Закарпатський кінематографіст В’ячеслав Бігун став лауреатом 30 відзнак за 12 фільмів

Закарпатський кінематографіст і вчений-юрист В’ячеслав Бігун станом на жовтень 2017 року удостоєний вже 30 кіновідзнак на українських і зарубіжних кінофестивалях.

Закарпатський кінематографіст В’ячеслав Бігун став лауреатом 30 відзнак за 12 фільмів

Стрічки режисера демонструвалися на 28 українських кінофестивалях, здобувши 26 кіновідзнак. На рахунку режисера більше 100 показів, перегляди в 229 державах і територіях, тобто практично в усьому світі. Так маловідомий закарпатець за три роки став одним із найбільш титулованих сучасних українських кінорежисерів. Автора неодноразово відзначали й за популяризацію українського кіно.

Свою першу відзнаку режисер здобув в травні 2014 року за екранізацію оповідання О. Довженка – художній фільм «Мати. В ім’я мільйонів» на кінофестивалі в Естонії, а тридцяту – на Всеукраїнському кінофестивалі «Громадський проектор» у вересені 2017 за стрічку «Дума про сина (Серце мами Гонгадзе)». Образ України, втілений в образі жінки, приніс фільму ще три нагороди: гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Пілігрим» (на чолі з М. Іллєнком), відзнаку за «Кращий фільм про сім’ю» кінофестивалю «Любов врятує світ» та нагороду «Кращій актрисі» (Леся Липчук) на міжнародному кінофестивалі в Канаді.

Додамо, що фільм «Мати» став чи не першим українським фільмом, чиї кадри спочатку здобули мільйон, а відтак – більше трьох мільйонів переглядів, демонструючи феноменальний інтерес до роботи режисера.

Найбільш відзначеним фільмом В’ячеслава Бігуна (8 відзнак, з яких 7 – українських) стала стрічка «Найближчі до Бога», – наразі чи не найтитулованіший український фільм про війну. В 2016-2017 рр. її відзначено за «Кращу операторську роботу» на кінофестивалі «Відкрита ніч», відзнаками на кінофестивалях «Місто мрії», «Дніпро-Сinema», «Зоряне містечко» (двічі), Канівському кінофестивалі та Міжнародному фестивалі історичного кіно.

Чотири відзнаки здобула авторське ессе «Лист Тарковському», по три – фільми про Лесю Гонгадзе (зокрема «Серце мами Гонгадзе») та «Її хліб насущний». Відзначено й такі стрічки режисера, як «Довженко. Український Гомер кіно», «Пенальті правосуддя», «Між пеклом і раєм», «Як тебе не любити», «Санктуаріум». Загалом наразі 12 стрічок режисера здобули 26 відзнак в Україні та 4 – за кордоном.

Крім того, фільми режисера демонструвалися в конкурсних і позаконкурснимх програмах десятків інших кінофестивалів в Україні за кордоном. Для прикладу, Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» номінував стрічку режисера «Пенальті правосуддя» на статуетку «Скіфський олень». Цей, мабуть, найвідоміший український фільм про права людини, демонструвався в більш ніж 25 країнах.

Кінематографічний професіоналізм В’ячеслава Бігуна відзначено журі фестивалів у різних номінаціях: режисура, операторська робота (3 відзнаки), актуальність погляду, сценарна майстерність, звукорежисура.

Стрічки режисера загалом тепло прийняли глядачі, відзначаючи їх сердечність, масштаб та історичну цінність, наділяючи його такими епітетами, як «український Спілберг», «закарпатський Параджанов» чи «закарпатський Тарковський».

Нагадаємо, що В'ячеслав Бігун ― кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом ― в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтв. Найпродуктивніший український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2015 та 2016 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb). Частину стрічок режисера представлено у вільному доступі.

 

06 жовтня 2017р.

Теги: кінематограф, кіно

НОВИНИ: Культура

15:34
В Ужгороді до 1 липня прийматимуть документи на здобуття міської премії імені Петра Скунця
19:13
У неділю в філармонії відбудеться концерт Олександра Садварія "Ми діти твої, Україно"
11:03
У Мукачеві можна переглянути пленерну виставку "Мукачівська весна 2024"
19:17
В Ужгороді в філармонії відбудеться концерт класичної музики "Музична палітра"
17:22
В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
11:34
В Ужгородському скансені відбулися день відкритих дверей та фестиваль "Веселковий передзвін"
22:58
У Косівській Поляні на Рахівщині попрощаються з Василем Бочкором, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:19
/ 1
В Ужгороді презентували нову збірку художніх творів Івана Чендея "Птах у своєму гнізді"
05:53
Весна всупереч усьому
22:48
Як заримувати "Манчестер" і "Ліверпуль"
16:15
/ 1
Загадковий Іриней
13:37
В Ужгороді презентують художню книжку Івана Чендея "Птах у своєму гнізді"
11:07
Художник Василь Вовчок представив в Ужгороді персональну виставку з нагоди ювілею
14:27
Закарпатська філармонія запрошує на прем’єру вечора пам’яті Володимира Івасюка
00:39
Закарпатський народний хор представить в облмуздрамтеатрі неповторне етно-шоу "Дайме собі співаночку"
19:14
У День Європи на сцені облмуздрамтеатру кияни представлять балет "Сойчине крило"
18:11
/ 1
Андрій Любка написав книжку казок у "співавторстві" з 3-річною донькою
10:57
/ 1
В Ужгороді відкрито персональну виставку робіт художниці Нати Попової "Хранитель візерунка"
19:11
/ 9
В Ужгороді обговорюють проєкт спорудження на однойменній площі пам’ятника князю Федору Корятовичу
06:20
/ 1
Хустяни вразили
11:02
Закарпатський обласний театр драми та комедії з Хуста привезе до Ужгорода дві прем'єри
11:34
У Мукачеві стартував фестиваль дитячих театрів "Імпреза над Латорицею" (ПРОГРАМА)
16:06
Хор "Cantus" розпочинає концертний тур "Звуки небес, голоси землі"
06:47
Алло
15:00
Сьогодні в Ужгороді стартує ІІ Всеукраїнський конкурс хорового мистецтва імені Михайла Кречка
» Всі новини