За друге читання і в цілому проголосували 228 депутатів.
Закон встановлює, що Крим є тимчасово окупованою територією, а Росія визнається окупантом та несе відповідальність за порушення прав і свобод українських громадян на території Криму.
У зв’язку з заявами Росії про те, що ті українці, які не заявили про вихід з російського громадянства, стануть громадянами Росії, в закон внесено поправку, згідно з якою Україна не визнає примусового вступу у громадянство Росії.
Як пояснив заступник голова АП Андрій Сенченко, "примусове громадянство застосовується Росією як фактор психологічного тиску на громадян України".
Відповідаючи на питання, чи вважатиметься громадянином України людина, яка отримали російський паспорт через професійну необхідність або інші обставини, Сенченко відповів: "Якщо у людини є український паспорт, вона – громадянин України".
Крім того, законом регулюється, що українці мають право вільного пересування всією територією України, в тому числі і Криму за паспортом громадянина України.
"Громадяни України, які не мають кримської прописки, теж мають можливість перетинати кордон з Кримом", - пояснив лідер фракції БЮТ Сергій Соболєв.
Крім того, закон регулює питання зміни права власності. За словами міністра юстиції Павла Петренка, це робиться для того, щоб "не допустити порушення прав наших громадян".
"Бо на території Криму будуть фіктивні процедури по зміні права власності". Згідно з законом, набуття та припинення права власності відповідно до законодавства України має бути оформлено за межами окупованої території.
Крім того, з закону прибирається стаття щодо здійснення економічної діяльності на території Криму, а Міністерство економіки підготує окремий законопроект, де будуть врегульовані питання економічної діяльності.
Законопроект також регулює питання виплат пенсій та допомоги з безробіття українцям в Криму за умови, якщо вони відмовились від такої допомоги Росії.
Згідно з законом, судді з Криму мають право на переведення до інших судів на материковій частині.
Згідно з законом мають бути внесені зміни до КПК, Кримінального кодексу та інших, зокрема передбачається покарання за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію.
Водночас під час обговорення було запропоновано сформувати координаційні центри при представництві президента для громадян України в Криму, однак голова профільного комітету Валерій Пацкан запропонував визначити це окремим законодавчим актом, щоб уже зараз прийняти закон про окуповані території.
Українська правда