписання меморандуму про співпрацю із румунським повітом Марамуреш
13:30
В Ужгороді засідала експертна комісія з розгляду проектів, поданих на Бюджет громадських ініціатив
12:18
До 5 брезня продовжили карантин у школах Ужгорода
11:36
Понад 5 млн грн спрямували в Мукачеві на благоустрій та капітальне будівництво
09:40
"Кірпічка" горіла в Ужгороді
09:38
В Ужгороді розказали про відбір кращих медиків краю на відзначення "Орденом Святого Пантелеймона"
09:33
В Ужгороді повертаються до практики платного паркування і вже погодили перелік платних стоянок
08:25
В Ужгороді відбудеться 4 виставка-конкурс мініатюрних акваріумів
06:10
/ 3
Спорудження вітряків на Боржаві "комісійно тимчасово контролюватимуть" найбільші споживачі "зеленого тарифу" на Закарпатті
16:54
У березні курсуватиме додатковий потяг Київ-Рахів
16:32
Із 24 лютого і до початку березня включно Закарпаттю обіцяють міцні й тривалі морози
15:57
Транспортна комісія в Ужгороді вирішувала питання дорожніх знаків, обмежувачів руху та організації дорожнього руху
15:17
/ 1
Відбулася чергова сесія Закарпатської облради
15:03
/ 2
ЄС підтвердив закриття прикордонних проектів, зокрема на Закарпатті: Україна втратить близько 27 млн євро
14:45
/ 1
В уряді здивовані негативними висловлюваннями про роботу Закарпатської ОДА щодо формування ОТГ: "Для ОДА це має стати сигналом"
14:42
Завершувати підключення нової водопровідної мережі в Ужгороді будуть у п'ятницю
14:27
Закарпаття через гальмування ОДА децентралізації втрачає фінансові та інвестиційні можливості
14:07
Закарпаття отримає з резервного фонду понад 180 млн грн на ліквідацію наслідків грудневого паводка
11:52
/ 1
Депутатський корпус на засіданні сесії підтримав внесення змін до генплану Ужгорода
» Всі новини