У Хусті на загальних зборах регіонального відділення АМУ обговорили причини гальмування децентралізації на Закарпатті (ВІДЕО)

В Хусті відбулися загальні збори Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України. Чи не найголовніше питання порядку денного – хід адміністративної реформи на Закарпатті – проблеми та шляхи їх вирішення.

У Хусті на загальних зборах регіонального відділення АМУ обговорили причини гальмування децентралізації на Закарпатті (ВІДЕО)

1 квітня 2014 року уряд схвалив концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Цей документ започаткував процес децентралізації. Практично у всіх регіонах нашої країни були прийняті перспективні плани розвитку. Закарпаття ж чи не єдина область, де такий план не був затверджений обласною держадміністрацією. Говорити про причини таких дій сьогодні вже не актуально, проте відсутність стратегії вплинула на хід адміністративної реформи у краї

Проте працівники офісу реформ, який діє і на Закарпатті, роботу у напрямку втілення децентралізації проводять. Серед головних завдань – зустрічі з представниками громад, роз’яснення особливостей адмін.реформи, плюси та мінуси об’єднання. Часто доводиться і розвінчувати міфи, які поширюють противники децентралізації.

Серед причин гальмування адміністративної реформи назвали і необізнаність населення. Люди не розуміють суть децентралізації, а тому, хоч вони й не проти але їм байдуже… Тим не менше все не так погано – закарпатських ОТГ не так багато, проте вони спроможні і сильні, а тому їхня «якість» не викликає сумніву і представники асоціації міст України переконані: вони будуть для інших яскравим прикладом успішної децентралізації і як наслідок процес об’єднання в громади пожвавиться. Хоча говорити про труднощі, з якими зіштовхуються нові ОТГ, також на зборах довелося. Громади, вибори в яких відбулися 30 квітня 2017 року, не отримали обіцяні кошти на підтримку інфраструктури. На зборах це питання обговорили також і вирішення цієї проблеми буде.

Зачепили на зборах і тему розпорядження землею в об’єднаних громадах. Обласний держгеокадастр, зі слів голови Іршавської ОТГ, на питання як і кому надавали іршавську землю, відповідати не бажає.

На загальних зборах за ініціативи Закарпатського РВ АМУ було прийнято рішення про відновлення розробки законопроекту «Про розвиток гірських територій в Україні».

Зустрічі з представниками громад, роз’яснення та аналогічні зібрання сприяють кращому розумінню ситуації, дають змогу задати і обговорити проблемні питання та заслухати історії успіху вже утворених громад. В цьому їхня найбільша користь – переконані учасники зібрання.

До речі, на зборах згадали і про ювілей, який цього року відзначає Асоціація міст України – 25 років. З цієї нагоди за вагомий внесок у роботу асоціації міст та розвиток місцевого самоврядування подякою відзначили директора Закарпатського РВ АМУ Івана Ревтія та від прем’єр-міністра України подяку вручили Хустському міському голові Володимиру Кащуку.

ТРК "Мукачево" (М-студіо), Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
27 липня 2017р.

Теги: децентралізація. реформа, АМУ

На День Незалежності в Мукачеві відбудеться велозаїзд "MunkacsRide. Літня зустріч цімборів"
У закарпатському Пилипці відбулися змагання з даун-хілу "Gravity Race"
У зоні карантину по АЧС перебувають 3 села на Мукачівщині, у зоні нагляду - 39
У Мукачеві роблять все, аби чума свиней не потрапила в місто
Новозбудований спорткомплекс у Тячеві відкриють до Дня міста
/ 3Великий Бичків ніяк не спроможеться стати центром об'єднаної громади
На схилах Чорної гори під Виноградовом дозрівають екзоти
Дике озеро на схилі гори Гропа на 100 метрів високогірніше, ніж Синевир
На Тячівщині організували "релігійний" табір для неповносправних дітей
Відбулося друге пленарне засідання 9-ї сесії Тячівської райради
У Хусті відбувся V-й етап Кубку України зі швидкісного спуску на велосипедах
Перечинщину з Ужгородщиною з'єднають туристичною стежкою
На Закарпатті від спеки плавиться асфальт на дорогах
На Закарпаття прибув гуманітарний конвой з Чехії
Закарпатські пластуни таборували на Рахівщині
/ 3Останній закарпатський бокораш помер за кілька місяців до початку відновлення музею лісу і сплаву
На Закарпатті з понад 300 заявок на вакансії патрульних більшість кандидатів не змогли пройти перші етапи відбору
На закарпатських Боржавських полонинах відбувся чемпіонат з парапланеризму
/ 1На Мукачівщині святкували "Кольчино Vivat"
/ 1Через вантажівку, що застрягла колесом у вибоїні, у Мукачеві на Пряшівській-об'їзній утворився затор
/ 3У Ясінях фореллю з ферми зарибнюють місцеві потоки
/ 8У Сваляві відбувся чемпіонат Закарпаття з пауерліфтингу
У Рахові при церкві діє музей народного єпископа Івана Маргітича
/ 3Горонда, Жнятино і Страбичово об'єднаються в одну територіальну громаду
Випуск новин Закарпаття від М-студіо за середу, 5 липня
» Всі записи