"Ужгородські ентомологічні читання" зібрали 69 науковців з різних країн світу

В Ужгородському національному університеті відбулась чергова подія міжнародного рівня. Ентомологи біологічного факультету 28-30 вересня провели наукову конференцію – “Ужгородські ентомологічні читання”.

"Ужгородські ентомологічні читання" зібрали 69 науковців з різних країн світу

Цей традиційний форум науковців, що вивчають цікавий і дуже багатий світ комах, проводиться кафедрою ентомології та збереження біорізноманіття вже удванадцяте поспіль. В Ужгороді, в останній тиждень вересня щороку збираються фахівці не тільки Карпатського регіону для вирішення проблем загальної та прикладної ентомології і збереження різноманіття комах.

Цьогорічні “Ужгородські ентомологічні читання” присвячені шістдесят шостій річниці створення кафедри ентомології та збереження біорізноманіття Ужгородського університету. Але це й данина пам’яті фундаторам кафедри і фундаторам ужгородської наукової ентомологічної школи: К.К.Фасулаті, С.Ф.Сегеді, В.Ф.Палію та відомим у наукових колах ентомологам УжНУ: А.А.Гіріцу, Г.М.Рошку, Т.А.Тверітіній, І.М.Ликовичу, І.І.Бокотею, Й.М.Погоріляку, І.Г.Добошу, В.О.Добею, А.А.Зубенко, М.Ф.Мателешко, які стояли біля витоків ужгородської ентомологічної школи, підтримували її та розвивали. І хоч багатьох з них вже немає серед нас, дух ентомологічних досліджень живе у їх учнях і послідовниках, котрі нині організовують цю традиційну, щорічну конференцію.

В роботі конференції взяли участь 69 науковців з України, Польщі, Швейцарії, Словаччини та Білорусі. Україна була представлена ентомологами з Ужгородського національного університету, Волинського національного університету ім. Лесі Українки, Львівського національного лісотехнічного університету, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена Національної Академії Наук України (м.Київ), Інституту екології Карпат НАНУ (м.Львів), Державного природознавчого музею НАН України (м.Львів), Інституту захисту рослин НААН України (м.Київ), Закарпатської інспекції з карантину рослин (м.Ужгород), заповідників та національних парків України.

Зарубіжні науковці представляли: Інститут систематики й еволюції тварин Польської Академії Наук (м.Краків), Інститут зоології Польської Академії Наук (м.Варшава), Федеральний інститут лісів, снігів і ландшафтів (м.Бірменсдорф, Швейцарія), Пряшівський університет (м.Пряшів, Словаччина), Інститут захисту рослин (м.Мінськ, Білорусь). В попередні роки гостями “Ужгородських ентомологічних читань” були німецькі, австрійські, чеські та російські дослідники.
Відповідно до програми конференції, у перший день були проведені цікаві та змістовні презентації доповідей учасників, присвячені фауні, систематиці, екології та збереженню біорізноманіття комах Європи і Карпатського регіону.

В суботу-неділю – вже традиційне виїзне засідання, яке передбачало польовий збір наукового матеріалу та екскурсії, цього разу на території природного національного парку “Ужанський”. У науково-дослідному відділенні “Стужиця” підвели підсумки, обговорили плани на співпрацю, прийняли резолюцію. На Ужоцькому перевалі сфотографувались на пам'ять, домовились про зустріч на наступних “Ужгородських ентомологічних читаннях” і роз’їхались по домівках з новими ідеями, новими творчими планами. А плани у всіх одні – вивчати надзвичайний світ комах, яких на нашій планеті більше, ніж усіх рослин і тварин разом узятих.

Господарі ж, ентомологи Ужгородського національного університету залишились задоволені активною підтримкою їх ініціативи широким колом ентомологів, які представляють наукові, науково-педагогічні та науково-виробничі заклади та установи і України, і Європи.

08 жовтня 2012р.

Теги: ентомологи, конференція, науковці

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
» Всі новини