Закарпаття онлайн  »  Новини

На місце Лунченка після складання повноважень депутата у Верховну Раду може пройти донеччанин

На місце нинішнього «губернатора» Закарпаття у Верховній Раді у випадку складання ним повноважень народного депутата наступним за списком проходить голова Донецької територіальної організації політичної партії «Фронт Змін», член ради партії Олександр Ярошенко.

14 квітня 2014р.

Після формування постреволюційного уряду і призначення нових голів ОДА в тому числі з народних депутатів, у парламенті продовжують працювати восьмеро депутатів-сумісників. Семеро членів фракції «Батьківщина» і один представник «Свободи» не поспішають складати мандати, поєднуючи свою парламентську роботу з чиновницькою.

Серед них голова КМДА Володимир Бондаренко, перший віце-прем’єр Віталій Ярема, в.о. голови адміністрації президента Сергій Пашинський, в.о. заступника глави адміністрації президента Андрій Сенченко, голова Херсонської ОДА Юрій Одарченко, голова Закарпатської ОДА Валерій Лунченко, очільник Сумської ОДА Володимир Шульга і керівник Львівщини Ірина Сех.

Майже місяць тому, 13 березня, в кулуарах парламенту в.о. президента Олександр Турчинов уже закликав колег припинити порушувати закон, проте «історія» з сумісництвом триває. 

Серед депутатів, які мають скласти мандати, - четверо «списочників», і четверо «мажоритарників». Замість Одарченка, Пашинського, Сенченка і Лунченка депутатами мають стати наступні у виборчому списку «Батьківщини», киянин Руслан Богдан, севастополець Юрій Триндюк, тернопілянин Роман Заставний, а також голова Донецької територіальної організації політичної партії «Фронт змін» Олександр Ярошенко. 

Натомість в разі складання депутатських повноважень головою КМДА Володимиром Бондаренком мали б відбутися перевибори на його київському окрузі №219, де він виграв на останніх парламентських виборах. Складання повноважень депутата Віталієм Яремою спричинило б перевибори в іншому київському окрузі №212. Перевибори також мали б відбутися на Сумщині, де в мажоритарному окрузі в 2012 році святкував перемогу Володимир Шульга. А також на Львівщині, де свій мандат у окрузі №119 здобула Ірина Сех.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, попри заяви Валерія Лунченка про те, що він давно оформив заяву на складання депутатських повноважень, яку начебто не розглянули у фракції "Батьківщини" в парламенті, минулої суботи стало відомо, що насправді заяву нинішній очільник Закарпатської ОДА написав тільки 10 квітня.

 

Теги: Лунченко повноваження донеччанин

Залишити перший коментар на повній версії →