Георгій Левадський – мислитель, інтелектуал, філософ, його називають продовжувачем традицій Закарпатської школи живопису. Художник за проявом і філософ за внутрішньою сутністю, він увійшов в історію образотворчого мистецтва Закарпаття як живописець та графік ліричного обдарування. Для творчості митця характерні узагальнення, стилізація, насичений колорит.
У приміщенні бібліотеки близько трьох десятків робіт нині покійного художника широкому загалу представила його дружина – художниця Емма Левадська. «Це не картини, – зауважує пані Емма, – це ескізи до картин. Це замальовки з життя звичайних людей, типових ужгородців. Він глибоко пірнав у душі, умів передавати стан, характер. Щоправда, роботи довелося збільшити у розмірі, бо ж усі вони були невеличкими, однак навіть оригінали не збереглися».
Представлені роботи виконані олівцем та гелевою ручкою – таких ескізів у доробку Георгія Левадського чимало: часто готував по кілька замальовок, на основі яких створював повномасштабну картину. Більшість зображень розійшлися до рук тих, хто постав на папері з-під олівця майстра.
До душі Георгію Левадському були й дерев’яні церкви Закарпаття – їх він порівнював із живими людьми, які спілкуються з тими, хто до них приходить, мають душу і характер.
Він не любив публічності, але любив творити, нагадують ті, хто знав Митця.
Виставка триватиме упродовж двох тижнів, відтак помандрує іншими місцями.
Текст Ксенія Шокіна; Фото Наталія Павлик, Фундація розвитку закарпатського мистецтва
Читатель 2017-10-03 / 17:14:25
Вот это действительно - интересно и красиво! А не то, что от "заслуженных" художников.
2012 2017-10-03 / 14:38:34
У заголовку пропущено С- ЛевадСького.