Головний редактор газети "Ужгород" розповів про нелогічність "оптимізації" видання

А фактично - припинення діяльності редакції газети «Ужгород» шляхом ліквідації, рішення про яке було прийняте сьогодні під час засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради із подальшим його затвердженням на сесії.

Головний редактор газети "Ужгород" розповів про нелогічність "оптимізації" видання

Як повідомляло Закарпаття онлайн, сьогодні під час засідання виконкому в Ужгороді було погоджене рішення про ліквідацію редакції муніципальної газети "Ужгород" з метою оптимізації роботи.

На перекоання міської влади, витрати на штат працівників друкованого органу невиправдані, й раціональнішим буде ліквідувати редакцію, натомість, створивши у структурі інформаційного відділу міської ради окрему структуру, яка опікуватиметься виданням "переформатованої" газети, із двох журналістів.

На засідання виконкому завітав і головний редактор газети "Ужгород" Андрій Андрусяк, який природно виступив на захист видання та колективу, відзначаючи: ліквідація редакції невиправдана і нелогічна. За словами Андрія Андрусяка, газета - самоокуповувана і сама на себе заробляє. Так, друк видання та комунальні послуги вдається оплачувати самотужки, за рахунок надходжень від реклами та підписки. Боргів газета немає і наразі є єдиним комунальним підприємством, до роботи якого з боку влади не було жодних претензій.

З міського бюджету, натомість, виділяються кошти лише на виплату зарпобітньої плати працівникам - щомісячно в середньому до 20 тис. грн. Наразі в структурі редакції працюють 7-ро штатних працівників, у разі, якщо її буде ліквідовано, без роботи опиняться щонайменше 5-ро людей. Це - якщо двох журналістів, які нині працюють у виданні, працевлаштують у новоствореній структурі при міськраді.

Та й то, працевлаштовувати двох журналістів для підготовки "оптимізованої" газети в разі ліквідації редакції будуть шляхом оформлення контракту або трудового договору - задля уникнення присвоєння статусу їм державних службовців. Крім того, незрозумілим залишається й те, в який спосіб готуватиметься власне газета до друку, адже процес її виготовлення потребує обов'язково роботи верстальника та коректора. Крім того, відкрите й питання залучення рекламної продукції для газети - якщо поки ще рекламождавці при бажанні розміщення реклами підписують договори із КП, то оформляти аналогічні договори із виконкомом чи міськрадою, в структурі якої функціонуватиме "оптимізована" газета, навряд юридично можливо.

Розуміння планів міської влади утруднює ще й той факт, що повного тексту рішення на сайті міської ради не опубліковано: документ з'явився лише незадовго до засідання виконкому, та й то - без обгрунтування і лише в частині резолюції. Немає, до речі, зазначеного рішення, погодженого виконкомом та пропонованого на розгляд завтрашньої сесії, і серед проектів порядку денного, що унеможливлює із ним ознайомлення. І, до слова, є порушенням законодавства, яким передбачено публікацію проектів рішень за 20 днів до їх розгляду задля надання громадянам можливості ознайомленням із документом. 

Разом з тим, зважаючи на непублічність міських владоможців та непрозорість їхніх дій, а також пам'ятаючи про володіння окремими представниками з верхівки міськради інформаційними ресурсами, не виключено, що бюджетні потоки на висвітлення діяльності міської влади будуть перенаправлені на забезпечення функціонування приватних інформаційних ресурсів. 

 

18 грудня 2014р.

Теги: головний редактор, газета, нелогічність, оптимізація

Коментарі

??? 18.12.2014 / 23:12:12
Хто пояснить: це Волошин мочить Погорєлова, "оптимізуючи" газету, чи Погорєлов - Волошина?

Горелий-младший 18.12.2014 / 22:30:12
ПИТАННЯ: НА ЯКІЙ ОСНОВІ ГАЗЕТА "УЖГОРОД" ДОЗВОЛИЛА НЕДАВНО УТРИМУВАТИ ПОРНОГРАФІЮ, ТОБТО ГАЗЕТУ "УНГВАР" ПОГОРЕЛОВА-МОЛОДШОГО? вИХОДИТЬ, ЩО ХОТІЛИ, ТО Й ОТРИМАЛИ. ВІТАЮ...

Гусь 18.12.2014 / 17:38:15
В Ужгороді вже є видання "Вся закарпацька правда" і фінансувати це видання уже буде бюджет, бо Волошин став великим посадовцем і Голуб буде мати державну службу. Вітаю Ужгородців, мовчіть і надалі як телята, а випасати Вас буде аферист Волошин, який все життя живе в довг, чого і Вас научить

НОВИНИ: Соціо

11:34
УЗ запустила продаж квитків на міжнародні поїзди з Ужгорода євроколією
10:25
У Чопі провели в останню путь полеглого Захисника Максима Пасхалова Фото новина
09:14
На Закарпатті стартував конкурс на найоригінальніший сувенір 2025 Фото новина
23:13
/ 2
В Ужгороді відкрили ділянку євроколії до Чопа
22:53
/ 1
В Ужгороді на учасників мітингу проти забудови вітряками гір поліція склала протоколи Фото новина
18:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть підприємицю за спробу незаконного відшкодування ПДВ на понад 1 млн грн
17:18
Рятувальники розповіли деталі масштабної пожежі на базі відпочинку в Нижній Апші Фото новина
15:58
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіків, які мали перетнути кордон за $53 тис. Фото новина
14:49
/ 4
Під час візиту Зеленського в Ужгород, місцеві вийшли на протест проти вітряків на Полонині Руна Фото новина
10:45
У Мукачеві стартували змагання з настільного тенісу серед воїнів Нацгвардії Фото новина
09:27
На Закарпатті стартував конкурс екодокументалістики на честь Героя Романа Жука Фото новина
18:28
На війні з рф поліг Захисник з Оноківської громади Володимир Куля Фото новина
17:39
На Закарпатті 24-річна жінка намагалася переправити до Румунії п’ятьох чоловіків Фото новина
17:33
/ 2
У Калинах на Тячівщині розпочався безстроковий протест проти незаконного будівництва мініГЕС Фото новинаВідео новина
15:25
На Берегівщині з пожежі врятували 5-річного хлопчика Фото новина
14:29
У Карпатах гірські рятувальники допомогли вагітній жінці з Дніпра Фото новина
13:31
/ 6
ВАКС заблокував елітні квартири, будинок і авто цивільної дружини ексголови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
12:05
/ 2
Пішов із життя закарпатський історик, політик і публіцист Володимир Піпаш Фото новина
10:15
На Берегівщині затримали переправника, який за $10 тис. водив ухилянтів через Тису Фото новина
10:00
Екоклуб у Ясінях вирушає до витоку Чорної Тиси: відкрито реєстрацію на участь
09:11
Закарпатець приховав на кордоні партію харчових добавок на пів мільйона гривень Фото новина
17:57
У Королеві на Берегівщині горів двоповерховий будинок Фото новина
16:49
На Закарпатті лікарів викрили на хабарах за продовження групи інвалідності Фото новина
15:58
В Ужгороді відкрили адаптивні бойові тренування для ветеранів Фото новина
14:40
/ 1
У Мукачеві проведуть в останню путь воїна Михайла Лялюшка Фото новина
» Всі новини