Замість статуту і договорів про співпрацю з вузом дружини ректора з УжНУ надіслали чисті аркуші (ФОТО)

Порушення з боку керівництва Ужгородського національного університету законів, що регулюють журналістську діяльність, тривають. Замість того, щоб відповідно до законодавства надіслати на інформаційний запит журналіста копії запитуваних документів, з УжНУ на ім’я кореспондента прийшли чисті аркуші офісного паперу – у кількості 50 одиниць.

Замість статуту і договорів про співпрацю з вузом дружини ректора з УжНУ надіслали чисті аркуші (ФОТО)

17 вересня журналістом Закарпаття онлайн вчергове, вже після перевірки прокуратури і подання цієї правоохоронної структури про усунення порушень, на ім’я ректора УжНУ Федора Ващука було надіслано запит на інформацію.

Журналістом знову, як і попереднього разу, запитувались копії статуту університету, а також копії документів, що посвідчують правомірність співпраці з УжНУ Навчально-консультаційного центру Київського університету права НАН України під керівництвом дружини ректора Федора Ващука пані Оксани. 

Незважаючи на задекларовану журналістом готовність оплатити фактичні витрати, пов’язані із друком значної кількості документів, з УжНУ надійшла проміжкова відповідь. У якій, зокрема, зазначалось, мовляв, однією з підстав для відмови у відповіді є неоплата друку чи копіювання значної кількості документів. Крім того, повідомлялось, що розпоряднику інформації на збір запитуваної інформації знадобиться час, бо ж запит стосується надання «великого обсягу інформації…», а університет «було створено у 1946 році і всі документи з часу створення зберігаються в архіві».

У відповідь журналістом 23 вересня було повторно надіслано інформаційний запит, знову ж таки, на ім’я ректора, з кількаразовим підтвердженням готовності оплатити витрати, пов’язані із друком і копіюванням окремих запитуваних документів. Разом з тим, кореспондент просив надіслати на вказану адресу калькуляцію та розрахунковий рахунок, щоб мати змогу і собі вчасно отримати відповідь, і керівництво УжНУ оберегти від повторних проблем. 

Однак сьогодні, замість того, щоб отримати чи то калькуляцію і рахунок, або вже повноцінну відповідь на інформаційний запит, кореспондент видання отримав конверт із стосом пустих білих аркушів паперу. Титульна сторінка «відповіді» містить перелік пунктів нібито наступної відповіді, якої насправді в листі не виявилось.

Жодних листів з УжНУ на ім’я журналіста до цього часу не надходило. Ні калькуляцію на оплату, ні розрахунковий рахунок з університету надіслати не спромоглись. Таким чином, уже традиційно порушивши Закон «Про доступ до публічної інформації».

У цьому зв’язку кореспондент Закарпаття онлайн буде вимушений знову звернутись до прокуратури із проханням забезпечити законне право на інформацію і з вимогою розібратись у ситуації й покарати винних. Тим більше, що конверт із "відповіддю" відкривався у присутності свідків, які на той момент перебували в редакції.

Відповідна скарга на ім’я прокурора Закарпатської області Володимира Корбаня буде надіслана вже наступного понеділка, 7 вересня.

 
 
 
 
 
 
04 жовтня 2013р.

Теги: Ващук, відповідь, запит, закон, прокуратура

Коментарі

випускник СШ№1 2013-10-06 / 11:35:50
Нехай поцікавиться прокуратура завдяки яким рішенням "здерли" у варварський спосіб ліс біля Плішки,колишньої бази УжНУ,залишився голий плац з пеньками та паліччям.Місцеві кажуть,що це справа ректора,професора Ващука.Вже і там його повно?????

людина 2013-10-05 / 22:45:38
Питання до юристів:
1. Якщо юр. особа не має статуту (а саме це весь час своїм говорить ващук), то які це має юридичні наслідки для цієї юр. особи?
2. Чи є тоді ващук ректором? чи можна оскаржити вибори ректора?

ужг-ц 2013-10-05 / 22:09:48
Позорники. И это уровень руководства вуза?

виборець 2013-10-05 / 18:40:36

«Креативне», в стилі «юристів» ЗакДУ, але не солідно. При всіх «розкладах».
З такими дешевими «трюками» обізнано більшість практикуючих юристів.
Результат – виграш часу, але повна втрата іміджу та поваги, насамперед, серед того кола, хто про це знав. Так створюється злочинна кругова порука, яка «зрівнює», як керівника, так і підлеглого, і робить їх взаємозалежними на всю їх подальшу спільну працю, і не тільки.

Редакція ЗО була зацікавлена в отриманні копій цих документів – це б і було їх серйозним піаром.
Це б було, насамперед, підтвердженням непрофесійності «видатних» юристів ЗакДУ - УжНУ, яких послідовно «дожали» та ткнули обличчям в …

Відхід від цієї «теми» В.Лемака лише підтверджує реальність цього дешевого «гумору» від Ф.Шандора.

Непогано знаючи обох ще з «універу» часів УжДУ, можу висловити свою думку: при всій своїх внутрішніх протиріччях , член-кореспондент В.Лемак, який свою наукову кар’єру зробив без ЗакДУ, собі цього ніколи б не дозволив, чудово розуміючи, що з цією аферою він би «сів на гачок» до Ф.Ващука по життєво.

«Турист» Ф.Шандор на це міг піти: 1) тому що далекий від справжньої науки; 2) своєю кар’єрою в УжНУ взагалі завдячує виключно Ф.Ващуку.

В любому випадку, на 99 і 9 відсотків, на мою думку, «правда» за ЗО.

Унгвау 2013-10-05 / 13:33:09
Параноя - велика сила

ungvar 2013-10-05 / 12:19:04
Ага, а попри все, я взагалі НЕ ВІРЮ журналістам, і "вполне правдоподобно", що для додаткового роздування конфлікту могли поміняти документи на чисті аркуші паперу.
Нема ніяких доказів, крім фотографій, зроблених законлйном - а що їм заважало відкрити конверт, вийняти документи, замінити на пусті листи і вже тоді зробити фотки???
Чим не "новий скандал", про який можна писати й говорити, ну і, звичайно, рідний сайт рекламувати???

Не студент 2013-10-05 / 11:48:03
"...Ніка 2013-10-05 / 10:06:23
Зверніть увагу на 5-ий пункт у листі Ф.Шандора. Чи спромігся шановний проректор хоча б перечитати те, що підписує?..."
П`ятий пункт складено у стилі "все предурке кроме Я" А взагалі, читати, то не їх задача. Це занадто складно.

Ніка 2013-10-05 / 10:06:23
Зверніть увагу на 5-ий пункт у листі Ф.Шандора. Чи спромігся шановний проректор хоча б перечитати те, що підписує?

Не студент 2013-10-04 / 22:07:44
".....віщун 2013-10-04 / 21:14:02
"СПИСОК ВАЩУКА" -МІКЛОВДА ,ЛЕМАК ,НІКОЛАЙЧУК ,ОФІЦИНСЬКИЙ ,СОЛОВЙОВ ,ШАНДОР ....ХТО СЛІДУЮЧИЙ......."
Щось у цьому є, але жодного з цих людей язик не повернеться назвати порядним і чесним. Всі до одного хапуги, крадії, корупуіонери, махінатори. Можливо, вони самі винуваті, що клюнули на гачок Ващука через свою жадібність та недалекоглядність? Звісно, він їх використовує, але вони, у свій час, так загорілися бажанням "нагріти руки" на факті зміни університетської коньюнктури, що осліпли від жадібності і НІЧОГО, ОКРІМ ВЛАСНОЇ ВИГОДИ НЕ БАЧИЛИ! Вони"кинули" університет і тих, хто їм допомагав, тому зараз, думаю, ніхто за них заступатися не буде.

Йовжіко ді джей 2013-10-04 / 21:56:18
Колись ця файта Ващуків здирників і хапуг буде сидіти в буцегарні і плакати шо вони білі і пушисті

Ндааа 2013-10-04 / 21:21:18
Коментар може бути видаленим, але реальність така, що декого тримають за лоха. Якби мав місце запит з прокуратури, МВС - то відповідь була б інашка. А може варто згадати Леніна і перевірити ? :) Дурдом, чесне слово, таке враження, що вже ніхто в цьому місті не боїться відповідальності, бардак і хаос. Повний.

віщун 2013-10-04 / 21:14:02
"СПИСОК ВАЩУКА" -МІКЛОВДА ,ЛЕМАК ,НІКОЛАЙЧУК ,ОФІЦИНСЬКИЙ ,СОЛОВЙОВ ,ШАНДОР ....ХТО СЛІДУЮЧИЙ

Не студент 2013-10-04 / 20:42:37
Як завжди, Шандора підвели амбіції та бажання вислужитися (а може ще й нажитися). Шандор справді великий махінатор, але тут його, мабуть, підставили. Питаєте хто? Можливо один з тих, кого він колись намагався "кинути", чи один з тих, на кому він нажився; таких багато.

Баранинський кунь 2013-10-04 / 20:31:44
Федя! Не роби з себе клоуна! Іди геть з тої банди - збережеш залишки обличча!

Олег Диба 2013-10-04 / 20:08:38
Сашка, не смішіть людей. Це вже і так не смішно.

до сашка 2013-10-04 / 20:08:12
Зокрема, в даному випаддку, брехні немає однозначно, так як дана інформація підтверджена документами, це на сьогодні головна фішка журналістів, коли інформація чи публікація підтверджується документально -плюс виставлено в інтернет для широкого загалу.Це і є насправді журналістське дослідження.

... 2013-10-04 / 20:04:22
А може Янукович не бандит, Федя не аферист, а ти не троль?

сашка 2013-10-04 / 19:54:14
А може це журналисти брешуть,тепер фото можна любе в власти.

УжНУ 2013-10-04 / 19:42:51
Ото афери! :-))))))))))))))))))

Микола 2013-10-04 / 18:52:59
Аферист Ващук використає Шандора як памперс і викине.

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 7
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 23
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
» Всі новини