Постанова Кабінету міністрів України щодо відшкодування збитків із резервного фонду вимагає наявність проектно-кошторисної документації на кожний соціальний об’єкт. У Виноградівському районі немає так багато будівельних фірм, щоб у стислі терміни підготувати 42 пакети проектно-кошторисної документації (саме стільки соціальних об’єктів постраждало від негоди). Тому до цієї роботи було вирішено залучити інші райони.
Сьогодні на спеціальній нараді за участі всіх голів райдержадміністрацій, а також керівництва департаментів фінансів, соціального захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури, 42 об’єкти Виноградівщини розподілили серед інших районів. Усім головам РДА дана вказівка терміново шукати будівельні фірми, готувати проектно-кошторисну документацію й братися за ремонт покрівель Там, де шиферна покрівля пошкоджена частково, буде ставитися новий шифер, а на інших об’єктах покрівля має стати металочерепичною, щоб убезпечити будівлі від подальших можливих стихій.
Що стосується компенсації за збитки в приватному секторі, то для виділення коштів із Кабміну необхідо чітко пояснити, чому житло не було застраховане. У Європі, як і у всьому цивілізованому світі, збитки від стихії компенсує не держава, а страхові компанії. І Україна теж має рухатися в цьому напрямку.
У випадку, якщо Кабмін не захоче виділити кошти на компенсацію збитків для приватного сектору, в Закарпатській ОДА обіцяють зробити це на обласному рівні. У липні буде сформовано новий резервний фонд обласного бюджету, з якого виділять кошти, які будуть розподілені між постраждалими селянами як матеріальна допомога.
Прес-служба Закарпатської ОДА