27 березня 2014 року Верховною Радою України на пленарному засіданні було прийнято Закон України № 4575 „ Про внесення змін до Закону України „ Про Державний бюджет України на 2014 рік”.
Аналіз зазначеного закону свідчить про те, що згідно прийнятих змін до бюджету, в 2014 році планується безпрецедентне скорочення видатків, передусім за соціальними статтями. Так, на 6,3 млрд. гривень зменшуються соціальні субвенції, направлені місцевим бюджетам на виплату допомоги на дітей. З метою уніфікації підходів до нарахування, допомога при народженні дітей встановлюється у розмірі 41 тисяча 280 гривень, незалежно від кількості дітей у сім'ї. Скорочується і допомога матерям з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Зникла із бюджету і стаття про виділення 2,6 млрд. гривень на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської аварії. А щорічна разова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань взагалі буде відмінена.
Біля 4 млрд. гривень буде зекономлено за рахунок дефіциту Пенсійного фонду. Повністю відмінені субвенції місцевим бюджетам у розмірі 2,9 млрд. гривень, що раніше надавалися на компенсацію у різниці тарифів на тепло та воду.
Окремо хотів би звернути увагу і на те, що ліквідовують пільги на безкоштовне користування житлом та інші пільги для педагогів, медиків та працівників культури, які працюють у сільській місцевості.
На третину скорочується фінансування програм для дітей, які хворіють на туберкульоз. Так, зокрема із 600 млн. гривень, що були заплановані раніше на лікування дітей вказаної категорії, фінансування скорочується на 280 млн. гривень. При цьому практично відмінено також і безкоштовне обов`язкове дитяче харчування в школах.
Погодитись з цим я, як народний депутат України, категорично не можу, хоча і розумію, в якій ситуації перебуває наша держава.
Тому, мої пропозиції дуже прості – уряду необхідно реально розпочати працювати над поверненням грошей, вкрадених у держави, а їх, зі слів прем’єра Яценюка – 70 млрд. доларів. Якщо ефективно попрацювати в цьому напрямку, то можна вирішити всі нагальні питання. А той шлях, коли проблеми держави вирішуються передусім, за рахунок соціально незахищених верств населення, я підтримати категорично відмовляюся. Думаю, в цьому мене підтримає і більшість моїх виборців, які довірили мені представляти їх інтереси в парламенті.
Народний депутат України В. В. Петьовка
Олена 2014-04-07 / 20:15:39
Новая власть – такая же, как старая. Вместо того, чтобы пополнять бюджет за счет жирных чинуш, олигархов, не красть они посягнули на святое, на детей – будущее страны. Как прожить матери с тремя детьми на 860 грн? Дорожает коммуналка, растут цены на продукты, тотальная безработица.
Впрочем, ничего не изменилось, стало только хуже, за что стояли люди на майдане, за что погибли? Олигархи рулят и олигархи рвутся в президенты.
Іван 2014-03-31 / 22:08:34
Шановний Петьовко, начність із братом із себе. поверніть вкрадені від Закарпатців гроші.
василь 2014-03-31 / 14:11:51
Теж не є прихильником ЄЦ.Але пропозиції,які надходять останнім часом від Балоги і Петьовки є актуальними.Навіщо скорочувати соціалку,брати позики по всьому світу,якщо на рахунках злдіїв мільярдні кошти,які вкрадені від населення України.Уряду України потрібно не позичати гроші,а все робити для того,щоб повернути накрадені кошти народу.
виборець 2014-03-31 / 12:44:43
Ніколи не був виборцем ні В.Петьовки, ні ЄЦ-у.
Але повністю підтримую його тезу, що «уряду (А.Яценюка) необхідно реально розпочати працювати над поверненням 70 млрд. доларів, вкрадених у держави.»
Додав би лише, що негайно, не дочікуючись нового Майдану.
Зібрати всіх мільярдерів України за круглий стіл, для початку, з пропозицією безвідсотково про кредитувати державу на розмір кредиту, мінімум МВФ, - справа лише політичної волі уряду А.Яценюка.
Хто відмовиться – комплексний моніторинг всіма правоохоронними, контролюючими та іншими відповідними державними службами, із забороною виведення коштів за кордон на час цього моніторингу.
Вважаю це соціальною справедливістю для всіх малозабезпечених верств населення України.