Порошенко на Нацраді реформ намагався завалити закон про держслужбу, підтриманий ЄС

У п’ятницю на закритому засіданні Національної ради реформ (НРР) президент Петро Порошенко заявив про потребу відкликати з парламенту проект закону про державну службу, обґрунтувавши це неправдивим твердженням про претензії з боку ЄС.

Про це "Європейській правді" заявили відразу декілька учасників НРР, а також підтвердили співрозмовники в структурах ЄС.

Проект закону "Про держслужбу" був розроблений за фінансування ЄС; європейці очікували на його ухвалення ще минулого року. ЄС додатково виділив 90 млн євро безповоротної допомоги на проведення цієї реформи. Та оскільки прогрес у даній сфері відсутній, зараз вивчається можливість перекинути їх на фінансування децентралізації.

Між тим, за словами одного з членів НРР від громадськості Даніїла Пасько, президент та його соратники подали Нацраді реформ неправдиву інформацію про думку ЄС.

"Президент сказав, що ЄС відкликав гроші, бо незадоволений текстом законопроекту... Гройсман сказав, що первинний текст закону був спотворений до невпізнання Кабміном і в нинішньому вигляді його приймати не можна", розповів, зокрема, Пасько в своєму дописі у Facebook. Проти закону виступили також представник президента в уряді Олександр Данилюк та глава Мінекономіки за президентською квотою Айварас Абромавічус.

"Вражає, але в залі не знайшлося жодного прихильника закону в його сьогоднішньому вигляді", - додав Пасько.

У підсумку президент та його прибічники вирішили відмовитися від цього проекту, попри те що він вже пройшов перше читання у ВР. "Гройсман запропонував створити нову робочу групу для розробки нового закону, що і вирішили робити за браком кращої альтернативи", - розповів Пасько.

Лідер об’єднання "Нова країна" та ще один член НРР Валерій Пекар у своєму дописі підтвердив викладене. "Я встиг лише вставити два слова з вимогою не пропускати новий законопроект через уряд, аби знову не згаяти півроку... Ця жахлива історія з провалом реформи, яка є безумовним першим пріоритетом, заслуговує на окремий допис. Значною мірою саме через це 2015 рік буде названий роком змарнованих надій", - зазначив він.

Між тим, "Європейська правда" від декількох джерел в структурах ЄС отримала запевнення, що Євросоюз не висловлював заперечень щодо даної редакції законопроекту; навпаки – наполягає на його якнайшвидшому ухваленні. Більше того, через неухвалення цього закону Україна може втратити багатомільонне фінансування в рамках Контракту з розбудови держави. 

В ЄС уникають відкритого конфлікту з президентом, та не виключено що у вівторок представництво ЄС в Україні зробить заяву з цього приводу.

Необхідно додати, що заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків після скандальногоо засідання також визнав, що ЄС не має заперечень щодо законопроекту. "Я мав розмову з представниками ЕС в Україні, які підтвердили свою позицію: закон про державну службу має бути ухвалений в цій чи іншій редакції. Немає негативної позиції ЕС чи непідтримки законопроекту про державну службу", - написав він у Facebook.

Це не перший скандал, пов'язаний з п'ятничним засіданням Національної ради реформ. В понеділок ЄС публічно піддав сумніву доброчесність декількох членів комісії з обрання  на антикорупційного прокурора. Як з'ясувалося, Євросоюз зробив цю заяву у відповідь на неправдиву заяву Порошенка на засіданні НРР.

 

22 вересня 2015р.

Теги: Порошенко, держслужба

НОВИНИ: Різне

23:11
Секрети здорового сну: як організувати свій відпочинок правильно
06:19
/ 2
Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія позбавили українського громадянства
21:59
Стиль і комфорт: чому кросівки стали обов’язковим елементом жіночого гардероба
21:51
Очищення повітря в приміщеннях: як досягти ідеального результату
04:17
/ 1
орбан: ми зупинили вступ України до Євросоюзу
15:39
Чому не варто економити на бетоні і де його можна замовити
15:00
Чоловічий EDC: що носять із собою сучасні чоловіки
03:28
Зеленський на саміті ЄС заявив, що виконав вимоги вступних переговорів щодо угорщини
03:16
Усі країни ЄС, крім Угорщини, підтримали допомогу Україні на 30,6 млрд євро
03:11
Усі лідери ЄС, крім орбана, виступили за переговори з Україною та звернулися до ЄК
01:06
/ 1
У орбана оголосили результати пропагандистського "референдуму" щодо України в ЄС - 95% "проти"
21:28
Дитяче взуття оптом: як сформувати вигідний асортимент для будь-якого сезону
13:22
Дитяче взуття онлайн: як обирати, щоб не прогадати
22:01
Що треба знати про ламінат
20:17
Канадські монети та їхні особливості
20:12
Чим відрізняється терапевт від сімейного лікаря
19:07
Словаччина отримала €101 млн і фіцо вже підтримує вступ України в ЄС
05:42
Президент Словаччини готує скасований у січні візит в Україну
17:43
/ 3
фіцо: Словаччина не має підстав страждати через Україну
15:28
Чому ми боїмося просити допомоги: психологія сорому і онлайн-консультації
23:44
Авто з Європи vs. авто із США: що краще для українського ринку
06:44
Ізраїль атакував Іран
18:22
Гінгівіт у дітей: як батьки можуть розпізнати перші симптоми
17:33
ЄС презентував "рішучіший" пакет санкцій проти росії
03:56
Консультація психолога онлайн: 5 аргументів "за"
» Всі новини