Відновлюється дружба між Закарпатським народним хором та Івано-Франківським гуцульським ансамблем пісні і танцю

 8 березня цього року відбувся в Івано-Франківській обласній філармонії концерт Заслуженого Закарпатського Академічного народного хору. Приємно було дізнатися, що закарпатський колорит користується успіхом у сусідів, адже квитки були розкуплені за 3 дні до концерту. Прикарпатці  організували напрочуд теплий прийом з подальшим дружнім спілкуванням в неформальній обстановці.

Тепер закарпатцям випала нагода продемонструвати свою гостинність. 10 червня  Державний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю дав концерт у відповідь у приміщенні Закарпатської обласної філармонії. На суд глядачів були представлені українські та гуцульські народні пісні, коломийки, танці. У театралізованих вокально-хореографічних композиціях "Ой, піду я межи гори", "Гуцульське весілля"  та інших артисти зуміли яскраво відобразити  народні обряди та звичаї Прикарпатського краю. Гості порадували не тільки прекрасними голосами, майстерною грою на народних інструментах та запальними танками, а й багатими костюмами, щедро оздобленими  вишивкою.  Зачаровані глядачі двічі викликали артистів на біс. Не оминув ансамбль і закарпатські пісні, виконавши твори присутнього у залі композитора Миколи Попенка.

В кінці чудового вечора своє захоплення концертом висловили заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації Василь Марюхнич та керівництво  Заслуженого Закарпатського Академічного народного хору. Балетмейстер-постановник хору народна артистка України  Клара Балог  зазначила, що пам’ятає спільні виступи колективів і дуже рада, що дружні зв’язки відновлюються, та подарувала гостям декілька примірників книжки "Танці Закарпаття".

Побачивши виступи один одного, упевнена, артисти почерпнуть для себе багато цікавого. Такий обмін досвідом є  дуже потрібним для подальшого розвитку як самих колективів, так і професійного мистецтва Західної України.

Довідка:

Державний Гуцульський ансамбль пісні і танцю заснований  відомим українським композитором та культурним діячем Ярославом Барничем наприкінці  1939 році. Перший концерт відбувся у травні 1940 р. у Станіславі. Пропагуючи гуцульську народну творчість, ансамбль провів понад  10 тис. концертів в Україні та  різних країнах світу: Англії, Німеччині, Польщі, Угорщині, Італії, Канаді, став лауреатом багатьох міжнародних концертів та фестивалів. У  2006 р.  Гуцульському ансамблю пісні і танцю Івано-Франківської обласної філармонії надано статус академічного. Очолює ансамбль з 1989 р. народний артист України Петро Князевич. Колектив складається з 50 артистів: співаків, танцюристів та музикантів.