Закарпаття онлайн  »  Політичні партії

УДАР Хуст: Медична реформа в Україні не підвищує доступність та якість медичних послуг

У середу 9 жовтня 2013 року на черговій 21 сесії Хустської районної ради фракція «УДАР Віталія Кличка» разом з опозиційними партнерами по депутатському корпусу фракцією «Батьківщина» звернулися з відкритим зверненням до органів місцевого самоврядування та населення краю щодо доцільності проведення медичної реформи в Хустському районі.

24 жовтня 2013р.  · 4 коментар(ів)

У даному зверненні йдеться про те, що вже третій рік поспіль в Україні проводиться апробація  медичної  реформи, а саме у чотирьох пілотних регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Київ.

«Більшість  експертів  з  охорони  здоров'я  в  Україні  вважають, що ініційована медична реформа не підвищує доступність та якість медичних послуг. У цих пілотних регіонах реформа практично наочно продемонструвала суттєві прорахунки і прогалини, які  треба   визнавати і виправляти. На  превеликий  жаль Міністерство  охорони  здоров'я  України  цього  не робить.», - зазначив голова фракції «УДАР Віталія Кличка» в Хустській районній раді Михайло Пристая.

На думку політика, медична реформа абсолютно не покращує якість медичних послуг та не сприяє ефективному використанню бюджетних коштів.

«Результатом цієї реформи є зменшення фінансування медичної сфери та скорочення в наших селах  кількості лікарів, фельдшерів, медичних  сестер, акушерів  та  інших  працівників  медичних  установ. Я глибоко схвильований тим, що чиновники  на  місцях  заради того, щоб вислужитися перед своїм керівництвом, не проаналізувавши й не зробивши висновки щодо незавершеного  експерименту в пілотних регіонах, силоміць не питаючи згоди громад, поширюють його на інші  райони  та  області України», - зазначив Пристая.

Члени фракції УДАР  вважають такі дії  поспішними і тому звернулися із зверненням до голови  Хустської  районної  ради  Губаля В.І та  голови  Хустської  РДА  Якубця В.Ю щодо призупинити  створення  «Хустського  центру  первинної  медико – санітарної  допомоги» до закінчення апробації  медичної  реформи  у чотирьох пілотних  регіонах  України та вивчення всіх негативних та позитивних сторін даної реформи.

Теги: Пристая УДАР Хуст

Залишити перший коментар на повній версії →