На фотовиставці можна побачити незвичні казкові підземелля, фото, представлені на експозиції, відображають внутрішнє «убранство» печер Словаччини, Угорщини та Румунії. Над кожною світлиною з Паволом Кочішем працювала ціла команда однодумців.
«Щоб зробити одне фото, потрібно не менше чотирьох годин і помічники: треба ж занести у печеру все обладнання, правильно виставити світло, вдало вибрати розташування. Ми співпрацюємо з нашою Кошицькою спелеологічною організацією, від них потрібно отримати і дозвіл на те, щоб спуститись в печеру, вони ж допомагають у створенні світлин. Якщо їдемо в Угорщину чи Румунію, попередньо зв’язуємось з тамтешніми спелеологами, які потім, відповідно, також допомагають», – розповів під час відкриття виставки автор робіт Павол Кочіш.
Деякі з світлин, представлених на експозиції, з повним правом можна назвати унікальними: вони зроблені в печерах, доступ в які людей максимально обмежений. Наприклад, одну з печер в Румунії за весь рік може відвідати тільки десятеро людей. Максимальна глибина, на якій доводилось працювати фотохудожнику з командою однодумців, сягає понад 300 м.
Щоб відзняти якісний матеріал, інколи Павол Кочіш із командою залишався в печерах впродовж кількох діб: там же розбивали намет, там же готували їжу і заварювали чай на примусі, а день і ніч розрізняли виключно за допомогою годинника.
На власні очі побачити всю красу печер Карпатського регіону, майстерно зафіксовану словацьким фотохудожником, можна упродовж двох наступних тижнів в Ужгородському замку - триватиме виставка до 23 серпня.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн