КМКС хоче зробити угорську мову регіональною та висуне на виборах свого кандидата

Сьогодні, 31 березня, в Ужгороді пройшли ХХІІІ Загальні збори Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС).

КМКС хоче зробити угорську мову регіональною та висуне на виборах свого кандидата

На зборах були присутні держсекретар МЗС Угорщини Жолт Неймет, мер міста Ніредьгаза Ференц Ковач, представники Саболч-Сатмар-Березького округу та політичної партії “Йоббік”. Наскрізною темою річних зборів були майбутні парламентські вибори. Кожен з тих, хто вітав присутніх з трибуни, говорив про те, що закарпатські угорці поволі піддаються асиміляції, і це видно навіть з того, що з року в рік все менше діток йдуть навчатися до угорських шкіл.

Представниця Товариства угорських педагогів Закарпаття Ілдіко Орос висловила сподівання, що 2 млн. доларів, які, за підписаною напередодні угодою, мають порівну виділити протягом 2 років Україна та Угорщина, підуть і на розвиток угорської освіти. “Україна ставиться до нас (угорців- примітка ред.), як до гостей, натомість повинна усвідомити, що ми — корінні мешканці цієї землі, і заслуговуємо на  можливість підтримувати свою національну належність. — наголосила пані Орос — Наших діток у школах примушують відзначати 9 травня, а угорські свята ми, начебто мусимо ігнорувати. Це неправильно, і я вважаю, що потрібно у всіх населених пунктах, де кількість угорців налічує не менше 10%, ввести другу регіональну мову — угорську”.

Заступник голови КМКС Ласло Брензович у своєму виступі наголосив, що КМКС починає готуватися до виборів, хоч і не сподівається, що вони будуть чесними. А сам голова товариства, скандальний Міклош Ковач цього разу був у своїх словах стриманим, зауважив, що угорці Закарпаття мають чимало проблем, але українські політики не звертають на них уваги. “В останні роки ми бачимо, що хто би не прийшов до влади — нічого не змінюється. А КМКС працює послідовно і обережно, має свою стратегію, що і забезпечило нам тривалу підтримку громади. На цьогрічних парламентських виборах ми сподіваємося досягти того результату, що представник КМКС зможе представляти інтереси угорської громади у Веоховній Раді” — заявив Міклош Ковач, очевидно натякаючи на те, що він висуватиме свою кандидатуру на виборах і сподівається на підтримку однопартійців.

Тетяна Літераті, Ужгород.in

31 березня 2012р.

Теги: КМКС, угорський, вибори

Коментарі

Magyar 2012-04-27 / 01:55:16

На жаль, у нас немає перекладача з угорської. Коментар видалено. Адмін

Вікінг СССР 2012-04-24 / 17:24:32
Українці поріжуть всіх угорців і русинів в Закарпатті, бо один хлопчик тут не хоче ваших дівчаток, дебільне бидло з Монголії, Китаю та Індії!

Василь 2012-04-20 / 13:42:21
Відповід коріному Закарпатцю ,,,Щось меньі підказує що він корінний закарпатец з Галичини ,.Нехай спочатку вивчать державну мову??Ви спочатку державу побудуйте !!! Бо Україна це пародія на державу !!!!,і видумовують якісь "русинські" мови??? Історію почитайте "А не Бандерівську пропаганду "І прийде час коли Русини та Угорці вижинуть Українців з Закарпатя бо вже ви всіх дістали !!!

1986115 2012-04-20 / 13:29:09
Які злий народ ці українці .Їм би ще Іслам прийняти і займатися тероризмом .От то бу вже нормально !!!

корінний закарпатець 2012-04-04 / 15:12:28
ЙОСИП +1

корінний закарпатець 2012-04-04 / 15:09:55
Нехай спочатку вивчать державну мову,бо більшість з них навіть не розуміє її.Їх взагалі мало в Закарпатті,хто їм дав право щось схоже вимагати в той час коли державну мову всі принижують,і видумовують якісь "русинські" мови???

Підкарпатець 2012-04-02 / 11:39:26
Шановні.Чому ви скаженієте від історії та від правди.На Підкарпатті є дві коренні нації-мадяри та русини.Це іхня земля.Склалося так що Підкарпаття входить до сладу України.Але навіщо перекручувати історію погрожуючи коринного населення.Виходячи з позиціі галицьких"десантників" дійсно Сталин-це самий великий український патриот.

Це я 2012-04-01 / 18:32:19
Хоч і не є репрезентативним, однак вказує на співвідношення угорців що користуються інтернетом, проводимоє газетою Kárpáti Igaz Szó опитування, прихильниками яких з поміж двох угорських сил вони є. Читачи у пять разів дали більше голосів за КМКС чим за УМДС, хоча відомо, що дана газета вирізняється тотальною критикою КМКС, не помічаючи притому ґеренду у своїх ( УМДС-ошних) очах. Значить є ще серед вміючих читати ті, які не продаються.

Це я 2012-04-01 / 18:14:02
2 Виноградів

Ти повністю прав. Однак ще додам, продаються ті мадяри, які вже ментально адаптувалися до сучасного українського способу життя: багатшити любим шляхом, поважати крутих, на виборах обирати того хто сьогодні дасть кіло цукру, бо то вже бізтош, дітей віддавати до україномовних шкіл, щоб підростати з тими, з кого будуть завтрашні круті та чиновники. В угорщині таку ментальність мають, вибачте, цигани: давай зараз за що не потрібно потіти.

Виноградів 2012-04-01 / 13:01:08
В одному в чому підтримую мадярів так це у необхідності обрати свого представника в Верховну раду, бо місцеві олігархи Балога і Бушко у разі обрання депутатами за мадярів забудуть на другий день, бо вони бізнесмени і цим все сказано. Але подивимось скоро на порядність і послідовність мадярів, коли дістануть по декілька сотень гривень як у них буде з совістю і мадярською солідарністю.

ІВАН 2012-04-01 / 10:14:54
Чого п. Орос так шкодує, що таке свято, яке відзначають всюди в Європі (8 травня, правда" "заставлють" святкувати (Наших діток у школах примушують відзначати 9 травня,...), бо шкодує за поразку Гітлера та Гортія у ІІ світовій війні? Для неї поразка - ц трагедія? Тоді вона не лише реваншистка, а й послідовниця Гітлера та Гортія!
Вимоги "де кількість угорців налічує не менше 10%, ввести другу регіональну мову — угорську”.- є явний шовінізм, у дусі законів Апоні угорської частини Австро-Угорщини поч. ХХ ст, які і сприинили розвал Угорщини та повсюдну ненависть на поч. ХХ ст. до мадярів-шовіністів. У т. ч. - на Закарпатті.
Дограються...каемкаесницькі "лідери"

ЙОСИП 2012-04-01 / 09:59:59
ЦЕ ВЖЕ ПРОСТО ДЕБІЛЬНІСТЬ! ВИ ЩЕ СКАЖІТЬ, ЩО ТРЕБА ЦИГАНЬСКУ МОВУ, І ЩЕ ДЕКІЛЬКА МОВ.

НА ВАШОМУ МІСЦІ Я Б ПОЧИНАВ ПАКУВАТИ ЧЕМОДАНИ, БО ВИ ВЖЕ ВСІ ТАК ДІСТАЛИ. У СЛОВАЧЧИНІ ВИ ПРОГРАЛИ НЕ ПЕРЕЖИВАЙТЕ В УКРАЇНІ ВАС ТАКА Ж ДОЛЯ ЧЕКАЄ.

ТА В БЕРЕГОВІ І ВИНОГРАДОВІ СКОРО НАЦ.МЕНШИНОЮ БУДУТЬ УКРАЇНЦІ, А НЕ МАДЯРИ. А ЦЮ ВАШУ МАДЯРОДСЬКУ ВЛАДУ СКОРО САМІ МАДЯРИ ПЕРЕСТАНУТЬ ЛЮБИТИ БЕНЗИН ЗАБОРОНИЛИ ВОЗИТИ І СИГАРЕТИ, А БІЛЬШЕ ТОЛКУ З МАДЯР І НЕ БУЛО!

Василь 2012-04-01 / 08:03:07
"соромишся відстоювати свою позицію"
Моя поцизія - це мирне співіснування у взаєморозумінні, мирі та злагоді всіх національностей, що проживають на території України. Будьмо толерантними по відношенню одне до одного, обережні (коректні) у закидах та висловах і буде нам всім щастя.

Тарас 2012-03-31 / 22:20:47
Томаш, а ви якийсь агент, шо вас постійно цікавить хто звідки?)))

Тарас 2012-03-31 / 22:19:33
Василю, героям слава!
Мені чомусь дивно шо ти соромишся відстоювати свою позицію! Невже ти не розумієш, шо у мадярів якась амнезія на події 39 року, ніби вони нічого і не робили?
Ніхто не є проти їхніх звітів, але хай вони не перетворюються в українофобський шабаш!
Слава нації!

Василь 2012-03-31 / 21:45:52
Земляки, мені соромно за Вас. Це був річний звіт товариства угорської культури, і не більше. Слава Україні.

Томаш 2012-03-31 / 21:43:18
Сергій, а ви звідки родом?

Сергій 2012-03-31 / 20:43:00
“Україна ставиться до нас (угорців- примітка ред.), як до гостей, натомість повинна усвідомити, що ми — корінні мешканці цієї землі, і заслуговуємо на можливість підтримувати свою національну належність. — наголосила пані Орос
Ви корінні мешканці????? Так ви монголи, які прийшли сюда і вирізали корінне населення. Шкода шо Володимир Великий пропустив цю саранчу, а не розбив їх ще на підступах до Київської Русі!!!

Петро 2012-03-31 / 20:28:07
Цього ніколи небуде, мадяри й так вже занадто обнагліли, правила свої тут диктують. Кому ся не любить - на вокзал і в Мадярщину.

Сер 2012-03-31 / 20:20:15
За КМКС і Ковачом давно "плаче" СБУ, яке напевно спить, прикидаючись, шо не бачить мадярських засіхань на Закарпаття, але нічого все змінюється і вонище пожалкують!

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая