ПівУжгорода п'є воду, "настояну" на фекаліях, дохлих курах та бруді з машин

Свого часу джерелом питної води для ужгородців був лише 5-кілометровий канал, що починається поблизу Невицького і впадає в Уж після турбін міської електростанції. Згодом з’явився і Минайський водозабір, який подає воду більшій частині лівобережжя. З ним якраз проблем і немає. А ось канал… Цього тижня керівництво ужгородського Водоканалу запросило журналістів, аби останні на власні очі побачили, що твориться у водозабірному каналі та на його берегах. І хто насправді винен у цьому?

Частина русла дериваційного каналу від с.Невицьке до с.Оноківці, сфотографована зі стіни Невицького замку
Частина русла дериваційного каналу від с.Невицьке до с.Оноківці, сфотографована зі стіни Невицького замку

Чесно сказати, картина не порадувала. Прямо на березі каналу власник мив свій чорний “Пежо”, вище трьох водозабірних труб насосно-фільтрувального комплексу (НФС) на вул. Насипній у воді плавали розірвані мішки зі сміттям та ялинки, вздовж дороги насипано гірки побутового та будівельного сміття, з яких шкідливі для людей речовини потрапляють саме до каналу. Проблема існує вже давно, але, на превеликий жаль, ситуація ускладнилася саме останніми роками. Відповідно все це створює серйозну проблему питному водозабору частини міста. Директор КП “Водоканал м. Ужгорода” Юрій Омельяненко розповідає:

— Неподалік каналу в приватних забудовах (ділянки під які роздавалися багато років тому) не передбачено ніякої каналізації, що є грубим порушенням усіх можливих санітарних норм. Будинки облаштовані так званими септиками (по-простому — вигрібними ямами, спроектованими та зведеними абияк). Не секрет, що сусідні ґрунтові води просочуються до каналу. Тому під час опадів вміст ям частково змивається, потрапляє в землю і, відповідно, до міського водозабору. НФС — екологічна зона суворого санітарного режиму, поруч знаходяться 1-й та 2-й пояси зони, де категорично заборонені вищезгадані вигрібні ями. Проблем додають і місцеві жителі, які на березі пасуть худобу, вигулюють собак або купають їх у каналі. А буває, кидають у воду, як у помийну яму, здохлих курей чи свиней. Не важко здогадатися, що все це потрапляє на решітки очисних споруд першого підйому, які, відповідно, часто забиваються і які потрібно майже безупинно вичищати та мити. Біля каналу ужгородці влаштовують пікніки, а сміття від них залишають прямо на березі; часто миють тут машини. Хоча через кожні кілька десятків метрів вздовж каналу стоять заборонні таблички.

Що ж стосується правоохоронних органів, котрі могли би хоч трохи контролювати ситуацію, відповідь відома: навіть для складних із точки зору громадського порядку районів міста працівників патрульно-постової служби недостатньо.

Раніше, за часів СРСР, каналом постійно курсував човен із позавідомчою охороною, працівники якої карали тих, хто купається чи ловить рибу в каналі. Зараз, на жаль, цієї служби вже немає. Час від часу гори побутового та будівельного сміття вздовж берегів та прилеглої дороги за можливості вивозяться силами Водоканалу чи відповідними комунальними підприємствами. Іноді зловмисників таки ловлять на гарячому, але вони відбуваються мізерними, порівняно з нанесеною шкодою, штрафами. Шлагбаум, який має закривати в’їзд у санзону, теж періодично спилюють мисливці за залізом.

Тут слід зауважити: якщо сезонно якість води в каналі погіршується через природні фактори (великі зливи, відлиги тощо), то це ще півбіди, бо існують давно передбачені та відпрацьовані правила очищення води. Інша ситуація, як у нашому випадку, — неконтрольований та руйнівний людський фактор.

• • •

Висновок один: чистота міської питної води — в руках саме ужгородців, бо вода з каналу постачається приблизно половині міста. І страждає від цього не тільки загальна екологія, а й жителі, які користуються водогоном. Причому й ті, хто скидає до каналу всякий непотріб. Дивно, але приказку про колодязь та плювок у нього багато хто з них не знає або призабув. Придивіться до цих фотографій, може, хтось упізнає на них своє авто чи сміття. Для тих, хто впізнав, пропоную: відкрутіть кран та випийте склянку води. На здоров’я! Слава Богу, все це сміття та пально-мастильні матеріали потрапили до очищувально-фільтрувальної станції…

Вихід із ситуації один — вдосконалювати власну культуру. Бо все інше навряд чи спрацює за наявної ментальності.

Олексій Мегела, "Ужгород"
22 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

лоци 2008-01-24 / 23:25:00
Ужгородцю. Ти і тут? Ги-ги-ги! :D

ужгородець 2008-01-24 / 01:08:00
Пропозиція для влади Ужгорода: пустити в канал ужгородську каналізацію, потравити пів Ужгорода, друга половина сама вмре з горя за родичами з першої, і тоді у влади не буде зайвих проблем з каналізацією, постачанням газу і з ужгородцями. Зате буде багато землі для дерибану.

Камуфляжник :) 2008-01-23 / 17:12:00
Не пей, братец Иванушка, ужгородской водицы! Дерьмом (дохлой курицей, помытым автомобилем - на выбор) станешь!:)

сергей 2008-01-23 / 12:37:00
А где, в самом деле,экологическая полиция, созданная ратушняком?

Камуфляжник :) 2008-01-22 / 17:05:00
Ruthen-у. У вас что, уважаемый, посторонние голоса в голове звучат? :( Срочно вызывайте врачей!:)

P.S.Воду из ужгородского канала (в отличии от всех остальных) можете употреблять спокойно: хуже, чем то, что вы собой представляете, с вами случиться уже не может :)

Ruthen 2008-01-22 / 16:57:00


Пан Камуфляжник :) ви говорите, що Тарас Григорович Шевченко мав "руину в голові"?



Мужній поет Українського народу Шевченко сумно зазначив "гірше ляха свої діти"...

Камуфляжник :) 2008-01-22 / 16:26:00
Ruthen (он же мацкаль, Руснак, Janko), ввиду полного непонимания вами окружающей действительности повторно объясню: вам лично трудно уберечься от руины, ибо руина у вас в голове. И сам вы, не взирая ни на что, являетесь ярчайшим примером ваших любимых персонажей - "Мамая" либо "Чингисхана" (на выбор) - тоесть азиата по мышлению, мировоззрению и способу выражаться. Ещё с десяток таких яйцеголовых, как вы, и русинская идея будет безвозвратно сдискредитирована. В этом смысле громадное вам патриотично-украинское спасибо за то, что вы у нас есть :)

С Днём Соборности Украины вас!:)

Ruthen 2008-01-22 / 16:06:00
Руїна була за Гетьманів. Хрещеного люду майже не було, а хто бажав лишатися живим, тікав до московського царства. Мужній поет Українського народу Шевченко сумно зазначив "гірше ляха свої діти", та нічого вдіяти не зміг. А так є и теперь. Руїна за вільної Соборної України є основана:


(1)Руїна води, вздуху - основних елементів для життя;

(2)Руїна основних правил и законів цівілізованного суспільства - корупція;

(3)Руїна охорони здоровя нації: ВІЛ-інфекція, ТБЦ, алкоголізм.

(4) Україна вимирає. Україна стратила 7.6 мілліонов українців а до року 2030-2035 стратить ще 35% українців.



Українців Більше Не Буде

http://sian-ua.info/index.php?module=pages&act=page&pid=11954

Українці Продовжують Вимирати


http://sian-ua.info/index.php?module=pages&act=page&pid=244

НЕМОВЛЯТА ГРИЛЬ

http://bunker.4t.com/statti/vodichka.htm



Русини Пудкарпатя мавуть повноє право охороняти cебе від "Руїни".

май русин 2008-01-22 / 15:44:00
Мамко рідна! То я такоє паскудство п"ю? Най Бог заварує!

Горний хрусталик 2008-01-22 / 15:05:00
Все завісіт от власті, а власть "завісла".

я 2008-01-22 / 14:52:00
Звичайно, ужгородці в цій ситуації тоже винуваті. Але нахрена валити всьо з хворої голови на здорову? От їздили по вулицях п"яні водії. Тепер гаішники трохи прикрутили гайки, і ті пощезали. Значить, порядок всьо же зависить від власті?

ужгородка1 2008-01-22 / 14:33:00
Це злочин проти Ужгорода і ужгородців. І вони ще водять журналістів, аби ті зафіксували їхню ж кричущу безвідповдальність!


Мера на мило!!!!!!!!!!!!!!!!

Каталізатор 2008-01-22 / 14:23:00
Триндець! А у Водоканалі - чистої води русини!

ужгородка 2008-01-22 / 14:12:00
Трындец! пускай бы ужгородская власть сама этот "коктейль" и пила. А люди чем виноваты? Их зачем травить?

Атар 2008-01-22 / 12:57:00
То фінал! А де міська влада? Де Рата? А хто, як не влада, має порядок наводити? Нахрена в Ужгороді створювали екологічну міліцію? Щоби Рата її натравлював на неугодних? Не місто, а сміттєзвалище...

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

18:07
/ 2
У Хусті легковик, обганяючи інше авто, врізався у стовп
10:07
В Ужгороді та Мукачеві горіли квартири
09:23
На Виноградівщині вночі гасили пожежу у господарських спорудах
13:25
У Мукачеві знову за повідомленням аноніма шукають вибухівку, тепер – у райлікарні та прокуратурі
11:15
ФОТОФАКТ. У Мукачеві автівка збила жінку
10:10
В Ужгороді під час пожежі на складі згорів одяг
12:45
/ 3
На Берегівщині від буревію постраждало кілька сіл і зокрема об’єкти бюджетної сфери
07:31
У Підвиноградові мотоцикл вилетів у кювет, двоє байкерів у лікарні
11:07
/ 1
В Ужгороді горіло в кафе на набережній Незалежності
17:40
У Мукачеві вчергове електронною поштою "замінували" тепер уже дитсадки, вокзали та лікарні
09:40
На Тячівщині згорів трактор, а на Рахівщині пожежа понищила будівлю лісопильного цеху
14:23
/ 1
Знайденого після вчорашнього зникнення хлопчика госпіталізовано до лікарні (ОФІЦІЙНО)
13:26
Хлопчик, якого відучора шукають на Іршавщині, не може відгукнутися на заклики, бо німий
11:15
У поліції просять допомогти в пошуку 5-річного хлопчика, що загубився на Іршавщині, повертаючись із поля
09:15
/ 6
На Іршавщині з ночі шукають 5-річного хлопчика, що зник, повертаючись додому з поля
13:54
/ 3
У Закарпатському ОУЛМГ розповіли про обставини трагедії на Тячівщині, де загинули 5 людей
11:25
Усі п'ятеро загиблих у трагічній ДТП на Тячівщині – мешканці одного села
10:17
У Дубриничах, на Перечинщині горів житловий будинок
08:46
/ 5
З'явилися світлини з місця трагедії на Тячівщині, де загинуло 5 людей
22:04
/ 2
На закарпатській Тячівщині машина впала з гори в річку, загинуло 5 людей
13:22
На подвір'ї школи в Мукачеві охоронець закладу знайшов труп жінки
09:26
На Виноградівщині вночі згорів Volkswagen Passat, а власник у ході пожежі отримав опіки
08:47
/ 3
У Хусті жінка кинулася під поїзд
16:48
/ 1
На місці пожежі у житловому будинку на Виноградівщині виявили тіло власника
12:56
В Ужгороді водолази дістали з кар'єра тіло 17-річного юнака, що потонув у неділю
» Всі новини