На Закарпатті гості можуть прогулятися туристичним шляхом "Метеорити Закарпаття" (ФОТО)

9 червня виповнюється 150 років із дня падіння найбільшого на Європейському континенті метеорита Княгиня.

На Закарпатті гості можуть прогулятися туристичним шляхом "Метеорити Закарпаття" (ФОТО)

Ініціативна група Інституту туризму Карпатського регіону разом з громадою села Сіль та ВеликоБерезнянською адміністрацією виготовили, встановили та відкрили велопаркінг для велотуристів з велоремонтом-веломойкою-велогаражем, лавицею для піших туристів та інформаційну таблицю "Туристичний маршрут "Метеорити Закарпаття"".

На території України нразі зареєстровано 43 метеорити – залізних і кам`яних. Серед українських зразків переважають кам’яні метеорити — 39 екземплярів. Знайдено також 4 залізні. Найбільший з них, що отримав величну назву “Княгиня”, приземлився 9 червня 1866 року, о 17.00 на Закарпатті.

Місце падіння – широта: 48o54.000 N, довгота: 22o24.000 E. Після його падіння було зібрано близько тисячі частин загальною масою майже у півтонни кілограмів, які розійшлися по багатьох, головним чином, зарубіжних музеях. Найбільшу частину (біля 286 кг) метеориту було знайдено в урочищі «Чорні млаки». Головна маса збергіється у Віденському музеї природничої історії.

Про намір розробити та прокласти туристичний шлях "Метеорити Закарпаття" фахівці Турінфоцентру Закарпаття повідмляли ще торік.

06 червня 2016р.

Теги: метеорити, гості, туристичний шлях

НОВИНИ: Соціо

16:41
/ 5
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 24
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
02:40
Підтверджено загибель Михайла Пукмана з Верхнього Водяного на Рахівщині, який з липня 2024-го вважався зниклим безвісти Фото новина
02:12
/ 4
Розклад святкових богослужінь на Великдень у храмах Ужгорода та Мукачева
01:43
/ 4
За онлайн-трансляцію порно суд покарав пару з Міжгір'я "умовним" роком і конфіскував ноутбук
16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
11:12
/ 2
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Готрою Фото новина
15:07
У ПП "Чоп", "Ужгород" і "Дякове" тиждень перевірятимуться автомобільні ваги, тому можливі затримки
11:15
/ 2
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Чобо Даковим Фото новина
» Всі новини