Олег Диба: «Якщо міліція не здатна мене захистити, то зобов’язана дати мені змогу захищатися самому»

Журналіст просить прокуратуру Закарпаття забезпечити його право на життя

Олег Диба: «Якщо міліція не здатна мене захистити, то зобов’язана дати мені змогу захищатися самому»

«За останні місяці було вже кілька випадків, коли моєму життю загрожувала реальна небезпека. Я не робив з цього проблему, а тим більше – публічне шоу. Але вчора, коли я ввечері повертався з редакції додому, на неосвітленій частині вулиці, де я живу, мене вкотре перестріло кілька людей специфічної зовнішності, які відверто погрожували мені фізичною розправою», – розповідає головний редактор інтернет-видання Закарпаття онлайн Олег Диба.

«Про те, що мені неодноразово погрожували, зокрема – депутат Ужгородської міської ради Іван Волошин, про оборудки якого щодо приватизації історичного комплексу «Корона» постійно інформує редагований мною ресурс, я повідомив минулого тижня на прес-конференції прокурора Закарпатської області Олега Сидорчука. Після цього ситуація не розрядилася, а, навпаки, ускладнилася. У обставинах, що склалися, я не можу розраховувати на міліцію, яка саме тепер під політичну кон'юнктуру та замовлення того ж І.Волошина намагається «пришити» мені кримінальну справу. Тому, розраховувати можу лише на себе і гарантовані мені, як журналістові, державою засоби».

Ще півтора тижні тому, тобто в день проведення прес-конференції прокурора Закарпаття, О.Диба здав у дозвільний відділ УМВС України в Закарпатській області  необхідний перелік документів для отримання травматичної зброї. Тобто, йдеться про дозвіл на придбання пристрою для відстрілу гумових куль, що звичайним засобом для самооборони. Єдиний документ, який залишилося долучити, це довідка про огляд місця збереження травматичного пістолета. Видати її в передбачений законом термін повинні працівники міліції. Однак, протягом понад півтора тижня без будь-яких пояснень працівники опорного відділу міліції, до якого належить будинковолодіння журналіста, попри кількаразові звернення так і не спромоглися перевірити умови майбутнього зберігання зброї і видати необхідний документ.

«Якщо міліція чекає, коли мені, в зв’язку з професійною діяльністю, проламають голову, або й зовсім позбавлять життя, то вона повинна взяти на себе таку відповідальність і надати мені офіційну відмову в отриманні відповідного засоба самооборони. Законних підстав для цього немає, а тому я просив би негайно виконати передбачену законом процедуру і видати відповідну довідку, а за нею - дозвіл. Йдеться не про якісь ігри, а про реальну загрозу життю. І в даному випадку відповідальність за це несе персонально в.о.начальника УМВС України в Закарпатській області Сергій Шаранич», - каже О.Диба.

"За останні роки органи правопорядку за сприяння деяких керівників журналістських спілок видали дозволи на користування травматичною зброєю десяткам, якщо не сотням осіб, які, насправді, не мають жодного стосунку до журналістики. Часом - відвертому криміналітетові. З десяток аналогічних "стволів" було видані міліцією журналістам як подарункові. Жодні обов'язкові обстеження в таких випадках не проводилися. Тепер же, коли аналогічний засіб самозахисту в передбаченому законом порядку намагається отримати журналіст, керівник авторитетного видання, що публікує резонансні матеріали, поява яких справді може загрожувати здоров'ю чи життю їх автора, міліція створює штучну перешкоду, чим додатково піддає журналіста небезпеці", - констатує Олег Диба.

За словами журналіста, він не належить до числа людей, які отримують задоволення від володіння зброєю. Тим більше - її застосування. І вимушений вдатися до такого способу самозахисту виключно в обставинах, що склалися. А, надаючи публічності цій ситуації, він має на меті привернути увагу до цієї проблеми і прокуратури Закарпатської області. І тому просить органи прокуратури кваліфікувати це його звернення як офіційне і вжити відповідних заходів до виправлення ситуації.

Паралельно журналіст для захисту своїх прав має на меті звернутися до журналістської спільноти України та Української асоціації власників зброї, офіційний статус прихильника якої він отримав днями.

Довідка

Травматичні пістолети доступні в офіційному продажі в Україні, відокремлені від звичайної зброї та виведені в окремий клас — «пристрої для відстрілу патронів несмертельної дії, споряджених гумовими або аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами».

Згідно з наказом МВС N379ДСК від 13.06.2000 право на придбання засобів активної оборони в Україні (пістолетів і револьверів для відстрілу гумових куль) мають працівники суду, правоохоронних органів і їх близькі родичі, а також особи, що беруть участь у кримінальном судочинстві, журналісти й позаштатні журналісти, депутати України, члени суспільних формувань з охорони громадського порядку й державного кордону, військовослужбовці, крім тих, хто проходить термінову військову службу, державні службовці, які мають категорії й ранги. 

15 травня 2014р.

Теги: зброя, пістолет, Диба

Коментарі

В.І. 2014-05-16 / 00:56:27


http://www.day.kiev.ua/uk/news/150514-zhurnalist-prosit-prokuraturu-zakarpattya-zabezpechiti-yomu-pravo-na-zhittya


май русин 2014-05-15 / 10:58:17
Менти докусь о***ли

lion 2014-05-15 / 09:33:40
Правильно. і не тільки журналіст. КОЖЕН має мати право на самозахист як у цивілізованих країнах. і тоді будуть думати перед тим як нападати, грабувати, бити...

НОВИНИ: Політика

23:38
В Ужгороді відбулося громадське вшанування полеглих під час виходу із Дебальцевого
12:43
/ 8
Усім зацікавленим сторонам представили "Дорожню карту імплементації мовної статті закону "Про освіту", Угорщина бреше і маніпулює – МОН
21:05
/ 7
Від шантажу до інсинуацій: Глава МЗС Угорщини звинуватив Україну в "міжнародній кампанії брехні проти Угорщини та закарпатських угорців"
07:39
/ 6
Клімкін: угорці мабуть плутають угорську мову з російською
07:06
/ 4
Кабмін вніс до ВР законопроект про зміни до закону про освіту
23:04
/ 12
Спробу підпалу офісу угорської організації в Ужгороді здійснили пропутінські праворадикали однієї з країн ЄС – Москаль
17:48
/ 38
Низка організацій звернулися до президента щодо звільнення голови Закарпатської ОДА через його антиукраїнську діяльність
15:25
/ 9
Уряд України відреагував на "хамство і маніпуляції" з Угорщини та схвалив зміни до мовної норми
14:53
/ 11
Заступник голови Закарпатської ОДА Москаля уникнув люстрації, бо "немає запису в трудовій" – "Схеми"
14:21
/ 11
Представники угорської громади Закарпаття відмовилися від консультацій з Міносвіти України
05:36
/ 2
Екс-в.о. начальника Закарпатської митниці і екс-помічник нардепа Горвата Крутяк має $130 тис, "подарованих дідусем", і їздить на Infinity "від мами"
18:01
/ 26
Угорщина під приводом "захисту закарпатських угорців" обіцяє продовжити шантажувати Україну
16:56
/ 9
Ужгородом пройде Марш слави Героїв Карпатської України
06:45
/ 9
Благодійний фонд радника Авакова отримав від Закарпатської митниці конфіскату на 1,5 мільйона
20:02
Закарпатці ініціюють всеукраїнське відзначення подвигу героїв Карпатської України
03:51
Закарпатська ОДА опинилася у п'ятірці аутсайдерів рейтингу прозорості держзакупівель (ІНФОГРАФІКА)
17:45
/ 22
Угорщина таки заблокувала комісію Україна-НАТО з питань оборони
03:30
/ 21
МЗС Угорщини заперечило досягнення домовленості під час двосторонніх політичних консультацій в Ужгороді
20:58
/ 11
Польський тероризм на Закарпатті
19:41
Комісар ОБСЄ після візиту на Закарпаття підтримав двомовний підхід в українській освіті
16:16
/ 5
У Москаля кажуть, що Україна зобов'язалася не здійснювати зміни в системі освіти без згоди керованої з Будапешта угорської меншини Закарпаття
12:53
/ 1
Кабмін ухвалив рішення щодо утворення представництва МЗС в Ужгороді
20:35
/ 8
Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин закликав запобігти спробам політизації впровадження Закону про освіту, Москаль тут же політизував
10:41
Комісар ОБСЄ Заньєр в Ужгороді підтвердив розуміння необхідності вивчення держмови усіма громадянами України
20:58
/ 5
Ужгород відвідає Верховний комісар ОБСЄ з питань нацменшин, а Угорщина знову хоче спостерігачів ОБСЄ на Закарпатті
» Всі новини