У Мукачеві, Львові, Луцьку, Києві та інших містах вже діє база даних, яка збирає інформацію про безпритульних чотирилапих.
«Місто ділиться у Google—maps на сектора, які може один волонтер обійти напротязі 2-х годин.Цей сектор сам волонтер обирає на мапі, яка намальована. Він може зайти в наш проект animal-id.info в розділ «Моніторинг тварин» і потім він скачує собі додаток в App Store чи Google Play. Кожен сектор пораховано і введено GPS-координати кожної тваринки, введено фотографію кожної тваринки, де ця тваринка мешкає. Ще там додаткову статистику, таку як чи вона стирилізована, чи вона має якісь проблеми, вагітна і в тому плані», — Віктор КОПАЧ, голова ГО «Центр сприяння ідентифікації тварин»
Найменше проблем з безпритульними собаками у Києві та Львові: 3 тварини на 1 кв.км. У США є свої методи вирішення цієї проблеми. Зооволонтери поділилися ними з ужгородськими колегами.
«В нас у притулках не усипляють тварин, як це буває в Україні. Я привезла з собою статистику. 98% у притулку у нашому місті є адаптованими, люди їх швидко забирають», — Pegi GILES, член американської делегації з Корвалісу.
Активісти просять міськраду підтримати проект, який сприятиме вирішенню ситуації з безпритульними.
«Тому ми дуже б пропонували підтримати нашу мерію. Наприклад, я подала тоже грант, щоби розглянули про виділення коштів на нашу міську ветеренарну лікарню, ми з ними домовилися, взяли кошторис. Вартість операції по стерилізації коштуватиме 350 гривень, — Марія ТРУНОВА , керівник проекту «Зоошанс»
Для того, аби проблема з безпритульними тваринами зрушила з місця, необхідна підтримка влади та створення комунального підприємства для їх утримання з відповідальним керівником.
Ужінформ