Ребра-гриль,«мамма-міа» і поцілунки Ужгород відсвяткував 1118-ліття

Цьогоріч День народження обласний центр розпочав гуляти на славу. Свято триватиме аж до початку жовтня. Ужгородці й гості міста на програму не скаржаться: мед-вино п’ють, витанцьовують і виспівують, ще й кабанчика та курячі крильця смажать.

Ребра-гриль,«мамма-міа» і поцілунки Ужгород відсвяткував 1118-ліття

Найперше цієї суботи місту подарували мінеральну воду з глибини 170 м – бювет-капличку на подвір'ї дитячої міської лікарні нарешті урочисто відкрили. Приміщення нещодавно освятив владика Мілан, а досхочу напитися чистої джерельної живиці зможуть і городяни, і туристи.

У сквері неподалік облдерж¬адміністрації запахло смаженим – це розпочалося свято їжі та вогню "BBQ Uzhgorod Open-2011".  Зібралося сім команд, які змагалися в кулінарній майстерності, і сила-силенна охочих посмакувати м'ясцем. Учасники готували на мангалах курячі крильця, десерт на грилі, корейку й ребра-гриль. Поруч кухарі смажили головний символ фестивалю – бичка.

КВНники на сцені жартували, публіку розігрівали місцеві джазові, фолькові та рок-н-рольні гурти.
Тим часом у бібліотеках міста тривали книжково-ілюстративні виставки, на площі Фенцика змагалися зі спортивного туризму та орієнтування, а в альпінарії художники влаштували експрес-пленер. На Липовій алеї розкинулось "Древнє місто над Ужем" – свято народних ремесел. У наметах крамарі пропонували скуштувати і придбати меду, вина, кошики, вишиванки, намисто, усілякі сувеніри; ковалі кували, гончарі ліпили... Навіть малеча не в змозі була встояти – онде білява дівчинка в синій суконці мнула сіру глину в руках. "Зайчик буде", – пояснила.

"Мамма-міа!" – виспівувала хіт шведів "АBBА" старша жіночка у такт із мелодією естрадно-духового оркестру поблизу Лялькового театру. Гамірно було і в інших куточках міста: у Новому районі експонували осінні композиції і співали школярі, а в Баранинцях змагалися з міні-футболу дитячі команди Польщі, Чехії, Угорщини, Сербії та України (у міжнародному турнірі взяли участь міста і села, назви яких пов'язані з тваринами). На площі Театральній дітлахи малювали, на площі Фенцика юнаки демонстрували фігурне володіння велосипедом. У Боздоському парку грали в шахи та шашки, провели турніри зі стрітболу, настільного тенісу, волейболу, зі стрільби з пневматичної гвинтівки. Дорогу до Пішохідного мосту з боку площі Петефі наче барвистим килимом вкрило – тут розташувався ярмарок квітів.

Суботні урочистості продовжились в Ужгородському замку – тут відбувся офіційний прийом міського голови за участі керівництва краю та іноземних делегацій із міст-побратимів. Ужгород привітали гості з Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії і навіть Америки. Опісля історичним центром міста пройшла урочиста хода-променад: попереду – вершниця з прапором, лицарі, депутати міськради, офіційні гості, духовенство. Вигравали та виспівували народні творчі колективи, йшли школярі з батьками та вчителями, дорогою до ходи приєднувалися й самі ужгородці.

Колона рухалась вулицями Капітульною, Волошина, Корзо, набережною Незалежності і аж до площі Поштової, де відбулося міське віче, під час якого нагороджували Почесних громадян міста та лауреатів Почесної відзнаки міськради. Відтак на святковій сцені виступали фольклорні та рок-колективи, а завершився вечір феєрверком і вогняним шоу.

А щоб романтично повечеряти, у неділю на набережній Незалежності... цілувалися. З-поміж 8 пар-учасників перемогли Богдан і Тоня – вони зуміли "протриматись" 42 хвилини, а відтак зможуть смачно попоїсти в одному з ресторанів міста.

У суботу розпочався ще й чемпіонат України з фехтування, який ще триває у спорткомплексі "Юність". Позмагатися у вправності на шаблях, рапірах та шпагах до Ужгорода з'їхалося більш ніж 500 спортсменів з усієї країни. Найкращі з них візьмуть участь у світовому чемпіонаті в Італії. Два дні ужгородці гуляли на святі древніх ремесел, барбекю-фесті, брали участь у різноманітних культурно-спортивних заходах.

Сам день народження міста завершиться в жовтні на вулиці Толстого, де розташується традиційний аграрно-промисловий ярмарок "Золота осінь".

Надія Вишневська
 

28 вересня 2011р.

Теги: ребра-гриль, поцілунки, програма

Коментарі

до авторки 2011-09-28 / 17:56:00
якщо забрати патетику, то що залишиться? І ще таке. Такого закладу, як Ляльковий театр я не знаю.

«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
/ 1Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані
/ 3З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 14На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
/ 1Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 15Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 2В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи