Під тиском громадськості одіозний заступник прокурора Закарпаття Кайло на час перевірки пішов у відпустку (ФОТО)

Під тиском громадськості, яка навела ряд фактів зловживання службовим становищем і навіть корумпованості першого заступника прокурора Закарпаття Івана Кайла останній повідомив, що йде у відпустку.

Під тиском громадськості одіозний заступник прокурора Закарпаття Кайло на час перевірки пішов у відпустку (ФОТО)

Про це він заявив на площі Народній біля Закарпатської ОДА, де сьогодні відбулося віче проти кадрових призначень в РДА, що їх на своїй прес-конференції оголосив новий голова Закарпатської ОДА Валерій Лунченко, а також в прокуратурі Закарпатської області.

Іван Кайло прибув на площу Народну у супроводі представників "Правого сектору", котрі, поки тривало спілкування приїхавших з районів з головою ОДА Валерієм Лунченком, завітали для "запрошення" першого заступника прокурора на віче у прокуратуру.

Прибувши на площу перед ОДА, Іван Кайло тривалий час був змушений слухати претензії обурених людей. Так, батько та чоловік загиблих у страшній аварії, спричиненій наразі розшукуваним Павлом Нагірним, Віктор Пригара нагадав прокурору, що саме за його керування Хустською міськрайонною прокуратурою Нагірному вдалось зникнути. Прибув в Ужгород і 72-річний чоловік, котрий в очі звинуватив Івана Кайла у "тискові" на бізнес, незаконних обшуках та сприйянні рейдерству. Крім того, хустяни зачитали заступнику прокурора заяву чоловіка, який на той час перебував у суді, про готовність того свідчити у справі вимагання хабара Іваном Кайлом.

Писати заяву на звільнення, як того, скандуючи, вимагала громада, перший заступник прокурора області відмовився. Зауважив, що готовий до перевірки Генпрокуратурою, і, якщо комісія знайде порушення в його діяльності - тільки так іти з посади. Зате погодився на вимогу громадськості передзвонити головному прокурору області Олегу Сидорчуку, аби той прийшов на віче і вислухав претензії людей щодо дивних кадрових призначень у відомстві.

Олег Сидорчук зявився на площі за кілька хвилин, тут же писутні спочатку озвучили, а затим і передали у письмовому виглояді зафіксовані людьми заяви щодо ймовірних злочинів та зловживань Івана Кайла. Прокурор області повідомив: він не наділений повноваженнями, аби відправляти свого заступника у відставку, це - виключно компетенція Генпрокуратури, у якої на такі кадрові зміни мають бути визначені підстави.

Відтак, запропонував громаді ініціювати перевірку Генеральної прокуратури за викладеними у їх заявах фактами. Пообіцяв: у центральне відомство звернеться вже сьогодні, тож приїзду перевіряючої комісії варто чекати вже завтра-післязавтра. Сама ж перевірка, разом з тим, стартує, найімовірніше, з понеділка.

На час перевірки Івана Кайла від виконання обов'язків фактично буде усунуто. Так, на пропозицію прокурора області Олега Сидорчука, І.Кайло перебуватиме у відпустці на час перевірки Генеральної прокуратури України, яка ближчим часом перевірить усі наведені громадськістю факти зловживань. На цей час його обов'язки перекладуть на іншого заступника.

Після відбуття з площі головного прокурора області, активісти продовжили пілкування з Іваном Кайлом. Зокрема, продовжували вимагати від того заяви на звільнення, взявши останнього в тісне кільце. Заступник прокурора, своєю чергою, не погодився, однак, пистав на компромісну пропозицію представників люстраційного комітету: одразу тут же написати заяву-"розписку" про те, що не з'являтиметься на роботі з відпустки, поки триватиме перевірка з Києва (мітингарі вимагали цього, аби І. Кайло не мав звмоги впливати на хід перевірки), а також - заяву на ім'я головного прокурора області із проханням перекласти виконання його обовязків на іншого заступника, що фактично дорівнює тимчасовому усуненню з посади.

Відтак, Іван Кайло покинув площу Народку під прикриттям "Правого сектора" - люди не бажали відпускати прокурора, продовжуючи скандувати тому "Ганьба".

20 березня 2014р.

Теги: Кайло, прокуратура, лунченко

Коментарі

Ужгородець 2014-03-22 / 16:14:52
Кулiтка, Роботинський, Пеняк, Мазуркевич-на нари!

Сусід Робі 2014-03-22 / 14:46:21
Шубо, зимлю під охоронов юнеско хочеш, а у писок не думаш, шо получиш під сись шумок, та нич ти не треба буде бурш, убись знав!

Ужгородець 2014-03-21 / 21:12:19
Смерть ворогам!

Косма простому тіпа челяднику, розумному Петру та Упереду слідаку 2014-03-21 / 18:23:16
Простий чилядник (мається на увазі простий взяткобрач). Слідак не пудри людям міски. Ти ж знаєш, що то була одна система і каждий виконував у ній свою почесну роль, а значить всі мають як мінімум сидіти, бо як не будуть сидіти, то народ зробить з ними самосуд і їм нико там не поможе, даже маскальська армія. Петя не пиши туй усяку дурню. Розумний? Коли прокурори були розумні - хіба шо в іншому житті. У народа є поговорка: "Хочеш своїми очима видіти повну лажу в населеному пункті, убери собі головов прокурора, мента, бувшого суддю або податківця".
Уперед (а мені здається упирь на чреві народному)може й ти сам сидиш і шориш дітей, а Кайло в тя криша. Но не біда криша впаде і задавить таких як ти упирів і стрелочників. Чого не виходиш захищати свого Кайла, а сидиш дома і клацаш на кнопки. Це признак, що в тебе ніжки трясуться і лише ручки ще дієві!
Кайла, Роботинського, Пеняка та Кулiтку на нари!

Ужгородець 2014-03-21 / 15:17:04
Ми до вас всiх доберемось виродки!

Ужгородець 2014-03-21 / 15:14:30
Кулiтка, Роботинський, Пиняк, Мазуркевич, де ви банда? Чому мовчите? Нетреба вам якихось посад? Ви такi красивi i розумнi, професiонали! Чому нейдете в крим воювати за Аксенова? За ПР сте готовi були нас закарпатцiв закатувати! Де ваш смотрящий? Наклав в штани?

Уперед 2014-03-21 / 11:54:51
Та схаменіться вже, чого даякі на посадах по 15-20 років, їздять на мерсах, мавуть кучу хиж, дач і квартир, жони, діти пошорені на посадах і нико нич. Та возьмітся вже мало і за них, бо чувство вашої проплаченості, про яке і чуву і читаву у мене заострюєся!

drug 2014-03-21 / 11:33:10
таких як кайло прото треба гнати а не говорити зним за шось ще там..перестаньте перетусовувати карти...

Кайлови 2014-03-21 / 10:56:23
Хлопці, Кайло жадний, він дав гроші за посаду і немалі , і дав йх два раза, один раз за перепризначення,а інший раз за посаду 1 зама. Тому він тварюка і тримається за посаду

Ужгородець 2014-03-21 / 10:48:13
Не смiливий, а просто дуже хоче "рулити", але часи мiняються, вони то нехочуть зрозумiти! А ми Закарпатцi маемо iх постiйно пресувати, тодi нам будуть служити професiонали а не пройдисвiти в погонах та судiвських мантiях.

:-) 2014-03-21 / 10:09:32
Сміливий, паскуда :-)

Честь 2014-03-21 / 09:57:45
Не мені судити чи було чи не було. Але не побоявся, вийшов, а не втік чи написав заяву під тиском!

мент 2014-03-21 / 09:51:23
Значить, було від чого втікати?

Честь 2014-03-21 / 09:49:00
Кайло не втік, а міг, уже це заслуговує на повагу!

Ужгородець 2014-03-21 / 09:26:41
Бiлецький Кайлу непоможе, громадо активнiше! Ми бачимо що з ними можна боротись!

Ужгородець 2014-03-21 / 09:24:17
СБУ деморалiзоване, вже 20 рокiв нiчого неробить! Лише полiтичнi "заказухи" та "кришi".

Хустянин 2014-03-21 / 07:46:57
Про цього ...йла можна говорити багато , подивіться на фото , навіть вчора його "захищали" рокосівські братки Білецького , це нормально що бандити захищають прокурора ?
Для довідки про останні корупційні події , Білецький контролює забір гравію з русла Тиси ( біля Красного Поля ) і ділиться з Кайлом .
А ....йло коли 15.березня.2014 року був на Красному Полі напевно думав не про січовиків а про те скільки бабла і бойовиків йому дасть Білецький .
СБУ , прошу перевірити цю інформацію.

Ужгородець 2014-03-21 / 00:15:36
Для Пана Петра. Кайло корупцiонер i криша всього зла в Хустi! Спитайте Хустську громаду. Чого ж так держиться з посаду, якшо такий розумний та досвiдчений прокурор, я скажу чому, окрiм того що брати хабарi нiчого невмiе! Хай iде з богом, дорогу молодим!

Бенца 2014-03-20 / 23:22:33
Но туй ти Ваня рас не поможу, ітаким много людий туди загнав провокатору, мушу типир просити Голомшу, дорого нам се убивать, но нич відробиме своє

Петро 2014-03-20 / 23:21:22
Розумних ніколи не любили!
А Кайло один із самих толкових прокурорів області.

НОВИНИ: Політика

12:19
/ 16
Усіх звинувачених по "мукачівській справі" бійців ПС звільнено з-під варти на поруки
10:33
ПРЯМА ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ судового засідання у "мукачівській справі"
09:19
У наступному судовому засіданні в "мукачівській справі" очікуються дебати між сторонами захисту та обвинувачення
16:04
/ 6
Словацькі журналісти розповіли, як закарпатці "взяли в заручники" словацького поліцейського, блокуючи прикордонний наряд
02:59
/ 25
Закарпатський РУХ обрав головою Піпаша, висовуватиме на голову НРУ Шовкошитного та хоче автономії кримських татар
18:00
/ 3
У порядку денному сесії Ужгородської міськради від 30 травня проекти рішень про зміну влади відсутні
13:41
/ 23
Росія планувала провокації із сутичками та протистоянням на темі автономії на Закарпатті, затримано проплаченого "відеооператора"
05:51
/ 17
ДСУУ вимагає знайти і притягнути до відповідальності організаторів провокації з "угорськими" стелами на Закарпатті
10:40
На першому засіданні Іршавської міської ОТГ обрали заступника голови та секретаря міської ради
02:30
Новообрана міськрада Перечинської ОТГ отримала повноваження і обрала керівництво
02:17
/ 3
З ужгородських депутатів троє можуть втратити мандат через відсутність звітів
17:55
/ 5
З 12 закарпатських нардепів проект постанови щодо санкцій проти Януковича і його оточення підтримали тільки троє
02:19
/ 1
Європарламент перевірить Угорщину на предмет дотримання європейських цінностей
20:27
Зняття звинувачення в тероризмі з фігурантів "мукачівської справи" ще не перемога - Бухтояров
11:12
Зі звинувачених по "мукачівській справі" "правосекторівців" зняли обвинувачення в тероризмі
04:19
/ 9
Львів'яни завершують на Верецькому перевалі облаштування меморіального кладовища карпатських січовиків
01:51
/ 2
Суд відмовив екс-голові Великоберезнянської райради Василю Канюку в грошах, але визнав звільнення протиправним (ДОКУМЕНТИ)
19:01
/ 34
Ідеологічна провокація в центрі Ужгорода. Що зробить українська влада?
18:18
/ 26
Захист угорських національних меншин в суміжних державах – популістський "коник" влади Угорщини
03:45
/ 5
Сьогодні після нарадчої кімнати суд в Ужгороді оголосить рішення щодо екс-голови Великоберезнянської райради Василя Канюка
08:02
/ 72
"Гібридна війна" за Ужгород: "Народним фронтом" проти "Відродження"
02:09
/ 13
Сьогодні суд вирішить, чи повертати екс-голову Великоберезнянської райради Канюка на посаду з компенсацією йому 200 тис грн
13:15
/ 1
Розгляд "мукачівської справи" відтерміновано для зміни обвинувального акту