Бібліотека УжНУ долучається до західноукраїнського проекту оцифровування періодики довоєнного періоду

24 березня відбулося засідання Вченої ради УжНУ, на якому, серед іншого, заслухали звіт про роботу наукової бібліотеки УжНУ. Директорка книгозбірні Марія Медведь зосередила головну увагу на інноваціях, які впроваджують – електронних каталогах, онлайн-бібліотеці, наповнюваності репозитарію тощо.

Бібліотека УжНУ долучається до західноукраїнського проекту оцифровування періодики довоєнного періоду

«Бібліотека впевнено і швидко перетворюється на інформаційний центр з новітніми технологіями та комфортними умовами для читача», – інформує пані Марія Медведь.

Торік закупили електронну базу підручників, яка дає доступ через мережу до понад 800 підручників за різними напрямами. За словами доповідачки, онлайн-бібліотека – передплачений доступ має низку переваг: швидкий доступ до книг через Інтернет, доступ до електронних книг, які в цей час виходять у видавництві (у середньому 10 назв на місяць); доступ до текстів видань ще ненадрукованих, вартість online-доступу на 40% нижча проти паперових варіантів книг. Цією базою можна вільно користуватися з будь-якого комп’ютера, діставши у відділі інформатизації бібліотеки логін і пароль.

Бібліотекарі активно працюють над створенням електронного каталогу. В його основі вже 52 тисячі назв. Електронний опис книги має широку анотацію, широку систему ключових слів, вказівок на дисципліни, науки, персоналії тощо.

2015-го комп’ютеризовано обслуговування абонемент підручників гуманітарних наук, що пришвидшує роботу і читачів, і бібліотекарів.

У читальних залах є бездротовий доступ до Інтернету.

За словами Марії Медведь, створено тематичний електронний каталог авторефератів дисертацій науковців УжНУ. Наразі доступно для перегляду 15 авторефератів, хочуть створити електронний архів авторефератів, які можна було б завантажити на свій комп’ютер для перегляду.

З 2014 року наповнюється репозитарій університету. Особливо стрімко цей процес відбувається останнім часом, адже, за законом, наукові ресурси мають бути у вільному доступі. Наразі є понад 5 тисяч документів – монографій, статей, посібників, методичних розробок тощо. Чим більше відкрито документів, тим більше відвідувань. Тепер кількість унікальних звернень до репозитарію – понад 132 тисячі.

Бібліотека розмістила в репозитарії майже всі «Наукові вісники УжНУ» всіх серій, бо є суб’єктом авторських прав на ці видання.

Студентам  повідомляють про можливість скористатися електронним варіантом літератури, а не паперовим. Вже 12 тисяч файлів звантажено (лідирують юристи та ІТ-шники).

Читачі мають доступ до електронних ресурсів – оцифровано 52 книги, відкрито доступ до видань із бібліотеки мовознавця М.Мольнара. Наразі оцифровують карпатику міжвоєнного періоду. Долучаються до західноукраїнського проекту оцифровування періодики довоєнного періоду.

З метою пропагування ідеї любові до України і загальнолюдських цінностей, бібліотека організувала торік 187 виставок, два бібліотечні огляди, творчі вечори тощо.

До слова, у 2015 році на потреби бібліотеки виділено 400 тисяч грн. Їх витрачено на придбання книг (260 013 грн), передплату періодичних видань (135 690 грн), на передплату баз даних (30 000 грн), інші витрати (штрих-коди, комп’ютеризація тощо – 28 136 грн).

Закупили понад 2 тисячі примірники книг, зокрема підручники для іноземців, 42 книги на CD-дисках, придбали електронну базу підручників, комплекти періодики тощо, повідомляє Медіацентр УжНУ.

25 березня 2016р.

Теги: бібліотека, УжНУ, оцифровування, періодика

НОВИНИ: Соціо

20:23
/ 6
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
02:40
Підтверджено загибель Михайла Пукмана з Верхнього Водяного на Рахівщині, який з липня 2024-го вважався зниклим безвісти Фото новина
02:12
/ 2
Розклад святкових богослужінь на Великдень у храмах Ужгорода та Мукачева
01:43
/ 3
За онлайн-трансляцію порно суд покарав пару з Міжгір'я "умовним" роком і конфіскував ноутбук
16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
11:12
/ 2
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Готрою Фото новина
15:07
У ПП "Чоп", "Ужгород" і "Дякове" тиждень перевірятимуться автомобільні ваги, тому можливі затримки
11:15
/ 2
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Чобо Даковим Фото новина
03:06
Перші маршрути поїздів євроколією з Ужгорода будуть до Будапешта, Відня та Кошиць Відео новина
00:03
/ 3
На Сумщині поліг Іван Скоблей з Греблі на Хустщині Фото новина
15:38
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Чинадієм Фото новина
11:07
/ 1
На Харківщині поліг Михайло Попович з Текова Королівської громади Фото новина
15:26
/ 1
На Сумщині поліг Михайло Іваньо з Виноградова Фото новина
12:35
Поки 73-річна власниця пішла за покупками, в Ужгороді горів її будинок Фото новина
04:11
14 квітня на Закарпатті оголошене Днем жалоби за жертвами російських ракетних ударів по Сумах
02:58
На війні з росією поліг Василь Богаш з Черни Королівської громади Фото новина
03:03
Попри будівництво євроколії на дільниці Чоп – Ужгород, пасажири з Одеси, Полтави та Кременчука зможуть дістатися Ужгорода
16:12
/ 16
В Ужгороді відкрили 23-й в Україні з початку повномасштабного вторгнення McDonald's Фото новина
05:33
/ 7
Селищний голова Дубівської ОТГ Каганець втік від громади, яка вимагала зупинити незаконне будівництво ГЕС Фото новинаВідео новина
04:57
/ 1
На Донеччині поліг Петро Бойко з Білок Хустського району Фото новина
02:01
/ 2
У Вільшинках на Ужгородщині попрощаються з Іваном Ганичем, який 3 роки захищав Україну Фото новина
17:20
Петиція про створення парку "Чорні озера" в Ужгороді достроково назбирала необхідну кількість за 5 днів
03:05
З початку року мукачівський замок "Паланок" відвідали майже 22 тисячі туристів
» Всі новини