Епіфаній: Об’єднана церква не буде у підпорядкуванні Константинополя

Православна церква України буде незалежною від Константинополя.

Про це розказав предстоятель об’єднаної церкви митрополит Київський Епіфаній в ефірі "Свободи слова" на ICTV.

"Зараз ми чуємо про те, що це не буде повноцінною автокефалією, що ця церква буде в підпорядкуванні Константинополя, але це неправда", - заявив Епіфаній.

Він пояснив, що після обрання нового предстоятеля, його ім’я (Епіфанія) вже було в диптиху проголошено на Фанарі.

"Це означає, що ми посідаємо почесне, хоча останнє 15-те місце в диптиху, а це означає, що ми  будемо незалежною, повноцінною, автокефальною церквою", - зазначив митрополит Київський і всієї України.

"Константинополь як мати церква сприяє і допомагає нам, українській церкві, щоб ми об’єдналися, щоб ми створили структуру цієї церкви, а в подальшому після вручення Томосу, ми будемо самокерованою церквою, ми будемо керуватися тут, в Києві, і, відповідно приймати ті рішення, які будуть корисні для цієї церкви", - сказав він.

"Тому зараз не може бути мови про те, що ми будемо залежні від Константинополя", - додав Епіфаній.

15 грудня Об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України.

Президент Петро Порошенко представив його як митрополита Київського і всієї України.

 

18 грудня 2018р.

Теги: автокефалія, православ'я, Епіфаній

Коментарі

бувший хустянин 2018-12-20 / 13:45:12

Вітаю всіх українців з ще одним цвяхом у труну "руського міру" Гундяєва!
Щойно ВР прийняла закон про перейменування секти МП ФСФ Онуфрія!
Амінь

Вуву до. Бувшого хустянига 2018-12-19 / 06:38:34
Дякую тобі за комплімент.
Григорій сковорода теж був "вільним філософом" і сам визнавав це.
А по релігійних аспетах в мене є багато цікавих запитань і свойіх думок.
Тільки це зовсім інший формат спілкування і дискусій.

Вуву до степана 2018-12-18 / 22:07:59
Миколая відзначають ... одні 6 грудня ... Другі 19.
Так що чекай ще три години і він до тебе прийде ...
Заодно не забуть покласти на стіл закуску і шалабойдики.

Степан Крук 2018-12-18 / 21:01:47
Блін! Вже девять вечора, чоботи на підвіконні, а Святого Миколая щось нема?! Не з того краю Ужгорода почав ходити...

Степан Крук -бувший хустянин 2018-12-18 / 20:47:08
Так, Епіфанію не позаздиш! Фактично все з нуля доведеться створювати, але він молодий, енергічний і все в нього вийде. А добрі українські люди йому допоможуть в цьому

бувший хустянин 2018-12-18 / 20:33:34

Заява митрополита Єпіфанія щодо Криму та Донбасу.

https://prefiksblog.co.ua/mitropolit-epifaniy-zrobiv-silnu-za/bogun/?fbclid=IwAR0vXYHFInz7v7CivzNrluUcWWbPFdS0On9Rx9jeg7f0zCoJTFDf6TbukGg

Степан Крук -Вуву 2018-12-18 / 20:28:02
Вуву! Ти що твориш? Ти ж нормальний мужик, коли хочеш

бувший хустянин 2018-12-18 / 20:04:43

Адміне, ну, ніяких сил вже нема читати матюки ВуВу щодо Вселенського Патріарха та нового Митрополита Київського.
Я розумію, що цей коментатор на ЗО дуже активний дописувач з любої теми і вдень, і поночі...
Але ж треба знати і міру у висловлюваннях цього безграмотного "вільного філософа", які переходять у відверте хамство, та не прикрашають ЗО.
Зробіть, будь-ласка, щось.

Вуву 2018-12-18 / 19:05:12
Вітаю всіх віруючих з миколаєм чудотворцем .!

Івану 2018-12-18 / 18:58:59
Спочатку піди в бібліотеку і там пропишись ... Бо ти .... Я впевнений в цьому ... не прочитав жоднойі книги на релігійну тематику ... І по твойіх дописах це видно.

Вуву 2018-12-18 / 18:22:52
Степан ... Не зовсів все так є ... Як ти пишеш.
Що сталось з рпц то не наша проблема ... А тим більше дуже невдалий і нездалий приклад (як для порівнняння).
А ще ... ти забув написати про самі власне плюси.
Напиши ... будем з тобою "токмитися".

Степан Крук 2018-12-18 / 10:56:54
Чим тісніші звязки із Константинополем, тим краще! Єднання із материнською церквою Вселенського патріархату повинне бути потужним. В цьому плані надання метрополії, а не патріархату має свої плюси. Наглядним є московський патріархат, котрий загрався в свою "незалежність" так, що як пробка вилетів із Вселенського православ"я та втратив православне обличчя. Все гарно і канонічно...

Іван 2018-12-18 / 10:31:26
Толерантніше треба, бо піна
з рота тече і слина бризкає

Бьодзень 2018-12-18 / 10:29:04
шо за сор в коментах, а мене ни є))))

Всіх з наступаючим Миколаєм!!!
Любові, злагоди в сім’ї, порозуміння та здоров’я всім Вам бажаю)))

ВУВУ 2018-12-18 / 10:15:50
І ще хочу зробити важливий аецент.
Що так . якщо через рік -два ... Чи більше ...
Всі православні приймуть рішення на соборі і підуть на возєднання з греко - католиками ... І під йіх ... А точніше під обєднану управу .
То цілком можливо ... Що більше не будуть підпорядковуватись стамбул і вселенському патраірху .
Але і в такому випадку обєднання ще не факт що ватикан захоче взяти під свій омафор. Бо є деякі положення які для ватикану є принципові ... Тбт. Складові канонічних положень (догми) ... Які не співпадають з положеннями г.католиків (уніатів).

ВУВУ 2018-12-18 / 10:04:35


Капслок. Коментар видалено. Адмін


Іван 2018-12-18 / 09:29:31
А ти шо писав? Вуву.

Схожі публікації

НОВИНИ: Різне

14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
15:37
Покупка військового спорядження: важливі поради від експерта
10:43
Дизельний та бензиновий генератор: який обрати?
19:42
Гідравлічні насоси: їх види та основні характеристики
15:06
44 держави у Гаазі підтримали створення спецтрибуналу та використання заморожених активів рф
21:23
П'ять аргументів на користь купівлі планшета
20:55
Оновлені можливості: Що робить DJI Mavic 3T найкращим вибором
19:29
Як змінились ціни на будівельні матеріали?
17:13
Чим може бути корисний штучний інтелект PPC-шникам?
22:46
"Заповіт" Тараса Шевченка прозвучав в угорському парламенті
17:13
Переваги вертикальних пресів для макулатури
22:19
Пневматичний пістолет для спорту та тренувань
22:17
Чому виникає запалення нирок і які аналізи допоможуть діагностувати нефрит?
22:15
Чоловічі ремені: Різновид матеріалів, як правильно обирати
00:48
/ 2
У першому турі виборів президента Словаччини виграв прозахідний кандидат
20:59
Оптові продажі промислової фурнітури в Україні: виклики та можливості для бізнесу в 2024 році
21:21
Колористика меблів: дивани яких кольорів виглядають дорого?
22:58
/ 11
Військовий з "Азова" запропонував дозволити бойовим бригадам самим мобілізовувати "ухилянтів"
15:29
Найкращі місця для подорожі в Японію
23:02
/ 2
Макрон: У нас немає лімітів, ми будемо реагувати на поведінку росії
» Всі новини