Почесними гостями та активними учасниками цьогорічного книжкового свята на Закарпаття були – видавництва «Волинські обереги» (м. Рівне), видавництво «Апріорі» (м. Львів), «Астролябія» (м. Львів), дослідник епістолярної спадщини Івана Чендея доктор філологічних наук Сидір Кіраль (Київ), письменники Юрій Винничук, Ярослава Павличко, Марія Чумарна та письменник і директор видавництва «Апріорі» Юрій Ніколишин.
Під завершення дводенного форуму друкованого слова журі визначило кращі видання «Книга-фест 2015».
Гран-прі фестивалю отримало видавництво «Іва» за альбом «Юрій Герц – живопис, Наталія Герц – гобелен».
Переможцями у номінаціях стали:
«Літературно-художня проза» – Іван Томчаній "Вибрані твори", видавництво «Тімпані»;
«Літературно-художня поезія» – Йозеф Вайнерт «Дотики душі», видавництво «Тімпані»;
«Наукове видання» – «Колективізація на Закарпатті», видавництво «Карпати»;
«Навчальне видання» – Лукашевич «Соціологія масової комунікації», видавництво «Знання»;
«Публіцистичне видання» – Сергій Федака «Населені пункти і райони Закарпаття», видавництво «Ліра»;
«Мистецьке видання» – Василь Русин, «Адальберт Мартин. Мандрівник краси», видавництво «Карпати»;
«Мистецтвознавче видання» – Михайло Приймич, «Іконостаси Закарпаття», видавництво «Карпати»;
«Видання для дітей» – Казки для дітей «Молодильна вода», видавництво «Патент»;
«Животворне минуле» – Мирослав Дочинець, «Синій зошит», видавництво «Карпатська вежа»;
«Животворне минуле» – Атанас Пекар, «Нариси з історії церкви Закарпаття», Ужгородська міська друкарня;
«Туризм і рекреація» – Ярослав Достал «Підкарпатська Русь. Закарпаття періоду Чехословацької республіки 1919-1938 роки», видавництво «Карпати»;
«Книга про Закарпаття, видана за межами Закарпаття» – Галина Малик «Пригоди Алі в країні Недоладії», видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га».
Переможцем конкурсу «Майбутній ілюстратор книги» стала Юлія Анталовці.
Також спеціальні відзнаки виставки отримали майбутні ілюстратори книг за ілюстрації до віршів Христини Керити «На болоті» – Ігор Улинець, Галини Малик «Весела муха» – Лілія Горос, Христини Керити «Сонечко» – Олександра Чурей, до твору Луки Дем’яна «Музикант» – Юлія Лисик. Особливий приз від Галини Малик отримала Лариса Веремеєнко. Відома дитяча письменниця сказала про роботу дівчинки: «Вона розчулила моє серце», повідомляє Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.
Фото: 7 днів
Ребрик 2015-05-30 / 22:05:04
Якщо вже ця публікація під дитячою шапкою, то й від себе додам, що по-дитячому щиро тішився зустрічі з корифеєм видавничої справи Петром Частом. Колись дуже давно він влаштував так, що я став перспективним коректором ордена Дружби народів. Як на мене, лише для цього уже варто було організовувати фест.
Кришеник 2015-05-30 / 21:45:04
Поділюся своїм. Ця виставка, окрім іншого, позначена для мене однією приємною несподіванкою: познайомився з цікавою людиною - Олексієм Михайловичем Корсуном. Раптом виявлось, що він знає важливі обставини про мою родину та події давно минулих часів. Мені розкрилося те, про що бажав дізнатися, а свідки тих подій відійшли зі світу. Така ось несподіванка.
Пилип Сконопель 2015-05-30 / 13:44:33
Ни нагваряйте нич. Сисе файна власть. Раз дала свойим издательом фінанси и отчиталася - яку велику роботу вчинила, а пак щи раз ся похвалила, скромно роздавши собі міста в номінаціях.
Мішьо 2015-05-30 / 10:34:31
Исе иппен такоє, ги бы вповів дубово-деревляний кымак. Коли доста энного кымака.
Петро Тернинко 2015-05-30 / 08:33:43
Томчаній все життя був Михайлом. Чому б раптом мусив змінювати ім'я? Якщо вже він такий відомий, то най би й залишався Михайлом. І ще. Літературно-художнім може бути часопис, твір, літературно-художньою творчість і т. д. Лише на Книзі-фест можна спостерегти розширення її обріїв до літературно-художньої поезії й прози. Ну, там номінації визначали люди учьониє, знали, що роблять... Слава невігласам!