Замість вигрібних ям – євро-стандарт - У ромській школі з’явилася вбиральня

За півстолітню історію єдиної циганської школи в Мукачеві тут, нарешті, обладнали повноцінну вбиральню. Взялася за цю справу Християнська Євангельська Церква Живого Бога.

Замість вигрібних ям – євро-стандарт - У ромській школі з’явилася вбиральня

 

Ще у травні благодійники оцінили всю масштабність робіт, а вже 1 вересня сім сотень тутешніх школярів отримали європейські санітарні умови.

Теплі приміщення, гаряча та холодна вода, каналізація, хороша сантехніка – такі повноцінні приміщення для дівчат і хлопців зі всім необхідним отримали вихованці, які навчаються в Мукачівській ЗОШ І-ІІ ступенів № 14. Це єдиний освітній заклад у місті для дітей ромів.

Директор школи Тетяна Малярчик розповідає: «Наша школа переповнена, замість трьохсот, тут навчається сім сотень хлопців та дівчат. У цьому році в перший клас прийшло аж 117 дітей. Усім їм необхідні умови для навчання. Школа стара, тому тут немає ні спортзалу, ні актового залу, ні вчительської. А вбиральня, яка знаходиться на подвір’ї закладу, була у вкрай поганому стані».

У 2004 році міська влада зробила в школі автономне опалення, та до туалету руки не дійшли. Через санітарний стан цього приміщення до закладу були постійні претензії від санстанції. Звернули увагу на ситуацію, що склалася, служителі Християнської Євангельської Церкви Живого Бога. Вони відшукали кошти для всіх необхідних робіт. «Побудова вбиральні була моєю давньою мрією. Дев’ять кабінок для дівчат, шість – для хлопців і три пісуари, а ще весь інженерний комплект робіт, необхідний для сучасної людини. Першого вересня я разом із міським головою перерізав червону стрічку на цьому приміщенні. Думаю, відвідуваність у школі покращиться, а в нас є бажання й надалі допомагати закладу морально, матеріально і духовно», – каже єпископ Сергій Балюк.  

Священнослужитель  не приховує: привчити цих дітей до хороших умов життя та, що ще важливіше, навчити цінувати все, що отримуєш, – справа не з легких. При церкві щодня навчається 150 вихованців, вони відвідуватимуть школу, допомагатимуть учителям проводити виховну роботу. Єпископ переконаний: для того, щоб змінити світогляд народу, необхідні чотири фактори. Перший – духовний, що включає в себе віру в Бога та Церкву; другий – це сім’я: передача родинних цінностей від батьків до дітей та нормальні стосунки між дружиною та чоловіком, які є запорукою формування дитини як цілісної особистості; третій – освіта, яка не тільки дає знання з фізики, хімії чи математики, а й формує світогляд дитини; четвертий – самоврядування: необхідно взяти відповідальність за своє проживання і ту землю, на якій ти живеш: слідкувати за порядком на вулицях та санітарним станом. 

Цю справу Сергій Балюк розпочав ще в 1984 році, відколи вперше прийшов у мукачівський табір, щоб проповідувати Слово Боже. Але розумів, що до цього потрібно проводити ще й велику просвітницьку та соціальну роботу. З того часу на Закарпатті виникло близько тридцяти релігійних ромських громад, які створювали християнські культурні центри. У цих приміщеннях проходять не лише церковні служіння, а працюють також їдальні, фельдшерсько-акушерські пункти, проходять заняття початкової школи для дітей та дорослих, де вчать не тільки грамоті, а й основам цивілізованого життя.

15 вересня 2012р.

Теги: цигани, школа, вбиральня

Коментарі

pfr 2012-09-17 / 22:52:14
гарна робота, на жаль у нас тема туалетів відсувається на задній план і про це соромно чомусь говорити, хоча це те, що кожна людина відвідує кожен день. Інша справа, як цей туалет буде виглядати хоча б через рік... Цікаво буде глянути...

Слов'янин 2012-09-16 / 19:34:38
В кожній циганській школі потрібно вивісити дошки оголошень "Запрошуються на роботу", а також щоденно проводити виховні години, бажано жандармськими методами, на тему "Все профессии нужны, все профессии важны". Тоді буде більше толку.

«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
/ 1Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані
/ 3З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 14На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
/ 1Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 15Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 2В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи