Більшість доріг на Закарпатті – розбиті і небезпечні (ВІДЕО)

Питанням ремонту, будівництва та утримання автомобільних доріг Закарпаття присвятили нараду, яку провів очільник Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко.

Більшість доріг на Закарпатті – розбиті і небезпечні (ВІДЕО)

Майже пів сотні представників підприємств, причетних до оформлення проектно-кошторисної документації, будівництва, ремонту та експлуатації доріг, органів місцевого самоврядування, різних рівнів влади та правоохоронних органів зібралися за круглим столом, аби обговорити стан автошляхів краю, освоєння коштів, проблеми шляхового господарства області та намітити вектори покращення ситуації.

З 9234 км доріг Закарпаття понад 920 кілометрів автошляхів державного значення, майже 2 з половиною тисячі км місцевого значення та майже 5 тисяч 900 км – комунальних доріг та більше тисячі 300 мостів і 12 перевалів.

64 % дорожнього полотна, – вздовж річок, більше половини – у гірських територіях. Більшість доріг краю у катастрофічному стані.

90% від потреби – такі масштаби недофінансування дорожньої галузі краю. Проте чимало й інших причин такого стану закарпатських доріг, каже директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Едуард Маляр. Також проблеми пов’язані з відсутністю водовідведення, експлуатація взимку, недостатній ваговий контроль за великогабаритним транспортом, який перевищуючи норми, руйнує дорожнє покриття.

Крім того, що такий стан шляхового господарства не сприяє розвитку туризму у Закарпатті, створює соціальну напругу серед закарпатців, негативно впливає й на безпеку на дорозі. Так, протягом 2018 року трапилася 151 ДТП, у 19 році 115. Чимало з них – по причині аварійного стану доріг.

Неефективною визнали роботу та й, власне, модель управління комунального підприємства Закарпатської обласної ради «Будкомпектторг».

Чимало питань до якості все постеленого дорожнього полотна. Усі підприємства-підрядники дають гарантію на свою роботу, проте у випадку, коли є акт прийому – передачі виконаних робіт. А на Закарпатті за цей час жодного кілометра дорожнього полотна не введено у експлуатацію. Тому відповідати наразі нема за що.

Віповідальність наступає після введення дороги в експлуатацію. Підняли й інші проблеми дорожньої галузі краю.

ПБС, Технобудцентр, ШРБУ 77, Онур – та інші підрядники з 2018 року працюють у краї, використовують потужну та сучасну техніку.

Усі підрядні підприємства зареєстровані за межами Закарпаття і сплачують податки не у казну краю. Це питання теж актуальне для бюджету області. Укравтодор пропонує створити державні підприємства Служби автомобільних доріг місцевого значення у кожній області, які б були балансоутримувачами. Таким шляхом уже пішли Вінницька, Одеська, Луганська, Сумська та інші області.

Підсумок підбив голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко: потрібна програма розвитку мережі регіону на 5 років, партнерство з центральними органами влади, підключення до національної дорожньої мережі, проектування, фінансування, з урахуванням перспектив міжнародних транспортних коридорів.

Проект-доручення вже сформовано. За результати розширеної наради певні пункти будуть корегуватися. Крім того, будуть враховані конструктивні пропозиції від усіх причетних до дорожньої галузі краю.

ТРК "Мукачево" (М-студіо), Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
19 жовтня 2019р.

Теги: дороги

Коментарі

Читатель 2019-10-20 / 15:00:11
Степан 2019-10-19 / 21:04:46
Так, "изобилие" с 91го года. Всё, как общество хотело - есть выбор. Или ехать по плохой дороге, или найти хорошую, но крюк большой делать. ))) Простите за такую иронию.

Справедливість 2019-10-19 / 21:01:59
Да, как бы, дело не в этом. Чиновник говорит, и при этом врёт - если "не сдали в эксплуатацию", значит ПРОЕЗД ДОЛЖЕН БЫТЬ ЗАКРЫТ, до тех пор, пока не сдадут в эксплуатацию дорогу.

Степан 2019-10-19 / 21:04:46
А у нас в Іршаві на вул Польовій вообще ніякої дороги небуло уже років більше як 50,Мер брехун все обіцяє-то 5 то 12,15,20 числа різних мясяців,Пройти невозмоно,Ноги ламлють люди,

Справедливість 2019-10-19 / 21:01:59


До Читатель. А **лі вам з тої гарантії. Сьогодні фірама є, а завтра - немає. Посадка з конфіскацією - найкраща гарантія.


Читатель 2019-10-19 / 18:51:04
А во-вторых. Что за бред? Как это "дают гарантию, но не дают"? Вот, как? Нет такой "добровольной гарантии". Либо ее нет, либо она обязательна! А если подрядчик не обязался - это есть нарушение! Так, в чём дело?

Читатель 2019-10-19 / 18:45:43
Не всё так плохо. Поясню почему. Маршруты пролегают, как правило, по основным дорогам. Допустим, кто-то выехал из Мукачева в Цыгановцы. Так, почти всю дорогу он будет ехать по отличной трассе. Но, безусловно - это не повод забрасывать дороги.

Дорожник 2019-10-19 / 17:58:53
Ф.Харута- типирь з білорусами усі дороги одремонтує

.юра 2019-10-19 / 17:35:14
може боті сто нарад на день кіть гроші неє головной же премєр на самокаті ся возить а дорогі то такой хоть шо

/ 7Освітяни Керецьківської громади також висловили недовіру її очільнику Михайлу Мушці
Упродовж минулого року тільки на ділянці Мукачівського прикордонного загону оголосили 63 підозри переправникам ухилянтів
/ 2Родина з Нижньої Апші зробила вирощування тюльпанів сімейним бізнесом
В Ужгородському замку "камерно" виставили "Художню спадщину Імре Ревеса на Закарпатті"
/ 2На Закарпатті триває конкурс стартапів
На Закарпатті влітку зафіксували 1 випадок кору
В Ужгороді пройшов благодійний волонтерський Кремзлик фест
На Закарпатті пройшли конгресові слухання
/ 3В Ужгороді з'явилася чергова мініскультурка – Русалка
Спортсмен з Мукачева став бронзовим призером чемпіонату світу зі змішаних єдиноборств ММА
У Тячеві "змагально" закрили тенісний сезон
Середньовічний фестиваль провели у Хусті
На Закарпатті прикордонники використовують для повітряної розідки пілотовану техніку та дрони
/ 1Буккросинги сервісних центрів МВС на Закарпатті поповнились новими підбірками книг
/ 2У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з полеглим у війні Василем Іваньом
На Закарпатті реалізовують проєкт "Віднова:UA"
12 будиночків на 48 осіб: модульне містечко презентували у Середньому на Ужгородщині
В Ужгороді медики на конференції ділилися досвідом у лікуванні епілепсії
/ 1Господині в закарпатському селі готують голубці для захисників на передовій
/ 2Найбльше шкіл запланували останній дзвоник на Закарпатті на 7-8 червня
/ 1Виставку традиційного народного одягу Луганщини "Евакуйована колекція" представили в Іршаві
У Мукачеві релоковане підприємство з Харкова виробляє сирні снеки
/ 2На Закарпатті 80-річна жінка здала теоретичний іспит з ПДР і тепер вчиться водінню
Зустріч із закарпатськими родинами пропавших безвісти та полонених організували в Ужгороді
/ 3У Ракошині на Мукачівщині демонтували пам'ятник радянському солдату
» Всі записи