Письменники Закарпаття звернулися до ВР з вимогою про саморозпуск

Закарпатські письменники, члени закарпатської організації Національної спілки письменників України висловили своє обурення прийняттю Закону України "Про засади державної мовної політики" у відкритому зверненні.

Письменники Закарпаття звернулися до ВР з вимогою про саморозпуск

«Письменники Закарпаття обурені прийняттям Верховною Радою у  першому читанні Закону України  «Про засади державної мовної політики». Вважаємо його антиконституційним і таким, що може призвести до розколу України на мовному ґрунті.

Закарпаття багатонаціональний край. Українці Закарпаття пройшли багатовіковий  шлях до возз’єднання краю з матір’ю-Україною. Тільки в умовах Незалежності українська мова на наших західних теренах реалізувала себе як повноцінний засіб міжнаціонального спілкування.

Досвід Закарпаття підтверджує  необхідність функціонування української  мови як узаконеного і діючого  засобу міжнаціонального спілкування. Україна у світ одна, і державною мовою повинна залишатися мова основного етносу.

Не можна допустити втрати національних надбань, найбільшим з яких є державність  української мови.

Як громадяни і виборці, вважаємо, що Верховна Рада, порушивши Конституцію, повинна негайно оголосити про саморозпуск.

Члени Закарпатської організації  НСПУ: Василь Густі, Петро Ходанич, Галина Малик, Лідія Повх, Олександр Гаврош, Христина Керита, Сергій Федака, Надія Панчук, Іван Козак, Володимир Товтин, Юрій Шип, Тетяна Ліхтей, Василь Кухта, Дмитро Кешеля, Василь Кузан, Ірина Надворна, Мар’яна Нейметі, Василь Шкіря, Мирослав Дочинець, Андрій Дурунда, Михайло Рошко, Володимир Фединишинець, Юрій Балега."

08 червня 2012р.

Теги: мова, політика, закон, письменники, спілка

Коментарі

олег 2012-06-14 / 18:39:39
Молодці! А на усіляку нечисть не зважайте.

Працівник ОДА 2012-06-12 / 20:41:01
Всі ви мелете, що ви позапартійні, а коли кинуть Вам кістку біжите за нею. Пане Гаврош не будьте наївними, ви просто лукавете коли кажете, що там більшість безпартійних.

Прислужники ідеї фінансового доходу!

Mefistofel 2012-06-12 / 15:42:25
Якщо ви, письменники Закарпаття, хочете "саморозпуститись", то навіщо вам звертатись з такою ініціативою до ВРУ? Саморозпускайтесь і баста!

сорри 2012-06-12 / 11:13:51
Zoltán, не треба переносити власну життєву практику на інших

Zoltán 2012-06-12 / 10:35:16
Гаврош 2012-06-11 / 21:04:21
Взагалі-то, я позапартійний. Як і більшість підписантів.

Взагалі-то не обязательно надо быть членом партии, чтобы служить одной или другой идеологии, партии (одному или другому клану).

Zoltán 2012-06-12 / 10:32:58
Istvan 2012-06-11 / 13:38:04
Ну и что? ВР заср*лась?

Она сразу об"явила саморозпуск:) В октябре выборы!

Неписьменниик 2012-06-12 / 10:30:25

Тролінг. Коментар видалено. Адмін

Гаврош 2012-06-11 / 21:04:21
Взагалі-то, я позапартійний. Як і більшість підписантів.

Працівник ОДА 2012-06-11 / 20:27:00
Збір ЄЦунів і БЮТівців! Ось що тут можна сказати:

М.Рошко - депутат від ЄЦу м.Ужгород.
О. Гаврош - БЮТівець
В. Кузан - Українська Народна Партія... Політика а не еліта!

Кілер 2012-06-11 / 17:28:43
Любка могутній письменник. Валить з ніг. Ось за ким майбутнє.

кнут гамс 2012-06-11 / 15:56:16
Добре діло вийде потрібним, з чиїх би рук воно не йшло. А совдепівська, не совдепіська...
Проживи з них, вчини хоч щось путнє у своєму житті, тоді й годен сказати своє. Любка хоч вірші непогані віршує...

Пан Баклажан 2012-06-11 / 15:03:40
спілка

що таке спілка письменників
це обов`язково передплатити
газету літературна україна
згадати про добрі радянські часи
про безплатні квартири
відпустити козацькі вуса
раз на рік писати статтю
про духовну деградацію нації
при кожній нагоді цитувати самого себе
водити колег на п`ятдесят грам
запивати одним томатним соком на двох
побухати на черговому ювілеї
встигнути з`їсти останній бутерброд
а якщо ні то завернути в серветку
і о боже за ціле життя
не написати нічого путнього

Андрій Любка
===

Чесно кажучи, дивно і неприємно бачити в списку цієї совдепівської організації кількох шанованих мною авторів...

Istvan 2012-06-11 / 13:38:04
Ну и что? ВР заср*лась?

кнут гам 2012-06-11 / 09:33:30
П.Іване, нащо так. Для вас інших письменників у нас не знайдеться.
Є щось конкретне проти їх звернення?

Zoltán 2012-06-11 / 09:28:47
Гаврош, Фединишинець и Балега в одной бригаде... Хм...

Іван 2012-06-11 / 09:03:31
Боже дочого докотились половина з них колишні лектори обкому партіії

Ужгородка 2012-06-10 / 03:03:26
Проснулись... Особливо Юрій Балега - провокатор і гонитель українства за комуністів. А загалом - добре!

Олодар 2012-06-09 / 22:26:28
Чекаємо на думку та висловлювання освітян, науковців краю.На ваші виступи чекають не лише доросле населення Закарпаття, а й ваші учні та студенти, який ви приклад покажете в даній ситуації,від цього залежить формування світогляду нашої молоді.Тож за вами послідуючі дії!

Faust 2012-06-09 / 13:58:19
Вітаю, славні закарпатці! Дуже вчасно і дуже необхідно! А де думки (за їх наявності) в.о. ректора УжДУ і його нових призначенців? Чи їм це байдуже?

Вчитель 2012-06-08 / 16:48:30
Дякую, шановні письменники! Ви висловили думку мою і, сподіваюсь, більшостінаших краян. Сподіваємось почути й думку суспільних та гуманітарних кафедр закарпатських вишів. Агов, де ви, учені?

НОВИНИ: Соціо

11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 8
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
» Всі новини