Земля – генетична основа українства – також має ціну

Обласна рада і обласна держадміністрація підготували спільного листа щодо грошової оцінки земель населених пунктів, який направили всім райдержадміністраціям та міськвиконкомам. Грошова оцінка, зазначається в листі, є капіталізованим рентним доходом із земельної ділянки і, як складова державного земельного кадастру, поділяється на два види: нормативну й експертну.

Як нормативна, так і експертна оцінки – потужне джерело постійних надходжень до місцевих бюджетів. Нормативну грошову оцінку земельних ділянок використовують для визначення розміру земельного податку, орендної плати, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно–правових угод щодо земельних ділянок.

Із 609 населених пунктів у області грошову оцінку їх земель нині проведено в 4 містах обласного підпорядкування, 4 містах районного підпорядкування та 223 сільських населених пунктах. За рейтингом показників, які проводяться Держкомземом України, Закарпатська область з проведення робіт з грошової оцінки земель населених пунктів посідає 25 місце.

Грошову оцінку земель міст здійснено в області на 73 % їхньої загальної кількості, селищ і сільських населених пунктів – на 37 %.

До цього часу, наголошується в листі, не проведено грошову оцінку земель у містах Іршава, Перечин і Чоп, а також у селищах Батєво Берегівського, Кольчино Мукачівського, Кобилецька Поляна Рахівського, Вишково Хустського, та в жодному з п’яти селищ Тячівського районів. Не проведено грошову оцінку земель у жодному із 43 сільських населених пунктів Міжгірщини та лише на 6 і 8 відсотків проведено грошову оцінку земель населених пунктів відповідно в Іршавському та Мукачівському районах. Грошова оцінка, зауважують перші керівники краю, земель населених пунктів на Перечинщині та Рахівщини, абсолютно вся проведена за кошти держбюджету. Однак поки що неоціненими залишаються землі в м. Перечин і смт. Кобилецька Поляна. Тому тут просто зобов’язані вишукати кошти в місцевому бюджеті.

Для проведення оцінки у 2005–2006 рр. з держбюджету виділено 450 тис.грн., з місцевого , крім Ужгородського району, ніхто не виділив жодної гривні. До речі, Ужгородщина цьогоріч повністю завершить роботи з грошової оцінки земель населених пунктів за місцеві кошти.

Завершення робіт із проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів дасть можливість додатково одержати сотні тисяч гривень для розв’язання місцевою владою питань соціального спрямування. Динаміка надходжень коштів від плати за землю показує, що значне збільшення надходжень до місцевих бюджетів забезпечує саме проведення грошової оцінки земель населених пунктів. Надходження коштів від плати за землю після проведення грошової оцінки земель населених пунктів збільшується, як правило, на 30–50 %, а в містах – ще більше.

Грошова оцінка земель має вагомий уплив на економічну ситуацію на місцевому рівні, на рівні регіону та країни в цілому. До того ж грошова оцінка земель одночасно є фактором надійного захисту інтересів землекористувачів та власників земель, бо за її допомогою кожен із них має сплачувати свою справедливо визначену плату за фактичне використання землі. Тому, як підкреслює керівництво області, зацікавленість у якнайшвидшому завершенні робіт по визначенню грошової оцінки земель повинні виявляти голови сільських, селищних і міських рад.

Цими днями у числі перших про хід виконання грошової оцінки земель населених пунктів проінформував в.о. голови Ужгородської райдержадміністрації А.Ковач. Він, зокрема, зазначив: із 66 населених пунктів Ужгородського району грошову оцінку земель на даний час провели у 63. На розробку земель грошових оцінок використано з районного бюджету коштів на загальну суму 216324,33 грн., із них у 2006 році – 66192,53 грн. За кошти місцевих бюджетів сільських рад розроблено грошову оцінку земель на суму 68807,60 грн., з них у 2006 р. – 4864 грн.

Рішенням шостої сесії п’ятого скликання Ужгородської райради (№101 від 24.01.07 р.) затверджено Програму розвитку земельної реформи на 2007 рік в Ужгородському районі з визначенням обсягів виконання робіт по розробці грошової оцінки земель населеного пункту с.Сюрте, які будуть проведені за рахунок бюджету Ужгородського району на загальну суму 7697,00 грн. Водночас, акцентує А.Ковач, повідомляємо, що при формуванні бюджетів Чопської міської та Коритнянської сільської рад на 2007 рік передбачені кошти на проведення грошової оцінки земель м.Чоп на суму 60000,00 грн. та с. Кінчеш на суму 4780,00 грн. А також закладено в бюджет Оноківської сільради кошти в сумі 12259,80 грн. за проведені роботи по розробці грошової оцінки, с. Оноківці та Оріховиця.
Прес–служба Закарпатської обласної ради
28 березня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

16:01
На Закарпатті імпортовано товарів на 28 млрд грн, експортовано – 7,7 млрд грн
04:18
На Закарпатті 2021 рік був вдалим для білих сортів винограду
15:24
Ціни на Закарпатті у серпні зросли на 6%
16:13
На підприємствах машинобудування Закарпаття за 7 місяців випуск промислової продукції зріс на 37,5%
13:57
На Закарпатті у першому півріччі 2021-го, порівняно з попереднім роком, експорт збільшився на 37,5%, імпорт – на 46,1%
02:00
На Закарпатті триває "Конкурс стартапів" для підприємців
15:20
Підприємства транспорту на Закарпатті у січні-липні перевезли на 23,5% більше вантажів, ніж за цей же період торік
02:20
/ 2
У серпні середня вартість сільгоспділянок на Закарпатті зросла удвічі
14:37
На Закарпатті у першому півріччі 2021-го, порівняно з цим же періодом торік, експорт зріс на 14,8%, імпорт – на 23,7%
15:21
Найвищий темп зростання валової доданої вартості на Закарпатті торік зафіксовано у сфері електро- та газопостачання
13:45
Із початку року на Закарпатті найбільше експортовано товарів в Угорщину, Німеччину, Італію, Австрію та Білорусь
10:27
У січні-червні підприємствами Закарпаття вироблено будівельної продукції на суму 463 млн грн
19:17
На Закарпатті зросли обсяги промислового виробництва
17:52
За рік кількість сільськогосподарських тварин на Закарпатті скоротилася на 4,4%
15:27
Торік послугами туристичних організацій на Закарпатті офіційно скористалися 14,7 тис. осіб
22:40
/ 2
У Закарпаття за перший квартал залучено $269,6 млн прямих іноземних інвестицій
14:42
Завдяки приватизації на Закарпатті за перше півріччя до держбюджету надійшло понад 1,1 млн грн
16:21
За 5 місяців на Закарпатті послугами пасажирського транспорту скористалися 7, 8 млн пасажирів
14:29
Фінансовий результат підприємств до оподаткування на Закарпатті торік був від'ємним
14:43
За січень-квітень підприємствами легкої промисловості на Закарпатті реалізовано продукції на 485,4 млн грн
03:01
/ 4
У найбільшій сироварні Закарпаття скаржаться на нестачу молока
12:13
Торік підприємства Закарпаття реалізували на 9% менше товарі у роздріб, аніж попереднього року
14:17
/ 1
За перший квартал поточного року на Закарпатті прийнято в експлуатацію 103,5 тис м2 загальної площі житлових будівель
12:53
/ 2
Здійснено перший пасажирський рейс після відновлення авіасполучення між Києвом та Ужгородом
12:51
З 9 вересня відновлюється повноцінна робота Міжнародного аеропорту "Ужгород"
» Всі новини