На Закарпатті фінансування дорожніх робіт забезпечене лише на 10%, а фахівці галузі активно її покидають заради закордоння (ВІДЕО)

Фактичне щорічне фінансування дорожніх робіт у Закарпатській області становить не більше 10% від потреби. Про це сьогодні, 20 жовтня, під час брифінгу у прес-центрі Закарпатської ОДА заявив начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович, передає УНН.

На Закарпатті фінансування дорожніх робіт забезпечене лише на 10%, а фахівці галузі активно її покидають заради закордоння (ВІДЕО)

Звітуючи за підсумками будівельного сезону М.Попович зазначив, що за січень-вересень 2016 року в області виконано дорожніх робіт на 151 мільйон 500 тисяч гривень з майже 219 мільйонів гривень річних асигнувань.

“Натомість доводиться наголошувати на вкрай нераціональному надходженню коштів, адже суми, які випадають на сезони активних дорожно-будівельних робіт, значно менші, аніж ті, що виділяють на кінець року, коли роботи вже мають завершуватися”, — додав М.Попович.

Ще однією проблемою дорожньої галузі Закарпаття керівник облавтодору назвав відтік кадрів. Так, якщо у 2008 році штат підприємства нараховував 1777 співробітників, то у 2016 році їхня кількість скоротилася до 849 людей.

“Значна кількість працівників знайшла кращі умови оплати праці за кордоном, де заробітні плати фахівців дорожньої галузі у рази вищі, ніж в Україні”, — пояснив М. Попович.

Позитивними зрушеннями у вирішенні фінансових проблем в обслуговуванні автодоріг Закарпаття керівник обласної САД назвав створення в Україні Дорожнього фонду та можливе залучення у 2017 році Закарпатської області до експерименту щодо фінансування дорожньої інфраструктури за рахунок частки коштів з понадпланових надходжень. Нагадаємо, що минулого року Закарпаття до експериментальної програми не потрапило.

“Для нас це дуже важливо, з огляду на те, що третина вантажо-пасажирських потоків, що заходять в Україну з ЄС, їдуть саме через Закарпаття. Враховуючи складність побудови та ремонту доріг у гірських місцевостях та кількість мостів у регіоні (їхня протяжність у цілому складає 24 кілометри), автошляхи області потребують належного фінансування. Окрім того, розбудова інфраструктури дорожньої галузі — це запорука залучення інвесторів, зокрема зарубіжних”, — наголосив М.Попович.

20 жовтня 2016р.

Теги: дорожні роботи, фінансування, Попович

НОВИНИ: Соціо

18:14
Громади Закарпаття отримають гранти на розвиток екотуризму Фото новина
17:09
На Закарпатті розпочинається сезон цвітіння унікальної Долини нарцисів
16:17
В Ужгороді попрощалися із полеглим військовим Артуром Каташинським Фото новина
13:19
В Ужгороді розшукали зниклу школярку Фото новина
12:50
/ 3
Службовий пес на КПП «Ужгород» викрив спробу вивезення $100 тисяч Фото новина
10:17
В Ужгороді можливі ускладнення руху на вулиці Карпатської України
09:09
На Ужгородщині затримали водія, який влаштував ДТП у стані сп'яніння Фото новина
07:06
/ 9
Екскерівник прокуратури Закарпаття Казак зі Швеції через суд вимагає майже 5 млн грн недоотриманої зарплати
17:33
У селі Невицьке на Ужгородщині попрощаються із Героєм Анатолієм Макаровичем Фото новина
10:22
В Ужгороді попрощаються із захисником Артуром Каташинським Фото новина
16:15
/ 8
На Закарпатті поліцію звинуватили у незаконному проникненні до будинку
09:29
У Долині нарцисів на Закарпатті розпочалося цвітіння Фото новина
18:27
/ 1
У Вонігові на Тячівщині підтвердили загибель захисника Михайла Росохи Фото новина
16:27
/ 12
Суд на Закарпатті покарав керівника ТЦК за перешкоджання роботі омбудсмана Фото новина
14:34
/ 1
На Берегівщині рятували травмовану туристку біля гірського озера
13:35
/ 2
Туристичний потік у нацпарки Закарпаття скоротився на 10% Фото новина
18:34
Поліція Берегова розшукала дівчину, яка зникла після прогулянки Фото новина
17:51
З російського полону повернулися четверо закарпатських військових Фото новина
13:40
/ 1
У Тересві на Тячівщині підтверджено загибель захисника Василя Рудака, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:23
У Хусті медики прийняли пологи в автомобілі швидкої допомоги Фото новина
08:58
/ 1
У Чопі попрощалися з військовим Сергієм Пиреу, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
18:50
Нетверезий мотоцикліст спричинив ДТП в Ужгороді Фото новина
17:25
/ 2
В Ужгороді вшанували ліквідаторів до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи Фото новина
14:53
В Ужгороді посадовицю лікарні підозрюють у розтраті понад 468 тис. грн Фото новина
12:23
На кордоні з Угорщиною 50-річний киянин намагався виїхати за чужим паспортом Фото новина
» Всі новини