"Хотів би знову повернутися до вчорашнього приїзду в Україну Бориса Гризлова, – пише політик на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук. – Адже це не просто літак сів у Борисполі. Це тріумфальне повернення Росії в українську політику. Це демонстрація присутності і впливу.
Це і є той парад перемоги на Хрещатику, про який усі говорили. Але він не на танках і в центрі Києва не висить триколор, бо зараз XXI століття, а не XIX, але по своїй суті і по символізму – це парад перемоги на Хрещатику, замість українського параду перемоги в Севастополі.
Гризлов не просто прилетів поговорити. Його візит – це і демонстрація сили, і демонстрація того, що українська влада пішла на поступки. Вона це робила і раніше, але кулуарно. А цього разу – все відкрито".
"Не хочу вірити, що Гризлов просто прилетів зустрітися з Кучмою та іншими учасниками Тристоронньої групи. Це можна зробити на будь-якій іншій території. Він прилетів розмовляти з першими особами держави. І не про газ, як намагаються нав’язати суспільству, а про план капітуляції. А саме – як Україна здасть Донбас, а разом і з ним і частину власного суверенітету.
Ні для кого не є секретом, що українська влада хоче заспокоїти Росію будь-якою ціною. У них для цього є бажання, але немає голосів у ВР і головне – немає розуміння як втілити цей план так, щоб власний народ не виніс з кабінетів вперед ногами", – констатує нардеп.
На його думку, "усе це є наслідком підкилимних домовленостей, які тривали протягом останніх півтора року. Їх можна було б виправдати, якби за цей час Україна стала сильнішою у військовому і економічному плані і провела необхідні реформи. Але сьогодні ми слабші, ніж були після Майдану, героїзм наших солдатів не замінить сучасну військову техніку, реформу ЗСУ, ріст ВВП і укріплення національної валюти.
Тому, влада стоїть перед вибором – зривати кулуарні домовленості і йти на конфлікт, у якому не переможе, або, задуривши голову народу України, реалізувати усі забаганки сусіда.
І перший, і другий варіант не гарантує перемогу і навіть не залишає на неї шансів.
Проте у нас залишається третій шлях – обнулити владу. А саме – піти на перевибори, як парламентські, так і президентські, і тим самим нівелювати таємні домовленості, які досягалися на рівні конкретних осіб, а не держав.
Це дозволить Україні, а не першим особам, почати усе з чистого листа. І таким чином отримати ще один шанс на збереження власного суверенітету і вирішити конфлікт на Донбасі на більш прийнятних умовах".
"Але, перші особи України швидше зламають суспільство через коліно, ніж відмовляться від влади. Перш за все через власну жадібність, а також через страх, що їхні наступники піддадуть ревізії кожен їхній крок і кожну корупційну оборудку. В такому разі їм просто не залишиться куди втікати.
В будь-якому разі ми починаємо з того, чим закінчили в листопаді 2013-го року. Хочу вірити, що це не призведе до нових кривавих подій, які мали місце в нашій історії. Але і оптимізму це також не додає", – пише В.Балога.