Підземний хід, відкопаний в центрі Ужгорода на будівництві, вивів до старовинного невідомого підвалу (ФОТО)

Світлинами з місця події поділився журналіст Віталій Глагола.

Підземний хід, відкопаний в центрі Ужгорода на будівництві, вивів до старовинного невідомого підвалу (ФОТО)

Як повідомляло Закарпаття онлайн, на площі Поштовій, в центрі Ужгорода під час несанкціонованого будівництва відкопали невідомий підземний хід.

Провідний інспектор відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Закарпатської ОДА Костянтин Куцов, що оперативно прибув на місце знахідки, розповів, що підземний хід вивів до підвального приміщення у формі склепіння. Підвал кам’яний, частково підмурований цеглою. 

Як розповіли, тим часом, у спільноті Save Uzhhgorod, відомо, що неподалік місця знахідки як мінімум з початку XVIII століття знаходилась броварня під назвою Пивний дім (нім. Herrschaftliches Brauhaus). В інвентарних записах казенної домінії Унґвар за 1728 та 1763 роки є детальні описи цього об'єкту. Броварнею володіла казенна домінія, яка здавала її в оренду поміщикам. В документах латиною вона фігурувала як Braxatorium, себто броварня.

Назва цього будинку визначила і назву вулиці на століття вперед. Протягом XIX століття теперішня вулиця Довженка, на якій розміщувалась будівля, також носила назву Пивний дім (угор. Sörház utca).

Вже станом 1763 рік в описах майна домінії міститься інформація про те, що стара броварня згоріла дотла під час великої пожежі, і поміщику довелось відбудувати заново Пивний дім. Об'єкт втратив своє значення з побудовою у 1781 році великого винного льоху та шпихліру, нині знаного як Совине Гніздо.

01 липня 2019р.

Теги: підвал, хід, будівництво

Коментарі

Вуву 2019-07-03 / 06:29:04
А ще туриста цікавлять ціни ...
Чистота на вулицях і публічних місцях.
Зручний громадський транспорт
Низький рівень криміналу.
Насичене художньо мистецьке життя міста.
Культурний рівень жителів міста і йіх гостинність.

*** 2019-07-02 / 14:59:46
до фсьо файно. Сучасного туриста,цікавлять фонтани,джерела,буйні,цікаві дерева,гарні стежки,чистота довкілля,а не якась архаїка!Сири,вино,випічка,фрукти,овочі,чаї,бджоли!

Вуву 2019-07-02 / 06:27:32
Версій може бути багато але судячи по тому як зроблена кладка ...
Можна не сумніватись що роботи проводились якісно не поспіхом і під чиєюсь відповідальністю.
Тбт. Якби там була така халтура з відкатами бабла як в нас сьогодні ... То прорабу не тількиб знесли голову а ще попередньо йому на очах повбивалиб всіх рідних.
Тому стільки століть пройшло а якість
Височайшого рівня.
Або часи були такі суворі ... або люди були гонорові з відчуттям власнойі гідності і відповідно відповідальні за
свою працю.

Володя 2019-07-02 / 03:41:09
Да глубже ви копните на пару метров - там целый пропавший эшелон Гитлера стоит набитый золотом Рейха. Пару лет назад кто-то пустил мутку, что он в Польше, а видать - нет, тут его спрятал дядька Адольф.

Богдан 2019-07-01 / 20:22:14
Хід не вивів,бо він засипаний.Пошкодили торцьову стіну...

Вуву 2019-07-01 / 19:46:36
НАПРАВДУ ДИВУЄ ... ЩО ... НЕСАНКЦІОНОВАНЕ БУДІВНИЦТВО В УЖГОРОДІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ДЕ ЗАВГОДНО І КОЛИ ЗАВГОДНО .
А КОНТРОЛЮЮЧИМ ОРГАНМ ДО ВСОГО ЦОГО ПРОСТО НЕМА НІЯКОГО ДІЛА ?
ШОЖ ЦЕ ЗА ТАКІ КОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ ?
ХТО ТАМ "ПРАЦЮЄ" ?
ХТО ТАМ "ЗБИВАЄ БАБЛО" ...
А журналісти навіть не цікавляться цими представниками - "трудягами" .
НІ ІМЕН ... НІ ФАМІЛІЙ ТИХ ХТО НЕСЕ ЗА ЦЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ...
ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ НЕСАНКЦІОНОВАНЕ БУДІВНИЦТВО.
НІЯКИХ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ ПРОТИ НИХ НЕ БУЛО ПОРУШЕНО.
ОДНИМ СЛОВОМ БАРДАК.
ЧИ ... "СТРАШНА ДЕМОКРАТІЯ" ?

Вуву 2019-07-01 / 19:37:38
Ти хоч собі який "нік" придумай для індентифікаційі.
А то залишишся як той тунель невідомо ким і для кого побудований.
Але якщо відкинути скепсис і сарказм
... То така побудова "секретних ходів
І тунелів" була нормальним явищем при побудові майже кожного замку.
І хто знає ? Чи не виходить цей тунель десь за містом (в якомусь лісі) ?
Так як тепер ставлять сигналізацію і камери ... Так тоді теж робили потаємні ходи - виходи із замку для безпеки.
І нічого смішного тут нема .
(Просто в різні часи різні пісні співають.
Недано співали ротару ... пугачову і кіркорова ... а зараз ) ???

Василь 2019-07-01 / 19:31:21
Як повідомляло Закарпаття онлайн, на площі Поштовій, в центрі Ужгорода під час НЕСАНКЦІОНОВАНОГО БУДІВНИЦТВАвідкопали невідомий підземний хід.

до Вуву 2019-07-01 / 19:23:45
може вооще веде у середнянський замок, а оттуда на Чорногору в печеру Довбуша.Та ще е проходи у нижнесолотвинські пивниці із вином.

Вуву 2019-07-01 / 19:10:07
А мені видається що це був таємний хід від замку ... По якому в разі облоги доставляли продукти ...
Або
(Можливо) побудований був тільки для того щоб знать в разі небезпеки могла незамітно покинути замок.
А вже різніше з цих підвальних ходів частково зробили броварню і пивний льох.
Я навіть не сумніваюсь що цей хід веде до мурів замку.
І неменш цікаво де він виходить на поверхню ?

сабов 2019-07-01 / 18:46:26
коли не має що писати сенсацію роблять з усього не так давно це була проста бруківка тепер простий підвал оце і є ужгородський рівень

Ужгород 2019-07-01 / 17:21:15
Там млин колись був і річка прохдила

фсьо ясно 2019-07-01 / 17:18:27
треба найти ще горщик із золотом Полуботка, і старинний рецепт пива, і турісти повалят, могли були открити музей контрабанди на базі тунелю, ай бо нікому то в голову не приходить.

НОВИНИ: Соціо

11:22
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 5
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
» Всі новини