«Зараз ми ставимо, так би мовити, тимчасову пломбу: заповнимо бонзою надпил, зробимо герметичний шов, щоб пам’ятник «перезимував». Затим будемо консультуватись з львівськими реставраторами, як правильно відновити пам’ятник технологічно: щоб шов не відрізнявся по кольору, щоб не попсувати скульптуру під час зварювальних робіт. Основні роботи проводитимуться вже у квітні-травні», – розповів Василь Роман.
Окрім Василя Романа, працює над відновленням пам’ятника інший ужгородський скульптор Богдан Корж. На митців чекає, можна сказати, «ювелірна» робота: «треба вирізати ідеальної товщини смужку, щоб вона щільно «лягла» у надріз і її можна було розклепати, не створивши напругу і не збільшивши той шов, що вже є. Далі треба буде ідеально зачистити і затонувати, щоб не було видно надпилу», – розповів Василь Роман.
У той же час, як розповіла головний спеціаліст служби охорони культурної спадщини Ужгородської міської ради Маріанна Собран, пам’ятник Бокшаю та Ерделі, всупереч повідомленням у ЗМІ, не перебуває на балансі міста.
Тим не менш, за словами голови обласного осередку Національної спілки художників України Бориса Кузьми, «з часу, як була подана письмове звернення у міську раду щодо пошкодження пам’ятника, розпочався хоча б якийсь рух – як мінімум, знайшли людей, які взялись за відновлення скульптури. Але доцільно було б до всього ще провести в сквері освітлення, а ще краще – встановити камеру».
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн