Він зробив це, відвідуючи одне з виноробних господарств в Одеській області.
За його словами, це сприятиме суттєвому розвитку виноробства в Україні і це вино прославить Україну в світі.
"Сьогодні є велика кількість людей, які почнуть вирощувати виноград, вчитися виробляти вино, згадувати і вчитися", – сказав він.
Порошенко заявив, що південь Одеської області досі був найбіднішим, незважаючи на сприятливі умови вирощування винограду.
"І що для цього (виправлення ситуації – ред.) було потрібно? Прокласти дорогу, зняти обмеження, дати можливість вирощувати вино, дати можливість його продавати. Побудувати мости в Румунію. Зняти візи в Румунію, в Болгарію – їдьте, продавайте, робіть!" – сказав Порошенко.
Він також висловив переконання, що безвізовий режим буде запроваджений вже у жовтні.
Як відомо, Верховна Рада прийняла цей закон 20 вересня.
Цей закон має неабияке значення для розвитку виноробства на Закарпатті.
Порошенко доручив уряду зробити Україну членом Міжнародної організації виноградарства і виноробства (OIV). Про це він повідомив в ході свого візиту в Одеську область.
"Я даю доручення уряду, щоб він попрацював і зробило все можливе, включно з міністром аграрної політики Тарасом Кутовим, з керівництвом уряду і з прем'єр-міністром, щоб ми зробили все можливе для того, щоб Україна стала членом Міжнародного інституту виноградарства і виноробства, і щоб це членство, ця печатка і сертифікат разом з сертифікатом Інституту Таїрова відкривали нам дороги на ринки Європи разом з поглибленої та всеохоплюючої ЗВТ", - заявив Порошенко.
Президент також запропонував зробити 7 жовтня Днем винороба.
Міжнародна організація виноградарства і виноробства (МОВВ), (Office International de la vigne et du vin, O. I. V.), міжнародна організація, що об'єднує 36 країн світу. Створена в 1924 році під назвою Міжнародна організація виноробства, перейменована (1958) МОВВ (штаб-квартира в Парижі). Кожна країна-учасниця представлена делегатом у виконавчому комітеті МОВВ, який здійснює вище керівництво. Бюро МОВВ очолюють президент і 2 віце-президента, які обираються строком на 3 роки. Наукову програму визначає науково-технічний комітет. Щорічно проводяться засідання Генеральної асамблеї, на яких визначається головна лінія розвитку виноградарства і виноробства складаються рекомендації, розробляються програми міжнародних конгресів і симпозіумів, затверджуються звіти технічних комісій та бюджет. МОВВ займається питаннями вивчення властивостей вин, захисту виноробних інтересів, уніфікації і розробки нових методів захисту найменувань вин за походженням, боротьби з фальсифікацією у виноробстві та ін.
Раніше Україна була повноправним членом цього міжнародного інституту, однак у зв'язку з невиплатою членських внесків була переведена в ранг асоційованих членів, а потім і повністю виключена.