Угорська мова стала регіональною на Виноградівщині

Відповідне рішення щойно було прийняте на сесії Виноградівської районної ради.

Угорська мова стала регіональною на Виноградівщині

Ініціювали розгляд цього питання на сесій депутати від двох угорських партій – КМКС та ДПУУ.

Проти проголосував тільки один депутат. Відповідно, депутати від партії Єдиний Центр, яка раніше висловлювалася проти мовного закону, практично одноголосно підтримали зазначений проект рішення.

Відтепер вивіски у Виноградівському районі дублюватимуться угорською мовою.

 

Голова Виноградівської районної ради Олег Любимов стверджує, що статус регіональної Виноградівська районна рада  надала угорській мові частково: ""В органах державної влади й місцевого самоврядування, у навчальних закладах, на підприємствах. Загалом, усюди, як написано в законі, буде державна мова – українська і регіональна – угорська".

З його слів, всі написи на печатках, гербах, тексти бланків і квитанцій будуть дублюватися угорською мовою, але, за умови, якщо буде фінансування.

Любимов уточнив, що написи на табличках і вивісках будуть написані угорською, а документація – українською мовою.

"У багатьох селах району й так розмовляють угорською. Ми просто легалізували мову", – додав чиновник.

Зі слів Любимова, угорська мова в школах – це просто легалізація, тому що в 13 селах району працюють угорські школи.

Чисельність Виноградівського району становить 119,155 тис. осіб, з них 27% – угорці.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, Берегівська районна рада Закарпатської області під час пленарного засідання 18 вересня ухвалила рішення, яким надала угорській мові статус регіональної на території району, а 7 вересня цього року депутати міської ради затвердили угорську мову як регіональну в Берегові. Раніше, на ХІІ сесії сільської ради у селі Біла Церква Рахівського району статус регіональної отримала румунська мова.

Як відомо, закон про основи державної мовної політики, який передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова, набрав чинності 10 серпня.

18 грудня 2012р.

Теги: угорська мова, регіональна

Коментарі

Горець 2012-12-20 / 15:38:40
До олега.після такого питання мені нема про що з вами далі дискутувати!Ви просто провокатор!!!

Олег 2012-12-20 / 15:06:22
До горця... А нащо нам Українська???

Горець 2012-12-20 / 15:02:45
Спочатку хай вивчуть українську!!!Чи вони такі поліглоти???

Олег 2012-12-20 / 13:41:34


Коментар видалено. Адмін


1234 2012-12-19 / 17:11:13
Do Олег-a
Vybachte Meni no Vy ne Madjar. Ja vpevnenyj. Vy provokator (Svoboda?)

муза 2012-12-19 / 14:06:16
До Олега. Вибачте, але на таку тупість навіть нічого відповісти. А втім ,спробую- Ви-угорці,румуни,росіяни(ще питання яке громадянство у вас у паспорті записане)... проживаючи в Україні, ніяк не усвідомите,що це Суверенна,Незалежна держава. А Наша мова- одна зголовних умов жити вільними на своїй території. І ось тепер замість того ,щоб направити всі сили, засоби,ресурси на підняття на належний рівень державної мови(бо її розвиток пригнічувався всім і вся)- ми маємо тратити сили на "розвиток регіональних мов". Та Ви ще з претензіями на запах фіалок!

LTZ 2012-12-19 / 11:05:43
Саме так, валіть шовіністи у свою мадярщину, щей свого кнопкодава Гайдоша заберіть. Досить дратувати своїми шовіністичними вигуками, українці досить терплячий народ, але коли починає діяти то для вас вже буде занадто пізно. Згадаємо до прикладу єврейські погроми 80тих років 19ст., українці довго терпіли, а коли чаша перелилась таке влаштували кожен жид памятає як було "весело"...
Моя порада нелізьте на штики....

... 2012-12-19 / 06:05:13
Нещасний Олег, Ваше життя, це суцільне приниження. Ви б може так не мучилися з цими недолюдьми, які не знають угорської мови і пішли жити до гідних і досконалих соплеменників. Нам Вас буде, звичайно, не вистачати, але ми поплачемо, поплачемо, а потім заспокоїмося.

Олег 2012-12-19 / 00:16:29
До Музи .....хай спочатку вивчать державну мову- слабо????? Мені не слабо!! Я спілкуюся з друзями вдома з родиною і на роботі виключно державною Угорською мовою! Але вимушений тут писати Українською бо мову моєї держави Угорщіни !ви на жаль не знаєте!

муза 2012-12-18 / 23:16:08
Цікаво хто той Один ...А ще цікавіше- що вони з "цим" будуть робити-втілювати в життя. Адже це не секрет, що більшість "угорців" знають мову тільки на розмовному рівні( і то суржик).Аж тут треба вміти читати-писати літературною мовою. хай спочатку вивчать державну мову- слабо?

... 2012-12-18 / 22:30:11
Супергерої і суперслава - у 39-му на плечах фашистів ікривава розправа із патріотами, а зараз із рук бандитів. Суперсусіди в українців нічого не скажеш.

Це я 2012-12-18 / 22:01:30
2 Олег
Героям слава!

Олег 2012-12-18 / 21:04:38
Молодці!!!Слава Угорщіни!!!

Istvan 2012-12-18 / 21:02:55
Також на Ужгородщині.

спостережливий 2012-12-18 / 17:43:55
Із регіоналами все ясно, вони підтримували закон про мови, тому і проголосували за ініціативу КМКС та ДПУУ. Але що трапилося з єцунами? Виходить, що Балога вже втрачає вплив навіть на своїх однопартійців. Не все так гладко як здається у ЄЦ.

ужгородець 2012-12-18 / 16:49:22
Маразм від партії обригонів

завантаження...

НОВИНИ: Політика

17:48
/ 3
Балога звернеться до НАБУ стосовно "регіонального" мільярда "від Москаля"
16:49
/ 5
Громадські діячі, волонтери та правозахисники стали на підтримку лідера ПС Закарпаття і звернулися до керівництва держави (ДОКУМЕНТ)
14:45
/ 5
Нардепи Лунченко і Ланьо не підтримали законопроект про зниження акцизного збору на вживані авто
04:19
/ 1
Якщо Сачко буде ув'язнений, я сприйму це як демонстративну фізичну загрозу існуванню моїм побратимам, моїй родині - Стемпіцький
02:17
/ 1
Порошенко призначив послом України в Угорщині жінку
00:52
"Карпатська Січ" "моніторитиме" ревізіоністський захід угорських націоналістів на Верецькому перевалі
00:09
/ 6
Шабунін відмовився від пропозиції Луценка стати прокурором Закарпаття
18:19
/ 20
Керівнику "Правого Сектора" Закарпаття оголосили підозру у скоєнні 15 особливо тяжких злочинів (ДОКУМЕНТИ)
11:15
/ 7
Війна за митницю: Москаль шантажує Київ "дровами"
10:46
/ 70
Угорський націоналістичний "Йоббік" готує чергову провокацію на Верецькому перевалі
10:03
В Ужгороді презентували мапу, де шукати партії
01:10
/ 2
На Закарпаття хочуть "запустити" кремлівського "ЗУБРа"
14:39
/ 67
Угорський сепаратизм в кремлівській упаковці
10:43
/ 1
Від поцілунків Януковича до "кришування" контрабанди: історія одного посла України
03:56
/ 8
У фейсбуківській спільноті Рагу.лі постібалися з "європейського" балу Москаля
02:15
/ 3
На Закарпатті триває "митна війна": Москаль скаржиться на тотальну перевірку контрольованої ним Закарпатської митниці
17:22
/ 7
Закарпатський "губернатор" від БПП Москаль у компанії з політиками з "Відродження" вирішували питання "підтримки економіки області"
01:33
/ 3
У Великих Ком'ятах влада на засипаному піском майданчику поспіхом піарилася на чужих справах
16:01
/ 1
Депутати міськради в Ужгороді просять "всебічного розслідування" стрілянини Волошиним по Рахімову і звіту правоохоронців на сесії
14:09
З нагоди річниці перепоховання Т. Шевченка у рідній землі в Ужгороді відбудеться віче
02:58
/ 8
"Податковий" брат нардепа Пацкана отримав від його нинішнього радника елітну землю біля столичного Пирогова
14:46
/ 2
Москаль планує пропіаритися на школі у Великих Ком'ятах, до оновлення якої не долучився жодним чином
23:27
/ 1
До кривавого інциденту в "Короні" депутат Богуславський написав заяви щодо руйнування пам'ятки (ДОКУМЕНТИ)
17:54
/ 4
Чергові оббріхування від Москаля оперативно "зачистили" на сайті керівника Закарпаття
13:52
Ужгородський УКРОП очолив Роман Завійський