Закарпаття протягом багатьох років так само готували під Орбана, як Донбас під Путіна – Забужко

Письменниця Оксана Забужко розповіла про "сепаратизм" на Закарпатті. До міста Берегове приїхала на презентацію доповненого видання "Шевченків міф Оксани Забужко та його критики" і збірки статей та есеїв "І я знов влізаю в танк".

Закарпаття протягом багатьох років так само готували під Орбана, як Донбас під Путіна – Забужко

"Щодо заяв про "сепаратистські настрої" на Закарпатті. Цей регіон протягом багатьох років так само готували під Орбана, як Донбас під Путіна. Говорила про це 2015 року", - сказала Забужко в інтерв'ю "Обозревателю".

"Зараз бачимо розвиток подій.

"Бабло" виписане, коліщатка крутяться, машина запущена. Її вже не можна зупинити. Буде тупо рухатися у заданому напрямку, доки не рухне сама материнська плата у Москві, за "порєбріком".

Одного дня це відбудеться. А ми, як казав Гуска Миколи Куліша просто "Маємо їх передихати!". "Сепаратизація" Закарпаття – це технологія. Необхідно розпізнавати та дезактивувати прояви так само, як у випадку з російською пропагандою", –продовжує письменниця.

"Угорської символіки тут справді багато. Потрясла Берегівщина. На кожному будинку без перебільшень установлені меморіальні дошки "тут жив та працював" чи "тут зупинявся великий угорський письменник", чи культурний, чи історичний діяч. На третій день нашого перебування у місті сказала чоловікові: "Ніколи не підозрювала, що в Угорщині аж стільки великих письменників". За поваги і пошани до угорської літератури. Зокрема Імре Кердешу і Ласло Краснагоркаї. Але чіпляти позначки на кожен український будинок – занадто. Це явно не з любові до культури зроблено.

Так вони мітять територію. Що для українця має означати: "Вас тут не стояло".

Іде війна, а це – складова інформаційної війни. Нам необхідно розуміти це і думати, як захищатися. Найважливіше – усвідомлювати, що нам належить по правді і де воно.

Справедливо, що на цій території віками жили угорці. Це також і їхня земля. Але я з тієї родини, де співали: "Чи чули ви, милі браття, як боролось Закарпаття". Це повстанська пісня часів Карпатської України. Ми, українці, маємо на цю землю таке саме право, як і інші, хто тут жили. Не потрібно насаджувати нам думку, ніби це не наша земля.

Ще один стереотип щодо Закарпаття та його міст, що саме тут починається Європа. Зокрема, це стосується Ужгорода.

Вся Україна – Європа, але вона про це не знає.

Європа закінчується там, куди сягала історична magna carta і магдебурзьке право. Стосовно української території – це лінія Полтава-Харків".

Gazeta.ua

04 квітня 2017р.

Теги: сепаратизм, Забужко, угорці

Коментарі

Byby........p.......ty 2017-04-08 / 23:57:43
" тихо шифером шурша...
Криша едет неспеша."

форестер 2017-04-08 / 12:47:03
Ви перебрали, похмеляючись :)

PATRIOT 2017-04-08 / 12:41:09
Повтор для форестер

Інтернет-епопея.
“Інформпросторові войни”
Епізод 1. “Час небезпек”.
Тривожні диванні роздуми після виснажливого бою в інформпросторі.
Маревом сповите ліжко. Візерунки в каламутній димці. Годі. Спати треба. Бо сьогодні вже дістали ! Ось, навіть оточили ! Он, на стелі, злі сєпари.. а в куточку - жовті колоради...ті русинські автохтони...і підступнії меншини !... ка-ла-ба-ра-сіо-ністи... Спати...спати...

З такими більш нема про що розмовляти.

форестер 2017-04-08 / 12:16:58
Коли в Україні будуть влада, закон і суд, сепаратисти вільно не коментуватимуться на сайтах і в соцмережах :)

форестер 2017-04-08 / 12:12:09
PATRIOTе, це якраз вам, перед тим як дискутувати, треба похмелитися :) Хто вам вклав у вашу голову, що під віртуальною реальністю я мав на увазі угорців чи словаків. Бо я в цьому випадку говорив виключно про придуману в Москві "націю" так званих "русинів". А угорці - це, як я писав, "інші - маніпульовані з-за кордону через слабкість Української держави".

Похмеляйтеся, або вчіться думати. Хоча з другим буде складніше :)

П.....ту 2017-04-08 / 11:50:42
Перш за все ,ти сам некажи за всю Украйіну ... якщо постійно кукурікаєш проти нейі.

PATRIOT 2017-04-08 / 11:25:59
Для форестер. ХА-ХА-ХА ! Перед тим, як дискутувати на важливі теми, треба добре виспатися. Або зранку похмелитися. Скажіть в очі угорцю, словаку, румуни, що ви вважаєте їх віртуальною реальністю та "всього лише продуктом "гібридної війни"... Ваша позиція є фашизмом чистого гатунку. А всіх хто з вами не згідний чи має іншу думку, автоматично причисляєте до ворогів, оголошуючи "охоту на відьом-пособниць-путіна". Заспокойтеся, та не беріть на себе такий тяжкий тягар, - не кажіть за всю Україну, бо ви - не Україна. І за розсіювання ненависті навколо себе та розпалювпання міжетнічних конфліктів будуть судити вас, тільки не “томагавком”, а справді демократичним європейським судом, який рано-чи пізно буде на Україні.

Byby .... P......ty 2017-04-08 / 10:47:36
Який ти п......т ми вже зрозуміли.
Про таких кажуть " вовк в овечій шкурі".
Взагалі то для деяких п......тів можна нагадати що стаття була не про дороги і йіхній стан...а про те що в Берегові побувала...відома ...культурна і вельми освідчена особа п. Забужко.
А про дороги і йіхній ремонт переписуйся з олегом...ТІбором...і мером п.Бабяком.

форестер 2017-04-08 / 03:04:39
Це я писав у відповідь на ваш перший коментар.

У відповідь на другий поясню, що це не я, а ви - співучасник. Бо для мене, як патріота України, режим олігархів (бачите, є і така національність :) ) - ворог, а для вас - союзник. Союзник у вашій ненависті до України.

Тому, не вам говорити про європейськість, коли ви стоїте на одній стежці з Путіним. Ну і очікуйте "Томагавки" на зустріч :)

форестер 2017-04-08 / 02:59:57
Дурниця :) Віртуальна реальність :) Відкрию вам велику таємницю, що деякі "етнічні спільноти" на Закарпатті - всього лише продукт "гібридної війни". А інші - маніпульовані з-за кордону через слабкість Української держави. А деякі їх відстоювачі - всього лише особи на зарплаті в держави-агресора, або іншої, сусідньої держави, що плекає ревізіоністські мрії.
І те і друге легко лікується в нормальній - сильній і економічно успішній державі. А вона буде всупереч вашому і багатьох інших бажанню.

PATRIOT 2017-04-08 / 02:56:58
Для форестер. Так, я кажу про злодійство олігархії, тому що я ПАТРІОТ УКРАЇНИ, а не фанат злодійських "керувальників" у владі. А ви "знаєте їй ціну"(цитую вас), - і по-рабськи мовчите, тобто ви - співучасник їхніх злочинів. Бо європейське право гласить: той, хто знає про злочин, але голосно не заявляє про це, являється також співучасником злочинців. А вину за вкрадену дорогу списуєте в кращих советських традиціях на "хунну", сусідні держави та Мозамбік із Сенегалом. А антиукраїнську сутність проявлюють саме ті, хто штучно створюють проблеми, конфлікти та ворожнечу в міжетнічних відносинах.

PATRIOT 2017-04-08 / 02:20:20
Для форестер. Бросьте, Сара. Про шо ви ? Яка ненависть ? Перечитайте уважно мої дописи. Саме я виступаю проти ненависті, яку сіють свідомо-чи несвідомо деякі тутешні дописувачі, штучно роздуваючи негативне відношення до деяких етнічних спільнот області (а це роздмухування якраз і є антиукраїнською діяльністю). Саме я пропоную та відстоюю грамотну українську державницьку позицію (точніше, такою вона повинна була бути з точки зору європейського права)в міжетнічних відносинах. Бо етнічні спільноти - це не прізвища у списку, і не цифри у амбарній книзі, це живі Люди. Сотні тисяч живих людей, громадян України, жителів області, з якими треба рахуватися. Яких не викреслиш, як "хунну" з бубуних табличок.

форестер 2017-04-08 / 01:39:51
PATRIOTе, ви через свою антиукраїнську сутність, яка легко читається поміж написаними вами рядками, всіляко намагаєтеся звинуватити в усьому виключно чинну владу України. Але ми і без вас знаємо їй ціну. Але, при цьому, чітко розуміємо, що зло не буває єдиним. А тому для України і українців однакове зло і однакова загроза - і режим внутрішньої окупації, і путінський сателіт з ревізіоністськими замашками Угорщина. І те, що ви підпрацьовуєте на Угорщину, виходячи з своєї ненависті до всього українського, скажу так, вас не красить.

PATRIOT 2017-04-08 / 00:37:09
Для Byby. Таке враження, що хтось черезчур обкурився. Бо інакшого пояснення цьому словоблудству немає. Колись ми вже чули подібну советську пісеньку, тільки тепер вже інші винуватці : "..якщо в кранє нет води - то випілі хунну". А ще попутно вони встигли перерити і роздовбати бубуну вулицю.
Тому що так найпростіше вважати, бо не треба вставати з дивану та вимагати у злодійської олігархічної влади відповіді про те, у які кармани вони "закопали" 30 міліонів, що були виділені на ремонт цієї дороги восени. І безпечніше, бо і по шиї не получиш за неудобні вопроси, а може злодіїї ще й копійчину якусь кинуть. За те що відводиш очі від кричущих проблем, одночасно репетуючи про неіснуючий пожар.

Вуву 2017-04-07 / 22:06:54
правда вийшла одна несподіванка із хунським прапором ...бо вітромами його на ... зірвало.
Зате тепер є така нагода перенести флгшток на " нову лінію Оппоргейма "І то треба робити дуже у швидкому темпі.

Byby do olega 2017-04-07 / 21:58:17
Якщо там була дорога а тепер вже нема ....то значить що к.м.к.с. перерили і роздовболи йійі...щоб вразі чого ...затруднити прихід украйінськойі армійі ...неінакше ...якщо там почнуть за хунські фінансові гранти ще й дамбу насипати.А потім ІллдиКа ороС оглосить що там проходить нова лінія кордону.

Byby do olega 2017-04-07 / 21:49:23
Ти не розписуйся за вміх , якщо пишеш від свого імені 1.
Вгамуйся вона йіхала зовсім недо тебе 2.
І третє, byby радить тобі пойіхати до Луцька, насправді старовинне гарне місто,і волиняни мають свою автентичність і неповторність як закарпатці...який такий собі органічний сімбіоз між білорусами поляками з переважністю украйінського.

Byby for p...ty 2017-04-07 / 21:41:17
"Дитяча лірика"...це напевно після... Відвідин п.Забужко...такий прорив в поезійі.
Ти напиши це по хунськи , ще може потім тобі випишуть премію,( того потофія).

PATRIOT 2017-04-07 / 03:34:39
нтернет-епопея.
“Інформпросторові войни”
Епізод 2.
Чималу гілляку з дубу
Роздобув вже Джодай-Бубу :
“А-А-А! Тремтіть усі тепер,
Хто в Карпати ся припер !”
Відомстить він за Муму :
Зітре табличку про Хунну !

сорри 2017-04-07 / 01:09:18
Мадяри і мадярони хочуть заговорити тему. До чого тут дорога, якщо Забужко говорить зовсім про інше?

НОВИНИ: Політика

09:19
У наступному судовому засіданні в "мукачівській справі" очікуються дебати між сторонами захисту та обвинувачення
16:04
/ 3
Словацькі журналісти розповіли, як закарпатці "взяли в заручники" словацького поліцейського, блокуючи прикордонний наряд
02:59
/ 8
Закарпатський РУХ обрав головою Піпаша, висовуватиме на голову НРУ Шовкошитного та хоче автономії кримських татар
18:00
/ 3
У порядку денному сесії Ужгородської міськради від 30 травня проекти рішень про зміну влади відсутні
13:41
/ 22
Росія планувала провокації із сутичками та протистоянням на темі автономії на Закарпатті, затримано проплаченого "відеооператора"
05:51
/ 17
ДСУУ вимагає знайти і притягнути до відповідальності організаторів провокації з "угорськими" стелами на Закарпатті
10:40
На першому засіданні Іршавської міської ОТГ обрали заступника голови та секретаря міської ради
02:30
Новообрана міськрада Перечинської ОТГ отримала повноваження і обрала керівництво
02:17
/ 3
З ужгородських депутатів троє можуть втратити мандат через відсутність звітів
17:55
/ 5
З 12 закарпатських нардепів проект постанови щодо санкцій проти Януковича і його оточення підтримали тільки троє
02:19
/ 1
Європарламент перевірить Угорщину на предмет дотримання європейських цінностей
20:27
Зняття звинувачення в тероризмі з фігурантів "мукачівської справи" ще не перемога - Бухтояров
11:12
Зі звинувачених по "мукачівській справі" "правосекторівців" зняли обвинувачення в тероризмі
04:19
/ 9
Львів'яни завершують на Верецькому перевалі облаштування меморіального кладовища карпатських січовиків
01:51
/ 2
Суд відмовив екс-голові Великоберезнянської райради Василю Канюку в грошах, але визнав звільнення протиправним (ДОКУМЕНТИ)
19:01
/ 30
Ідеологічна провокація в центрі Ужгорода. Що зробить українська влада?
18:18
/ 26
Захист угорських національних меншин в суміжних державах – популістський "коник" влади Угорщини
03:45
/ 5
Сьогодні після нарадчої кімнати суд в Ужгороді оголосить рішення щодо екс-голови Великоберезнянської райради Василя Канюка
08:02
/ 72
"Гібридна війна" за Ужгород: "Народним фронтом" проти "Відродження"
02:09
/ 13
Сьогодні суд вирішить, чи повертати екс-голову Великоберезнянської райради Канюка на посаду з компенсацією йому 200 тис грн
13:15
/ 1
Розгляд "мукачівської справи" відтерміновано для зміни обвинувального акту
11:23
/ 5
Закарпатська облрада зберегла через суд 3 тис га для мисливців екс-губернатора "опблоківця" Ледиди