Закарпатець виборов "бронзу" на Чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування серед ветеранів (ФОТО)

У німецькому містечку Бад-Харцбург завершився Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування серед ветеранів – World Masters Orienteering Championships. Змагання зібрали понад 4000 спортсменів з 43 країн.

Першість розігрувалася у 12 вікових категоріях, “найстаршою” з яких була для спортсменів не молодших 90 років (6 учасників)! Цікаво, що наймасовішими категоріями стали ті, де змагалися учасники від 56 до 60 років (671 спортсмен), від 61 до 65 років (670 спортсменів) та від 66 до 70 років (482 спортсмени). Не бракувало учасників і в більш “вікових” групах, так на старт вийшли 49 жінок в категорії Ж75, 24 учасниці – в Ж80, шестеро тих, хто вже відмітив своє 80-річчя…

Чемпіони визначалися у двох номерах програми – у спринті та на довгій дистанції. До фіналів учасники попадали відповідно до результатів виступу в трьох кваліфікаційних забігах. Найбільш численні команди виставили Фінляндія (654 спортсмени), Швеція (506), Норвегія (500), Російська Федерація (428) та Німеччина (413), Україну представляли 41 атлет, вперше до їх числа увійшов і представник Закарпаття – 43-річний мукачівець Андрій Шебалдов.

Наш земляк, з результатом 1 година 16 хвилин та 13 секунд, на 15 секунд випередивши бразильця Рожеріо Антоніо Перейру, зумів зайняти третє місце у фіналі-Б на довгій дистанції. А переможцями на 9-кілометровій трасі, що проходила через 18 контрольних пунктів, стали Калле Пойконен з Фінляндії (1:11.31) та норвежець Паул Торвунд (1:14.31).

У фіналі-А в цій віковій категорії звання віце-чемпіона виборов найтитулованіший з українців Юрій Омельченко – чемпіон 1995 та срібний призер 2003 та 2004 чемпіонатів світу, віце-чемпіон Європи 2000 та 2002 років. Після перемоги на чемпіонаті світу 1995 року Юрій постійно проживає і працює у Швеції.