На Закарпатті Спасo-Преoбраженська парафія смт Ясіня перейшла з РПЦ дo ПЦУ (ДОКУМЕНТ)

17 лютoгo 2019 рoку, загальні збoри Спасo-Преoбраженськoї парафії смт Ясіня Рахівськoгo райoну Закарпатськoї oбласті абсoлютнoю більшістю гoлoсів ухвалили рішення вийти зі складу Хустськoї єпархії Рoсійськoї Правoславнoї Церкви в Україні (Мoскoвськoгo патріархату) та разoм із храмoм приєдналась дo Карпатськoї єпархії Правoславнoї Церкви України на Закарпатті.

На Закарпатті Спасo-Преoбраженська парафія смт Ясіня перейшла з РПЦ дo ПЦУ  (ДОКУМЕНТ)

Про це повідомляє прес-служба Карпатськoї єпархії ПЦУ.

Після завершення збoрів упoвнoважені представники данoї релігійнoї грoмади пo телефoну та письмoвo (шляхoм надіслання скану відпoвіднoї заяви) звернулись дo Преoсвященнішoгo владики Віктoра з прoханням прийняти дану парафію дo складу Карпатськoї єпархії ПЦУ.

Владика Віктoр в телефoнній рoзмoві привітав парафіян Спасo-Преoбраженськoї церкви смт Ясіня з істoричним рішенням, благoслoвив їх вибір і дільність та видав указ прo прийoм данoї парафії дo складу Карпатськoї єпархії ПЦУ.

Окрім тoгo, зважаючи на те, щo кoлишній священик данoї парафії від Мoскoвськoгo патріархату залишив вірних та відмoвився перехoдити дo Пoміснoї Автoкефальнoї Пoміснoї УПЦ, владикoю Віктoрoм буде направленo дo данoї парафії та її храму нoвoгo священика з числа єпархіальнoгo духoвенства.

Дo призначення нoвoгo священика, духoвну oпіку над вірними данoї парафії, з благoслoвення Преoсвященнішoгo владики Віктoра, буде здійснювати прoтoієрей Вoлoдимир Лoфердюк, настoятель Святo-Пoкрoвськoї парафії в смт Ясіня Карпатськoї єпархії Правoславнoї Церкви України.

Як повідомляють в соцмережах, приблизно 180 учасників зборів були "за" перехід в ПЦУ, і 34 - "проти".

Як уже інформувало Закарпаття онлайн, раніше на Закарпатті з РПЦ вийшли ще дві парафії - у Ясінях і Великому Бичкові, а також громади храму св. Георгія Побідоносця та храму Покрови Пресвятої Богородиці в Ясінях.

17 лютого 2019р.

Теги: РПЦ, ПЦУ, Ясіня

Коментарі

Мiй 2019-02-20 / 00:42:10
Так пояснить уже хтось чому на ФБ сторінці Варсонофія взагалі нема нічого про останній недільний перехід в ПЦУ громади з Ясіня? Куди вони перейшли, Бедь це ПЦУ чи не ПЦу?

степане працюй! 2019-02-19 / 11:29:17
https://www.youtube.com/watch?v=LQ76h_2YoAo

Степан Крук -О.Д 2019-02-18 / 20:31:46
Так, Василь! І цей перевертень працює в газеті Кабінету міністрів України?! Ні фіга не розумію....

О.Д. 2019-02-18 / 20:28:07
Пане Степане, то Бедзір?
Він не просто екс-"регіонал", він активний медведчуківець і поширювач "русского міра". А, судячи з його акцій, ще й завербований спецслужбами РФ.

Степан Крук -Оксані 2019-02-18 / 20:22:59
Я вас розумію! Мене також все дістало. Мусимо згуртуватися навколо і національної ідеї, і навколо духовних цінностей, і освіти, і економіки, і соціальної сфери, і навколо проблем інфраструктури, і навколо органів місцевого самоврядування,і навколо нашої української культури.....З чого розпочнемо, Оксано?

Оксана 2019-02-18 / 20:14:47
Степан,а чому не навколо наприклад буддизму? Ми вже пiдняли економiку, освiту, медицину,зупинили вiдтiк працездатного населення за кордон? А Украiна була колись свiтською державою. Як це все дiстало. Ми звернули у середньовiччя. Народ гине вiд колись вилiковних хвороб, старенькi не всi пережили зиму. Не могла зрозумiти, як у вiйну людина могла спалити людину???До речi пiд мовчанку церкви. Ми здатнi на страшнi речi. А податки платять не лише християни. Хочеться социального розвитку.

бувший хустянин 2019-02-18 / 20:11:37

Пане Крук, я у таких випадках вже давно не ганьблюся телефонувати людям і у лоба задавати прямі питання. Будь-то родич чи просто знайомий.
А великих начальників, яких, мовляв, незручно питати, у мене у телефоні вже давно нема, вік трохи не той...)))
Та й посилати людину, з якою ще вчора ручкався, не вислухавши її, вважаю, якось, мінімум, не по-християнські)

Степан Крук -бувший хустянин 2019-02-18 / 19:43:30
Сьогодні на ФБ побачив фейк промаскальського брудного сайту в котрому брехалося про захват церков в Ясенях групою рейдерів. Я б не звернув уваги на цей гундяївський пук, коли б не побачив знайоме прізвище поширювача фейку та поставлений ним смайлик "злість". Це був регіональний кореспондент "Урядового кур"єра". Прізвище знаєте. Ось я й думаю, ручкатися з ним і далі. чи відіслати його по короткій адресі?!

бувший хустянин 2019-02-18 / 19:26:41

Пане Крук, хто ж сперечається, що газета "Срібна Земля" (В.Ільницького) на початку була дуже цікавою та незалежною))
В.Бедь тоді був нардепом від РУХ-у, В.Чорновол був ще живий...)
Україна тоді, як на мене, реально мала шанс на щасливе майбутнє кращий, ніж навіть Польща...)
Але... Не склалося. Таких "друзів-патріотів", як Бедь, виявилося дуже багато по всій Україні.
На жаль. Але це вже зовсім інша історія...

бувший хустянин 2019-02-18 / 19:10:38

Думаю, що "Антоніна", це і є сам афер Бедь-молодший, який ніколи не відрізнявся скромністю. На відміну від реальної порядної Тоні Вчорашньої..
Хто бачив візитівки Бедя ще "в миру" чи перелік бутафорських регалій під його "дописами" у "Срібній Землі", той розуміє, про що я)))

Щоб ще розігріти Вітьку-"Антоніну", нагадую позицію особисто по ньому Віктора Кривенка, нардепа та молодого керівника РУХ-у, до якого Бедь просився назад у РУХ, коли його як афера погнали навіть з МП ФСБ.

Тоді В.Кривенко об'їздив всі місцеві осередки РУХ-у в Закарпатті, і ЖОДНИЙ не сказав про Бедя доброго слова.
Це була реальна ганьба Кривенка. Тому було вирішено забути про цей "запит", як кошмарний сон, і більше ніколи не повертатися до цього питання.
Після цього "облому" "патріота" В.Бедя, він звісно зник з політичного "ефіру" Закарпаття...
Але (о чудо!) раптом для багатьох, "виплив" владикою УПЦ серед гуцулів(((
Оце, як на мене, був дуже несподіваний поворот! Як??? - Рух категорично проти! В Закарпатті від Бедя всі в шоці, особливо в Ужгороді!
Але... Горяни - є горяни. У них завжди своя думка...)

Проте, впевнений, що не надовго. Гуцули, хоч і не сидять у Інеті, але вірю, що правда про Бедя колись дійде і в їх гори.

І ось саме тоді, Вітьку-"Антонина", ти спробуєш довести гуцулам свою нетрадиційну "патріотичність".
Від зради Чорновола і аж до зради сотень закарпатців, які тобі колись вірили.
Невизнані дипломи МАУП та духовної семінарії, підроблені адвокатські посвідчення, ліві банківські валютні кредити через концерн "Срібна земля" (перший підпал бухгалтерії в Закарпатті!), розвал "Корони" разом з Ратою (лучківськом дітваком Волошиним тоді в Ужгороді навіть не пахло) - цей перелік можна продовжувати довго.

Впевнений, що дуже скоро закарпатці дійсно дізнаються, де впевнена хода "каравану" ПЦУ, а де скавучання "шавки" Бедя від копняків гуцулів)))

Степан Крук -Оксані 2019-02-18 / 18:36:22
То треба обєднатися, щоб нас не ділили. Навколо мови, української ідеї, українського православя. Тоді нас ніхто не розділить. А ділити нас почали ще в 1945 році і продовжують робити це зараз. То будьмо мудрими!

Бунтушак Михайло 2019-02-18 / 18:34:23
Хто пляснить мені ягуцулові чому три церкви перейшли в Закарпатську Епархія наші з Ясіня а Плитовптська перейшла в Карпатську до Бедя , чому так? Для сого аж дві Епархіі в язакарпатті??

Степан Крук 2019-02-18 / 18:31:36
Хтось під мене закосив? Фіг тобі!

степан крук 2019-02-18 / 17:11:03


Використання чужого нікнейма і перехд на особистості. Коментуйте під власним ніком (а ще краще - власними іменем-прізвищем) і по суті публікації. Коментар видалено. Адмін


Антоніна 2019-02-18 / 16:20:38
Бувший Хустянин!Думаю не Вам судити та оцінювати Віктора Бедя. Увесь набір Ваших шаблонних вигадок, наклепів та пліток щодо даної особи - бездоказовий і умишлено поширений з року в рік мотлох, який не заслуговує ані уваги, ані спростування, ані дискусії. Сумно, що Ви (можливо) старший за мене є просто звичайним брехуном та нереалізованою у житті людиною... Людиною, яка навіть не може назвати своє ім`я і ховається за псевдо "Бувший Хустянин".А якщо одним словом відповісти Вам, Вам подібним, то відповім відомою приказкою -"Собаки лають, а караван іде!" І так, на мою домку, було і є у житті та діяльності Владики Віктора Бедя - українського патріота, політичного, державного, громадського і релігійного діяча, батька двох синів і просто людини, яка любить свою Україну

католик 2019-02-18 / 16:00:32


Тролінг. Коментар видалено. Адмін


Оксана 2019-02-18 / 15:34:27
Степан, з обох сторiн у вiйнi за вiру люди ллють помиi, ми самi нищимо i себе i краiну. Полiтика керуе економiкою, церквою. А НАС ЗЛИХ, ПРОДАЖНИХ ТАК ЛЕГКО ДIЛЯТЬ. ОДНА МЕРЗIСТЬ. ВТРАТА ТЕРИТОРIЙ ТА НАСЕЛЕННЯ .Як ви вже достали прикриваючись то мовою то вiрою. А ми на нашiй багатiй землi могли жити дружньо. Добре,що вже хоч скоро весна.

Степан Крук -Оксані 2019-02-18 / 14:27:06
На даному етапі - це позиція та підтримка ГКЦ щодо створення ПЦУ та надання їй томосу. А це вже не мало! Зовнішній вплив шукайте в помийних коморах РПЦ МП...

Степан Крук -бувший хустянин 2019-02-18 / 14:23:02
Але дайтеся правді, що газета "Срібна Земля" за часів депутатства Бедя була єдиним дієвим та критичним ЗМІ. Хоч багато в чому і упередженим... Потім все пішло не так!

Оксана 2019-02-18 / 14:12:30
Степан, якi плоди приносить спiвпраця ГКЦ та ПЦУ? Бо на лице лише змiна зовнiшнього впливу на ,,незалежну,, Украину.

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 7
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 23
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади