На Закарпатті правоохоронці практикують провокації хабарем

Провокація хабарем — це свідоме створення посадовою особою обставин, які зумовлюють одержання грошей, щоб потім викрити людину, яка їх узяла.

На Закарпатті правоохоронці практикують провокації хабарем

За Кримінальним кодексом, це злочин, тож самі правоохоронці не можуть “дати на лапу” чиновнику, а потім його затримати. Бо за такі дії ризикують дістати від 3 до 10 років ув’язнення. Заборонено міліціонерам і підсилати до чиновників провокатора, який обіцяє віддячити за вирішення певного питання, домовляється про суму, після передачі якої посадовцю надягають наручники. Закон трактує це як штучне створення доказів. Та українські суди фактично не виносять вироків правоохоронцям за провокації хабаром. Тож борці зі злочинністю і далі махлюють.

В Ужгороді за кілька останніх місяців трапилися три дивні випадки. “Це були провокації, — заявив адвокат Євген Старцев. — Люди приходили до чиновників, говорили, мовляв, дякуємо за те, що ви зробили перевірку, і клали гроші. Причому попередньо про суму коштів домовленостей не було. Як і факту вимагання хабара — жодних доказів цього немає. Натомість маємо штучно створені умови, за яких особа взяла хабар. Для чого? Аби працівники міліції дістали показник у роботі — й відзвітувалися про боротьбу з корупцією”.

Євген Старцев розповів, як діє на Закарпатті схема залучення правоохоронцями провокаторів. “Державна служба боротьби з економічною злочинністю приходить на фірму, виявляє порушення. А посадова особа на підприємстві домовляється, аби її не притягнули до відповідальності. Працівники міліції погоджуються на певних умовах. Мовляв, вас перевіряють різноманітні служби, тож дайте комусь хабар, щоб ми могли його викрити. Однак людина, яка дала “хабар”, ніколи не визнає, що є провокатором міліціонерів”.

Закарпаття і Львівщина не винятки, переконані правозахисники.

26 червня 2012р.

Теги: хабар, корупція

Коментарі

громадянинові 2012-07-07 / 03:32:27
Коли менти самі перестануть брати хабарі , а з верху не доводитимуть їм план на кількість кримінальних справ.

громадянин 2012-07-02 / 11:09:08
чому не судять провокаторів? підставляють чесних людей,гублять іх здоровя і ніякоі відповідальності.фабрикують докази ,брешуть що людина вимагала.нема захищеності не говорячи про справедливість.коли наведуть мінімальний лад у цій краіні?

Євген Старцев 2012-06-27 / 15:03:19

Дуже цікаво, і коли ж це "Закарпаттю онлайн" я надавав такі коментарі?????????? Вірно зазначайте осіб, що надають подібну інформацію. НІХТО не має права використовувати моє ім'я.


Пане Є.Старцев, вкінці публікації є гіперпосилання на першоджерело. Це відкрите інтернет-видання. Нами виконані всі умови передруку публікації і не зобов’язані просити у вас згоди на публікацію. Якщо у вас є якісь претензії, пред’являйте їх за адресою. Адмін

знаючий 2012-06-27 / 14:25:06
страшна корупція у всіх сферах діяльності, а особливо в земельній сфері,там без взятки не візьмеш жодного папірця. Зато і йде боротьба за посаду начальника в Закарпатській області

Колега 2012-06-27 / 13:28:47
Майже комусь пан адвокат насолив, що від його імені пипшуть подібні коментарі. Знаю, що з журналістами він не дружить. Або якийсь "вдячний" клієнт вирішив просто йому насолити

закарпатець 2012-06-27 / 11:08:09
Не беріть гроші і все буде добре! Хай провокують - якщо рильце не в пушку то лякатись нема чого. А як боїшся що за одною з сум які дають виявиться провокатор - так тобі і треба! Нема чого гроші брати за те що положено по закону!

Оправдання не тільки в міліції а і в адвокатів вже - це провокація. Так дійте по закону а не по взяткам от і провокація вас не зачепить.

А підкидування грошей легко довести. І то не провокація. Тому - взяв гроші - хабарник! Маєш сидіти. незалежно як тебе там провокували - головне що взяв!

Слов'янин 2012-06-26 / 23:56:03
Не відкрию Америки: нині "найуспішнішими" адвокатами вважаються не грамотні законники, а ті, хто грамотно знає, кому, скільки і коли "давати". Звучить наївно, але цілком правдиво.

586 2012-06-26 / 23:22:31
адвокати перші хто хабарі розносять у різні інстанції аби витягти своїх клієнтів, краще хай кодекси читають.

ВініПуху 2012-06-26 / 23:15:58
Хлопці! Чи дівчатка?! Усе би було правильно і добре, якби не одне но! В УБЕЗі уже визначено 20 осіб-провокаторів, для яких підготовлено повний сейф бабла. І ці чмурі зараз гарненько розноситимуть це мічене сміття по всьому Закарпаттю задля підняття показників по боротьбі з хабарництвом. Кому не всучать тому підкинуть. Відсутність фарби на руках не проблема! Як заламають руки пофарбованими ментовськими ручками фарба автоматично на ваших руках засвітиться. А потім можете доказувати, що ви не верблюди. І на відео все буде гарно. І гроші якщо не в кишені то у смітничку знайдуться, або ще де небуть в закутинці. Навіть уяви не маєте наскільки мусорки вигадливі. Одне ч....мо Мацола чого варте. Не одного уже підставив. Досвід багатенький на махінації має. Так, що в статті все правильно описано. А щоб у вас не було ілюзій , скажу вам, що хабарництво малюють не лише держслужбовцям, а й керівникам підприємств різної форми власності. Так, що вухо в остро!!!!

мусорок 2012-06-26 / 23:06:39
Всым заправляэ пан Кулытка,начальник БЕПА,ун чоловык з Днепропетровська,а привів його "Антибіотік2 главний ментовоз Закарпаття Русин Вітьо з Сваляви,купив собы нову БМВ 735,за 150 штук ЭВРО,не бануэ,ьрата рыдного устроїв в Внутрішню ментовську Безпеку,кришує весь металолом Закарпаття,Акциз,паленку леву возить,табачок,іпровокує хабарі Казляра