Віце-прем'єр Угорщини окреслив автономію як стратегічну політичну мету для закарпатських угорців

Виживання закордонних етнічних угорських громад залежить від їх здатності досягти прогресу в справі автономії у складі держави, де вони мешкають. Про це заявив у понеділок віце-прем'єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн під час презентації книги під заголовком «Права меншин. Представлення інтересів. Автономність».

Віце-прем'єр Угорщини окреслив автономію як стратегічну політичну мету для закарпатських угорців

Шем'єн зазначив, що автономія є метою і баченням майбутнього для всіх етнічних угорців, які мешкають за кордоном Угорщини.

Він додав, що ці угорці за жодних обставин не повинні відмовлятися від своїх вимог щодо автономії.

– А здатність етнічних угорців забезпечити дотримання їхніх інтересів залежить від успіхів етнічних угорських політичних партій, – сказав Шем'єн.

Урядовець вважає, що угорські партії для захисту інтересів угорського населення повинні мати представництво не лише на рівні місцевих органів влади, а й у парламентах цих країн.

Шем'єн каже, що угорці повинні мати єдність. І це особливо важливо під час парламентських виборів. Якщо є єдність, буде успіх, сказав Шем'єн.

За його словами етнічні угорські партії не лише мають дбати про представлення інтересів місцевої угорської спільноти, але також несуть відповідальність перед усією нацією. І згадав «Союз угорців Воєводини» у Сербії – як приклад етнічної угорської партії, яка повністю відповідає цьому критерію.

Угорський політик ще у 2014 році зазначав, що «кожна нація має виробити власну концепцію автономії. Жителі Воєводини, Закарпатської України повинні діяти у такому ж напрямку».

Зауважимо, що угорці Закарпаття мають широку культурну автономію, в області активно діють осередки громадсько-політичних організацій угорців (КМКС та УМДС), які на час виборів стають партіями. Водночас, щодо політичної автономії угорців Закарпаття, то досі точаться дискусії, зокрема навколо відновлення в межах Закарпатської області так званого угорського або Притисянського виборчого округу, який існував на парламентських виборах 1998 року. 

Водночас, тема угорської автономії на Закарпатті часто використовується для інформаційних провокацій, які запускають періодично. Остання – наприкінці грудня минулого року.

Тим часом в СБУ обіцяють жорстко боротися зі спробами організувати на Закарпатті автономію.

Довідка

У Закарпатській області проживає близько 150 тисяч етнічних угорців. Переважно у Берегівському та Виноградівському районах, а також Мукачівському та Ужгородському. Це становить близько 12% від всього населення краю.

Жолт Шем'єн хоч і працює в уряді Віктора Орбана, але представляє не урядову партію Фідес, а Християнсько-демократичну народну партію Угорщини.

 

Мукачево.нет за матеріалами угорських ЗМІ

21 березня 2017р.

Теги: автономія, угорці

Коментарі

István 2017-03-24 / 21:38:29
До бубу - А для України IMF - це що? Бык?

Byby 2017-03-23 / 07:06:39
Do ishtevan .як йім (хунам)євросоюз обріже фін.допомоги по самі яйоли...то тоді лімони тих форінтів так розкидати не будуть.Крутизна обкакана...не далеко від греків знаходетесь...знайшли банк ЄБРР як дійну корову , і такі " розумні "всратись і не жити

Byby 2017-03-22 / 18:40:05
За просто так такі гроші ніхто не виділяє ...а яка ціль і завдання , хай кожен думає . Он недавно janker яку умрву ставив , ви нам ліс , ми вам 600 млн допомоги...отвся розмова.

István 2017-03-22 / 09:43:38
До "до патріота" -- у 2017-му році угорський уряд виділяє
для підтримки українського самоврядування та ЗМІ 62,6 млн форинтів (5,9 млн грн);
для підтримки русиннського самоврядування та ЗМІ 59,6 млн форинтів (5,6 млн грн).
Джерело: 3 стор. http://www.parlament.hu/irom40/10377/adatok/09_mell.pdf

До кома 2017-03-22 / 08:11:33
Які друзья путін і орбан ми вже знаєм ,і знаєм якими друзьями воно були гітлеру щоб захопити Закарпаття ....коротка память.А загиблі краяни на красному полі ....це що прояв хунськойі дружби.?

До петріота 2017-03-22 / 08:00:39
А де факти , з якого"палця" висосав?

Byby 2017-03-22 / 07:57:56
Ну то здай свосвойіх дітей в хунську школу і хай вони до тебе говорять по хунськи і буде тобі тоб краще.

кома 2017-03-22 / 07:14:16
не надо оскорблять дружественный народ.мадьяры-ничем не хуже всех.у каждого есть друзья-венгры. вместе празднуем их и наши праздники.а человек ищет , где лучше.если власть не может обеспечить , хоть минимальные потребности,остается искать виноватых.

Byby 2017-03-21 / 20:43:04
Паціент до ліеаря : в мене проблема , я дуже жадний.
Лікар : зараз я вам випишу таблетки і все пройде.
Пацієнт :ой класно, тільки таблеток випишіть побільше побільше побільше...

Byby 2017-03-21 / 20:02:43
Aмбіцій уних забагато і то чим раз то все нагліше , а " шикаладний король" зайнятий поповненням офшорних рахунків і йому зараз нікли займатись мадярським питанням ....хоча... як йому десь бабла відвалять , скільки він захоче , то і автономія може бути.В крайіні де привладі одні "бариги",морльних принципів не існує....Але є іще народ і його воля.

Патріот 2017-03-21 / 20:01:25
Не варто шукати чорну кішку в темній кімнаті , особливо коли іі там нема ... Бачення Угорського посадовця є цілком нормальними і базуються на загальноєвропейсій практиці і цінностях !!! І це факт !!! Це нормальна форма існування багатонаціональноі держави !!! До речі , Угорський уряд на рік витрачає більше грошей на розвиток Украінськоі меншини в Угорщині ніж Галицькі псевдопатріоти на Львівщині на розвиток украінськоі мови !!!

Кудільчак 2017-03-21 / 19:57:47
Будем сі тут на Закарпутті боронив, ще не вмерла Україна!

ІВАН 2017-03-21 / 19:46:31
Поправка: 150 тисяч угорці це разом із приблизно 30-ма тисячами (якщо не більше) угорськомовними циганам, котрі себе "пишуть" угорцями.

сорри 2017-03-21 / 19:25:36
Мадяри справді сцикливі і розраховують на підтримку Росії як колись розраховували на нацистську Німеччину. Тому, не варто ні панікувати, ні розслаблятися.

Дід Микола 2017-03-21 / 19:18:26
Не панікуйте, мадяри в основном трусливі і ніколи не наважаться на якісь дії, хіба що наша влада сама влаштує войнушку всередині країни.

Глог 2017-03-21 / 18:15:15
Якщо не реагувати на провінції мадярів, в Закарпатті може статися такий кровавий заміс, що влада "бариг" буде в шоці. Рятує, що мадяре в ЄС та НАТО. А інакше мадяре як і москалі однієї крові, та мають імперській замашки.

форестер 2017-03-21 / 17:58:28
Це шлях Криму - автономія і паспорти, а потім, за нагоди, на вихід

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"