Закарпаття онлайн  »  Новини

У мукачівському "Паланку" виявили унікальний погріб-льодовик XVI століття (ВІДЕО)

У Мукачеві дослідили унікальну споруду, яку виявили на території замку "Паланок" 4 роки тому. Археологом та історика вдалося з'ясувати, що це за споруда, коли вона була збудована і для чого використовувалася.

24 лютого 2024р.  · 3 коментар(ів)

Дослідження показали, що будівля служила для зберігання льоду і продуктів харчування, тобто своєрідним "холодильником". Не виключено, що тут навіть тримали страви для легендарного весілля Зріні та Текелі.

Будівля збереглася неймовірно добре і ймовірно є однією з найстаріших подібних споруд в Європі.

Важливо зазначити, що це перші повноцінні розкопки в історії замку, до них долучилися містяни, студенти та школярі.

Відкриття унікальної споруди дає можливість по-новому глянути на історію замку і може стати цікавою локацією для туристів.

Теги: замок погріб льодовик

Коментарі

njksr 24.02.2024 / 17:36:01
в чому "легендарність" весілля старої баби на пацані?
Звязківець 24.02.2024 / 14:44:47
до =слави України=..читай книжки по історії, і ти будеш приємно вражений хто збудував і кому належав замок у Мучеві..
Слава Україні! 24.02.2024 / 14:14:30

Коментар видалено. Адмін
Залишити коментар на повній версії →