У закарпатському Джублику кровоточить хрест і трапляються інші дива

Урочище Джублик, що між селами Вільхівка та Нижнє Болотне Іршавського району, – незвичайне місце. У 2002 році двом дівчаткам дев’яти і десяти років тут з’явилася Богородиця. Згодом вони також бачили Ісуса та святого Йосипа. Місце стало паломницьким центром. У 2003-му році на одному з хрестів з’явилася кров. Про це та інші дива, що трапляються в Джублику, розповідає ігумен монастиря «Собору Пресвятої Богородиці» отець Атанасій (Чийпеш).

У закарпатському Джублику кровоточить хрест і трапляються інші дива

- Отче Атанасію, вже більше року в Джублику кровоточить хрест. Відомо, що це не перший випадок кровоточіння в цьому місці.

- Першим почало кровоточити те розп’яття, що знаходиться в центрі перед каплицею. Воно зроблене з бетону. Вперше кров на розп’ятті помітили навесні 2003 року. Я подумав, що то є просто бруд, і сказав одному хлопчині піти і помити його. Пізніше, однієї неділі, я спускався сходами і побачив, що то явно кров тече. Те розп’яття кровоточило з 2003 по 2005 рік. В той час було встановлено хресну дорогу Львів – Джублик. Це найбільша хресна дорога в світі. Їдучи по ній, паломники зупиняються біля чотирнадцятьох хрестів, згадуючи страждання Ісуса Христа. 

Періодично сліди крові з’являлися на хресті у Львові на Високому замку, а також на хресті, що в центрі Львова біля оперного театру. Особливо це явище посилилося у 2004 році. Під час Помаранчевої революції було встановлено хрест на Майдані Незалежності в Києві. Як тільки його освятили, він відразу покрився кров’ю. Цей хрест був з Джублика. Ви бачили, що минулого року він був спиляний. Це було дуже великою трагедією і ударом для нас, хоча мало хто згадував про те, звідки є той хрест і що з ним було. Слава Богу, він так впав, що розп’яття не розбилося. Якраз в той час і в Джублику розп’яття кровоточило.

Минулого року, 27 травня, паломники помітили кров на хресті одинадцятої стації Хресної дороги. Він кровоточить періодично. Хоча минулого року кровоточив постійно від 27 травня по 27 серпня. Протягом усієї зими слідів крові не було. А тепер від Пасхи кров дуже сильно тече. Я такого сильного кровоточіння ще ніколи не спостерігав. Прямо на твоїх очах витікає кров у вигляді таких рясних крапель, наче сльози чи дощ. Ми внизу під хрестом підв’язуємо бинти, аби ця кров не падала на землю і люди по ній не ходили. Ці бинти періодично міняємо, вони зберігаються в монастирі. Я дуже вірю, що настане такий час, коли кожна людина, кожна церква на землі буде хотіти мати бодай одну ниточку зі слідами цієї крові.

«Мені заборонили говорити людям, що то є кров…»

Минулого року ми робили незалежну експертизу у найбільшій криміналістичній лабораторії України (м. Львів) і вона встановила, що рідина, яка стікає по хресті, є кров’ю, яка непритаманна жодній істоті на землі. Вони так і написали, що це є кров ані людини, ані тварини. А чия? Це є найбільше чудо і тому…  я просто не знаю, що з цим робити (в голосі отця Атанасія з’являється хвилювання – авт.). Минулого року мені заборонили говорити, що то є кров, аби, нібито, не спантеличувати людей, і я замовк після десятої річниці Джублика, не говорив нічого. В той час кров якраз не текла. Але взимку по хрестові почало текти миро. Я особисто брав на пальці цю рідину, вона спочатку була волога, липка, а потім всмоктувалася в тіло і не залишала слідів. А після Пасхи хрест знову почав кровоточити настільки сильно, що я такого в своєму житті ще не бачив.

Це розп'яття кровоточило в 2003-2005 роках

- Я знаю, що кров з того розп’яття, яке кровоточило першим, Ви також давали на аналіз. Якими були висновки?

- Тоді офіційно написали, що рідина, яка стікає по хресті, містить елементи крові. Неофіційно казали, що то є кров четвертої групи людини семітського походження, яка пролита у великих стражданнях. Але офіційно вони боялися це написати, мовляв, у Києві сміялися з висновку, що з бетону тече кров.

- Як Ви думаєте, що означають ці кровоточіння, як це пов’язано із Закарпаттям, Україною?

- Ви знаєте, я зауважив, що чим більше світ дуріє, вибачте за грубе слово, тим сильніше кров з хреста тече. От два місяці тому, коли весь світ спостерігав за великою «сенсацією», як два чоловіки нетрадиційної орієнтації реєстрували свій шлюб, у нас хрест почав сильно кровоточити. Я це добре пам’ятаю. Тоді ж в Європі почалися повені. Зараз в Україні обговорюють запровадження законних одностатевих шлюбів, забуваючи, що у Старому Завіті Господь спалив сіркою цілі міста через цей гріх. А люди часто читають Святе Письмо як казку, не вірячи, що воно справді так було.

На склі проявилося обличчя Ісуса Христа…

- Розкажіть про нерукотворний образ Божого Милосердя.

- Це сталося 13 жовтня 2009 року. Близько десятої години вечора до нас прийшов один чоловік із сусіднього села. Він є розумово хворим. А можливо то було опанування злим духом. Не беруся це оцінювати. Брати бачили, як він спочатку молився перед образом, який і зараз знаходиться під сходами каплиці, а потім почав проклинати, лаятися, кричати, що не він один ті гріхи робив, було більше людей… А тоді вхопив металевий підсвічник і почав товкти ним образ Ісуса Христа. Образ був порваний, скло розбите. Але у верхній частині, там де знаходиться обличчя Ісуса, скло не розбилося. Коли відвезли образ на реставрацію і відділили скло від зображення, то помітили, що на склі відбилося обличчя Господа. Зараз воно з кожним роком стає все чіткішим. З передньої сторони скло ніколи не висихає, завжди є вологим і липким наче миро. Цей нерукотворний образ Ісуса Христа зберігається в мене в келії, бо для загального вшанування його заборонили виставляти.

- Хто заборонив?

- Ну, в нас є керівництво, церковна влада. Вони бояться робити поспішні висновки, створюють комісії для вивчення тощо.

Одну жінку відкинуло від кровоточивого хреста

- Розкажіть кілька незвичних історій, що трапилися в Джублику.

- Минулого року, десь через місяць після того, як почав кровоточити хрест, приїхала одна група паломників. Тоді хрест ще не був обгороджений. Всі молилися, притулялися до хреста. Одну жінку, яка теж підійшла до хреста, відкинуло і вдарило в дерево. Це є ознакою чи то опанування злим духом, чи то якогось гріха, який не допускав її торкнутися до того хреста. А взагалі чудес є багато, ми випустили цілу книжку про це. Але я ними особливо не захоплююся, бо це є звичайні речі. Деякі люди оздоровлюються: хтось в купелі під хрестом, що кровоточив у 2003-2005 роках, хтось біля хреста на горі, хтось цілуючи нерукотворний образ.

- Яка доля тих двох дівчат-візіонерок, Оленки Куруц та Мар’янки Кобаль, яким у 2002 році з’явилася Мати Божа, а згодом Ісус та Йосиф Обручник?

- Старша навчається у Львові на архітектора, а інша вже здобула вищу освіту, зараз вдома. З Мар’янкою за роки в нас трохи втратився зв’язок, менше спілкуємося, а Альона часто приходить на богослужіння.

- Надалі в житті цих дівчат проявляються якісь незвичні речі?

- Наскільки мені відомо, Альона і сьогодні може інколи чути голос Матері Божої, може спитати в неї якоїсь поради. Якщо мене щось турбує стосовно розбудови святині чи ще чогось, то я завжди запитую через візіонерку, що скаже Богородиця.

- Отче Атанасію, на Вашій сторінці у Фейсбуці вказано, що Ви є священиком УГКЦ. Я чув, що сьогодні на Службі згадували Блаженнішого Святослава, предстоятеля УГКЦ. Чи не виникає у Вас через це якогось непорозуміння із керівництвом Мукачівської єпархії?

- Ні, не виникає. Я особисто не згадую Блаженнішого Святослава. Сьогодні його згадували інші священики. У Фейсбуці написав, що належу до УГКЦ, тому, що ми всі знаходимося на Україні. Але взагалі ми належимо до греко-католицької церкви Закарпаття, бо наша Мукачівська єпархія має статус незалежної церкви. Але я з того великої проблеми не роблю: мені сказали не згадувати Блаженнішого Святослава – я і не згадую. Хоча коли є паломники з Галичини, то з пошани до тих людей ми згадуємо також і предстоятеля УГКЦ.

- Підтримуєте зв’язки з УГКЦ?

- Звичайно. Ось завтра вирушаємо в паломництво по святих місцях України, будемо в Зарваниці та інших відомих святинях української землі.

- Можете сказати кілька слів для читачів цього інтерв’ю.

- До нас приїжджають паломники зі Словаччини, Угорщини, нашої Галичини, Східної України… А Закарпаття «спить». Джублик – єдине місце в світі, де не в церкві, в котрій люди моляться, а прямо серед лісу на ваших очах з дубового хреста витікає кров. І це найбільше чудо для християн. Якраз тепер ми будемо відзначати одинадцяту річницю з’явлення Богородиці. З 24 серпня в нас проходитиме християнський з’їзд молоді, а 26-27 серпня відбудуться урочисті святкування річниці. З’явлення Богородиці, Ісуса та Йосифа Обручника – це насправді історична подія для мене особисто, для Закарпаття, України і всього людства загалом, бо Джублик – це єдине місце на всій землі, де була поява Пресвятої Родини. Тому всіх щиро запрошуємо!

Нерукотворний образ Христа на склі є відбитком цієї ікони

Хрест, що кровоточить

Максим Молнар, Закарпаття онлайн. Фото автора та з Інтернета

12 липня 2013р.

Теги: Джублик, кровоточіння, мироточіння

Коментарі

Світлана Шевчук. 2017-11-25 / 09:17:00
Я була в Джублику і бачила на хресній дорозі на одинацятій стаціі з хреста стікала кров.І 26листопада їду знову.Жителька села Татарів Світлана Шевчук Івано Франківської обл.

МИКОЛА 2017-08-28 / 18:48:57
Я був 26-27 серпня у Джублику,під час Хресної Дороги я 1 раз подивився на сонце і побачив серце велике,а другий раз побачив образ Матінки Божої,раджу їхати всім туда,ам дійсно трапляються дива

Вася 2017-06-11 / 13:39:03
До речі, 7 червня 2017р. побував з сімєю в Джублику і особисто став свідком кровоточення хреста на хресній дорозі. хто в таке не може повірити, тому співчуваю.А по мені мурашки бігали, коли побачив.Над нами є велика сила!!!!

Василь 2017-06-11 / 13:34:08
https://scontent.fhen1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18952587_1461681787226566_6187735378374676010_n.jpg?oh=e3bc294c1bd1f1252f78e4739818f3d7&oe=59E8EEE1

світозара 2017-06-06 / 20:23:20
Судять ті, які ніде не були й не бачили нічого дальше за свій ніс.Дуже шкода3683

Світозара 2017-06-06 / 20:20:17
Благословенне місце.Ми готували семирічного сина до операції очей.Вже лікарі готували аналізи.За пару днів до операції ми поїхали з дитиною в Джублик.Походили по воді, отець Атаназій помолився над ним(про гроші жодного слова не було!!!).Коли поїхали в лікарню, то лікар уважно глянув на малого і сказав, що не бачить причини, по якій ми прийшли.Мало того - на окулярах зменшили діоптрії на половину!Вірте люди, і по вірі вашій Вам воздасться

Читач 2017-05-09 / 18:49:34
Ніхто нікого не змушує вірити в об'явлення. Це справа кожного особисто...Будучи на тому місці ти чуєш себе легко, благодатно...а де є справа лукавого, там навпаки мрачно і непривітно. Люди -це відчувається!!! Якщо хтось не вірить ну то хай не вірить. Все що там відбувається- для когось уе не має значення а когось навпаки зміцнює у вірі.Бог нікого не проклинає якщо людина не вврить і не відвертається. Кожен хто має щире серце, той обов'язково відчує любов Бога не лише на місцях об'явлень а будь де. Бог є всюди. Все залежить від людини, хоче вона Його відчути чи ні. Бо коли людина не має зв'язку з Богом, вона мертва і черства.

Лика 2017-05-09 / 06:11:30
Такие явления это не промысел Бога!Это другая сила и это не есть хорошо, это обман

Маряна 2017-05-08 / 23:09:35
Чудеса дійсно є в мене в дитини були проблеми в оці робили операцію але розкинулося на 2 ока і тоді лікарі сказали що треба вирізати на живо сину було 1.5 року тоді я в газеті випадково прочитала що в Закарпатті під Румунською границею почав мироточити хрест і мені привезли це миро 2 міліграми я розбавила зі

звичайною олією і мастила 3 рази в день за два місяці все пропало і синочку є зараз 9 років за вдяки ласкі Божій мій синочок здоровий і ми минулого року туди поїхали з синочком і подякували цьому розп'ятті Ісуса Христа за сцілення

Коля 2017-05-08 / 22:51:35
Іване , не Богохульствуй..бо сам не знаєш що говориш..Бог виявляє нам чудеса..і я сам особисто багато бачив..і в Єрусалимі мої знайомі бачили ..а чому Ти не бачиш..ну дивлячись на твою писанину..то Боженька і не дає тобі щось побачити..так як пише -не кидайте перла між свині..але все ж таки , рано чи пізно на орді смерті сам все зрозумієш і пожалієш, що таку ехінею говорив..правда дивись щоб не було уже пізно..бо за кожне таке слово прийдеться колись відповідати і тобі і твоїм дітям.

Іван 2017-05-08 / 10:00:16
Видумки це все ніякі Богородиці не являються ніякі крові не течуть це все церковна афера люди тупі в що ви вірите ?Я живу в Ізраїлі чому тут ніколи такого не має нічого не кровоточить вроді тут Ісус родився не на Закарпатті.Всі хто вірить в лже кров і поклоняються образам не буде вам прощення атеїсти не дорозвинуті!!!

123 2017-05-08 / 01:42:42
можливо має і сімю але як це так не приходити на те місце де бачила дово бачити яке не кожному дано!!! треба подивитися вконтакті в однокласниках чи на фейсбуці може є її якась сторінка, так само й іншоі дівчини

Мирянка 2017-05-07 / 23:50:27
Люди!!!! Схаменіться!!!! Чи задумуєтесь над тими маразмами, які тут пишете «аферюга», «лохотрон».....????? Нічого нікому не хочу доводити, але в першу річницю Об`явлення я там була на Літургії. І в один момент, коли я підвела очі до неба, то побачила Матір Божу та Ісуса Христа.

333 2017-05-07 / 22:26:40
Факт об'явлення Богородиці залишається фактом попри те є візіонерка там чи її немає. Я так вважаю...Булоб навіть дивно якби вона там була завжди, дівчина напевно вже доросла , можливо вже й сім'ю має .

gala 2017-05-07 / 15:51:23
Боже,змилуйся над нами грішними і помилуй!Поможи нашому невірству.

123 2017-05-07 / 13:32:06
Дивно, що втратився зв*язок з дівчинкою яка бачила це все на власні очі. Цікаво яка зараз іі доля,чи бачить вона надалі святих?! і взагалі дивно це все не приходити в святе місце про яке розповіла всім саме Вона ...

Читач 2017-05-06 / 16:59:37
Але якщо вважаєте те все що там відбувається чи відбувалося лохотроном, чи того отця,то тримайте свої висновки при собі бо ви не маєте право так стверджувати судячи з свого убогого досвіду про те місце чи тамтешніх людей. Бог бачить все і кожного буде судити справедливим судом.

Читач 2017-05-06 / 16:53:47
По-перше він не батюшка, бо належить до Католицької церкви, колись належав на найвизначнішого Чину святого Василія Великого і зараз є ієромонахом в згромадженні Собору Пресвятої Богородиці який створений в джублику. Ніхто з нас не є ідеальний, тим більше Ви під ніком "християнина" навряд чи християнином є.

Християнин 2017-05-05 / 22:08:59
Дуже добре знаю цього батюшку тому і кажу це лохотрон

Читач 2017-05-05 / 20:26:06
А ви шановний "Християнине" підіть до джублика і спитайтеся в того " батюшки" як його здоров'я. Знаю цю людину досить давно і можу скпзати що цей священик має надто великий хрест і надзвичайно сильну віру. Тільки сильна і щира віра може тримати життя з букетом хвороб, про які незнають ті які коментарями нижче висловили свої "гарні" думки з приводу зовнішності цього чоловіка. Я як лікар знаю що це за хвороби і як з ними надзвичайно важко жити...Не раз з'являлося питання: Як цей чоловік живе з такими діагнозами?!
Ніколи не судіть людину за її зовнішністю, перше ніж судити її - візьміть її взуття і пройдіть її шлях.

НОВИНИ: Соціо

08:13
В Ужгороді сьогодні відбудеться громадське вшанування полеглих в Дебальцевському котлі
07:18
Контрактник з Тернопільщини помер у військовій частині в Мукачеві
06:34
На "Варишській палачінті" в Мукачеві "спорудили" рекордну вежу з понад 1000 млинців висотою 80 сантиметрів
16:42
/ 1
В Ужгороді вшанували бійців, які боронили Дебальцеве
15:34
В Ужгороді розгорнувся традиційний"Медовуха-фест"
14:25
/ 1
У Мукачеві проходить третя "Варишська палачінта"
11:28
У Мукачеві відкрили меморіальну дошку генерал-полковнику Геннадію Воробйову
11:10
В Ужгороді вперше вручили сертифікат ECL про рівень знання іноземної мови
07:43
У Виноградові військові демонстрували свої техніку та зброю
21:27
/ 2
У центрі Ужгорода транслювали документальну стрічку "Дебальцеве"
20:31
/ 2
Нацгромади зможуть впливати на кількість годин мови у школах – МОН
18:04
/ 10
Ужгородський міськрайонний суд знову не зміг визначитися із керівником
16:54
/ 11
У мерії Ужгорода радилися, як зупинити виїзд випускників профтехучилищ за кордон
15:45
Із понеділка учні та дошкільнята Мукачева повертаються до закладів по завершенню карантина
15:11
За попереднім оглядом, відібраний в Ужгороді орел "для фото" перебуває у задовільному стані
14:30
/ 1
Із 17 лютого поїзд №29 Київ-Ужгород курсуватиме вдвічі частіше
14:27
Торік на Закарпатті виникло 1565 пожеж, у вогні загинули 42 людини
12:37
/ 1
Навесні на Закарпатті знову відбудеться фестиваль вогню Fire life fest
11:26
128-ма бригада проведе у Мукачеві заходи до 3-ї річниці виводу військ з "Дебальцевського плацдарму"
09:43
/ 1
У Мукачеві відкриють меморіальну дошку генерал-полковнику Геннадію Воробйову
09:17
/ 1
Із початку року на Закарпатті на 1-1,5 грн здорожчав хліб
03:35
Бескидський тунель завершать через 100 днів і запустять поїзд Інтерсіті між Львовом та Закарпаттям
01:49
Орлиця "для фото", вилучена в Ужгороді, житиме у парку "Синевир"
18:17
/ 1
На Закарпатті "задекларовані" вже три мільйонери
17:58
/ 10
Новим начальником поліції Ужгорода призначено Віталія Мацолу
» Всі новини