Угорська мова стала регіональною на Виноградівщині

Відповідне рішення щойно було прийняте на сесії Виноградівської районної ради.

Угорська мова стала регіональною на Виноградівщині


Ініціювали розгляд цього питання на сесій депутати від двох угорських партій – КМКС та ДПУУ.



Проти проголосував тільки один депутат. Відповідно, депутати від партії Єдиний Центр, яка раніше висловлювалася проти мовного закону, практично одноголосно підтримали зазначений проект рішення.



Відтепер вивіски у Виноградівському районі дублюватимуться угорською мовою.



 



Голова Виноградівської районної ради Олег Любимов стверджує, що статус регіональної Виноградівська районна рада  надала угорській мові частково: ""В органах державної влади й місцевого самоврядування, у навчальних закладах, на підприємствах. Загалом, усюди, як написано в законі, буде державна мова – українська і регіональна – угорська".



З його слів, всі написи на печатках, гербах, тексти бланків і квитанцій будуть дублюватися угорською мовою, але, за умови, якщо буде фінансування.



Любимов уточнив, що написи на табличках і вивісках будуть написані угорською, а документація – українською мовою.



"У багатьох селах району й так розмовляють угорською. Ми просто легалізували мову", – додав чиновник.



Зі слів Любимова, угорська мова в школах – це просто легалізація, тому що в 13 селах району працюють угорські школи.



Чисельність Виноградівського району становить 119,155 тис. осіб, з них 27% – угорці.



Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, Берегівська районна рада Закарпатської області під час пленарного засідання 18 вересня ухвалила рішення, яким надала угорській мові статус регіональної на території району, а 7 вересня цього року депутати міської ради затвердили угорську мову як регіональну в Берегові. Раніше, на ХІІ сесії сільської ради у селі Біла Церква Рахівського району статус регіональної отримала румунська мова.



Як відомо, закон про основи державної мовної політики, який передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова, набрав чинності 10 серпня.


18 грудня 2012р.

Теги: угорська мова, регіональна

Коментарі

Горець 2012-12-20 / 15:38:40
До олега.після такого питання мені нема про що з вами далі дискутувати!Ви просто провокатор!!!

Олег 2012-12-20 / 15:06:22
До горця... А нащо нам Українська???

Горець 2012-12-20 / 15:02:45
Спочатку хай вивчуть українську!!!Чи вони такі поліглоти???

Олег 2012-12-20 / 13:41:34


Коментар видалено. Адмін


1234 2012-12-19 / 17:11:13
Do Олег-a
Vybachte Meni no Vy ne Madjar. Ja vpevnenyj. Vy provokator (Svoboda?)

муза 2012-12-19 / 14:06:16
До Олега. Вибачте, але на таку тупість навіть нічого відповісти. А втім ,спробую- Ви-угорці,румуни,росіяни(ще питання яке громадянство у вас у паспорті записане)... проживаючи в Україні, ніяк не усвідомите,що це Суверенна,Незалежна держава. А Наша мова- одна зголовних умов жити вільними на своїй території. І ось тепер замість того ,щоб направити всі сили, засоби,ресурси на підняття на належний рівень державної мови(бо її розвиток пригнічувався всім і вся)- ми маємо тратити сили на "розвиток регіональних мов". Та Ви ще з претензіями на запах фіалок!

LTZ 2012-12-19 / 11:05:43
Саме так, валіть шовіністи у свою мадярщину, щей свого кнопкодава Гайдоша заберіть. Досить дратувати своїми шовіністичними вигуками, українці досить терплячий народ, але коли починає діяти то для вас вже буде занадто пізно. Згадаємо до прикладу єврейські погроми 80тих років 19ст., українці довго терпіли, а коли чаша перелилась таке влаштували кожен жид памятає як було "весело"...
Моя порада нелізьте на штики....

... 2012-12-19 / 06:05:13
Нещасний Олег, Ваше життя, це суцільне приниження. Ви б може так не мучилися з цими недолюдьми, які не знають угорської мови і пішли жити до гідних і досконалих соплеменників. Нам Вас буде, звичайно, не вистачати, але ми поплачемо, поплачемо, а потім заспокоїмося.

Олег 2012-12-19 / 00:16:29
До Музи .....хай спочатку вивчать державну мову- слабо????? Мені не слабо!! Я спілкуюся з друзями вдома з родиною і на роботі виключно державною Угорською мовою! Але вимушений тут писати Українською бо мову моєї держави Угорщіни !ви на жаль не знаєте!

муза 2012-12-18 / 23:16:08
Цікаво хто той Один ...А ще цікавіше- що вони з "цим" будуть робити-втілювати в життя. Адже це не секрет, що більшість "угорців" знають мову тільки на розмовному рівні( і то суржик).Аж тут треба вміти читати-писати літературною мовою. хай спочатку вивчать державну мову- слабо?

... 2012-12-18 / 22:30:11
Супергерої і суперслава - у 39-му на плечах фашистів ікривава розправа із патріотами, а зараз із рук бандитів. Суперсусіди в українців нічого не скажеш.

Це я 2012-12-18 / 22:01:30
2 Олег
Героям слава!

Олег 2012-12-18 / 21:04:38
Молодці!!!Слава Угорщіни!!!

Istvan 2012-12-18 / 21:02:55
Також на Ужгородщині.

спостережливий 2012-12-18 / 17:43:55
Із регіоналами все ясно, вони підтримували закон про мови, тому і проголосували за ініціативу КМКС та ДПУУ. Але що трапилося з єцунами? Виходить, що Балога вже втрачає вплив навіть на своїх однопартійців. Не все так гладко як здається у ЄЦ.

ужгородець 2012-12-18 / 16:49:22
Маразм від партії обригонів

завантаження...

НОВИНИ: ПОЛІТИКА

23:53
На Закарпатті дискутували про виклики і загрози політичного русинства
02:53
Допит керівника "Правого сектора" Закарпаття в ГПУ переклали на липень
13:15
/ 1
Сьогодні керівника "Правого сектору" Закарпаття Олександра Сачка допитуватиме Генпрокуратура
00:30
/ 11
Гринів: Кількість людей з Закарпаття, які працюють в Росії, зашкалює
03:29
/ 12
Україна і провокація у стінах парламенту Чехії
19:28
/ 1
Народний депутат Юрій Чижмарь проведе прийом громадян в Ужгороді
10:55
/ 6
Чергову брехню Москаля по "криміналу Ющенка" підтвердили у Генпрокуратурі
10:02
/ 3
Бійців ПС-фігурантів "мукачівських подій" відправили на Закарпаття
03:43
/ 1
Організацію Медведчука, до політради якої увійшов депутат Закарпатської облради Чубирко, заборонено на Закарпатті (ДОКУМЕНТ)
17:51
/ 37
Нардеп Семенченко розповів про складну політичну ситуацію на Закарпатті
12:48
/ 2
Сергій Федака про річницю нападу Німеччини на СРСР: "Дежа-вю: ніби і не минуло 75 років…"
01:15
/ 8
Депутат Закарпатської облради Іван Чубирко увійшов до політради одіозного "Українського вибору" Медведчука
23:46
Угорщина інвестує в бізнес закарпатських угорців 1 мільярд євро
23:31
/ 2
Один з бійців ПС Закарпаття, підозрюваний по "мукачівській справі", оголосив сухе голодування (ДОКУМЕНТ)
17:14
/ 3
Закарпаття стало вільною економічною зоною. Але не для інвесторів, а для бандитів і контрабандистів – Балога
14:01
/ 14
Екс-регіонала та помічника-консультанта Ланя "Блюка" Грицика обрали заступником провладного голови Закарпатської облради Рівіса
13:17
/ 3
Заступником "порошенківського" Рівіса в Закарпатські облраді може стати екс-регіонал, "відродженець" Грицик
17:36
/ 5
НАБУ планує допитати Москаля і вже вручило йому повістку – ЗМІ
03:34
"Карпатська Січ" заявила про нові спроби сепаратистів дестабілізувати ситуацію на Закарпатті
01:28
/ 6
Насіров стверджує, що має політичний мандат на порушення питання про звільнення Москаля
01:57
/ 2
Як Угорщина "підігріває" сепаратизм на Закарпатті - ТСН
20:27
/ 5
Керівник "Правого сектора" Закарпаття, якому висунуто звинувачення в скоєнні 15 злочинів, балотуватиметься до ВР на Волині
14:42
/ 1
Печерський суд розглядав клопотання прокурора про продовження терміну утримання під вартою для правосекторівців 16 годин
19:16
/ 4
Влада Закарпаття, опікуючись угорською акцією, занедбала пам'ятник розстріляним на Верецькому перевалі січовикам
01:29
/ 5
Після застереження "Йоббіку" угорська акція на Верецькому перевалі пройшла малолюдно і неполітично