Закарпаття онлайн  »  Новини

Близько 20 виноробів стануть учасниками етнофестивалю "Бобовищенське гроно" на Мукачівщині

В Ужгороді відбулася прес-конференція щодо проведення Мукачівського районного етнофестивалю "Бобовищенське гроно". Фестиваль проводитиметься вперше, свято відбудеться 16 жовтня у селі Бобовище Мукачівського району (на території сільського стадіону).

10 жовтня 2016р.

Перший щорічний етнофестиваль "Бобовищенське гроно" започатковують з метою відродження виноробної слави Мукачівщини. Фестиваль розпочнеться о 13.00 з урочистої ходи. Згодом триватимуть майстер-класи з виготовлення вина, а також з інших народних промислів різних сіл нашого району. Відбудеться й майстер-клас з виготовлення бочок».

Кожне село Мукачівського району під час фестивалю по-своєму вітатиме гостей, презентуючи свої традиції. До слова, у цьому районі найбільша кількість сільських рад. 

Наразі місцеве виноробне підприємство перебуває на етапі реанімації. Цілими залишилися хіба самі підвали, де треба трошки підправити мікроклімат, а от винні дубові та металеві бочки зіпсувалися або ж були продані на металобрухт. Залишилася лише величезна ракета для вина - подарунок від радянських космонавтів. Щоб на 100% запустити на тутешньому заводі виноробство, за оцінками угорських фахівців необхідно близько 5 мільйонів доларів США, включно з повним відновленням виноградників. А на відновлення підвалів необхідно близько двох років, зауважив голова Мукачівської РДА Сергій Галай. 

На сьогодні взяти участь у фестивалі запланували майже два десятки виноробів. Чимало з них мають значну кількість міжнародних нагород за вино, яке виготовляють. 

Гостями фестивалю стануть Заслужений академічний Закарпатський народний хор, фольк-гурт «Бетярі», гурт «Марина і Компанія», заслужений артист України Олександр Садварі.

Для відвідувачів фестивалю з Мукачева до Бобовища будуть організовані безкоштовні автобусні рейси, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.

 

Теги: гроно фестиваль вино

Залишити перший коментар на повній версії →