Антон Зелінський: «Рятувальники краю зроблять усе, щоб закарпатці відчували себе максимально захищеними»

Котрий тиждень підряд морози випробовують на міцність не лише Україну. Обережні прогнози на найближче незначне потепління вщент тріскають на чергових -10. Як долаємо негоду на Закарпатті ми? Що вдалося? На що сподіватися? На ці запитання відповів начальник територіального управління МНС України в Закарпатській області Антон Зелінський.

Антон Зелінський: «Рятувальники краю зроблять усе, щоб закарпатці відчували себе максимально захищеними»
- Як ви характеризуєте ситуацію в області?

- Стурбованість краян цілком зрозуміла. Ви бачите: потерпаємо не лише ми: уся Європа і Україна мерзнуть. 20 років не було таких сніжних морозів. Але вже можна говорити, що вчасно поставлене завдання дозволило спрацювати на упередження ситуації. Завдяки чіткому визначенню, буквально – до дати і часу, настання природних катаклізмів, ми мали кілька днів для детальної підготовки. В області було створено штаби, до яких увійшли представники усіх структур, відповідальних за життєзабезпечення краян. Вони чітко і грамотно співпрацювали, що дало можливість уникнути головної трагедії – людських жертв.

-  Але ж вони були?

-  На жаль. Обидві – у Виноградівському районі. Одна людина замерзла в неопалювальному приміщенні, інша, яка поїхала в гості, своєю дводенною відсутністю не сполохала рідню… Інформація про інші смерті, після проведення медично-судової експертизи, сталися не через мороз…

-  Наскільки ефективними були пункти обігріву?

-  Перший ми відкрили 27 січня в обласному центрі. Наразі в області діє 32 пункти обігріву. Якщо на перших етапах роботи у когось і виникали сумніви з приводу доцільності такої роботи, то нині, думаю, скептики, мають заспокоїтися. За ці кілька тижнів тепло та розраду у таких пунктах знайшло 2600 чоловік. Мені здається, що одне життя і здоров»я однієї людини вже заслуговує на такі зусилля. Тут, у пунктах, працюють наші працівники, представники місцевої влади, медики, психологи. І користуючись нагодою, я хочу щиро подякувати усім, а особливо – управлінню охорони здоров»я, і особито Роману Івановичу Шніцеру за таку гарну співпрацю.

-  Тобто допомога була з усіх сторін?

- Будь-яка ситуація такого масштабу потребує співпраці. На прикладі сумнозвісного Преміксу ми побачили, що лише гуртом можна долати біду. А серед останніх наведу, приміром, випадок на Латірському перевалі, коли ДАІ, МНС, Автодор, кожен виконуючи свою роботу, спільно допомагали водіям здолати засніжені гори. Такі випадки можуть відбуватися у будь-якій країні, оскільки природа не вибирає, головне – якісно, разом долати випробування.

Холод випробовує ще й вогнем?

-  На жаль, минулий рік показав, що ріст пожеж відбувається. Уже з початку року ми маємо збільшення їх кількості у межах 25%. Похолодання, навантаження на мережі. Це – об’єктивні причини. Проте існують і, так би мовити, суб’єктивні. Кілька років тому багато пожежних частин в області ліквідовано. Зараз, приміром, більшість річок замерзло. Машина виїхала, використала запас води, і мчить десятки кілометрів назад за наступною порцією.

Я вважаю закриття пожежних частин помилкою, яку треба терміново виправляти, – раз. Наступне: 30% території краю – гори. Ви уявляєте, як болісно не добратися метрів 100 до полум’я, в якому гине людське майно? А в нас таке буває – техніка просто не спроможна здолати гірські дороги. Високопрохідна техніка – завдання №2. 80% наших машин застаріли не лише морально. Завдяки нашому міністрові і землякові Віктору Балозі ми отримали кілька одиниць транспорту, оснащених драбинами, що допомагають долати висоту понад30 метрів. Їх у нашій області 4.

Проте це далеко не все, технічного оснащення вкрай потребує і рятувальний загін. Думаю, прийшов час створення регіональної програми, яка допомогла б визначити стратегію і тактику розвитку нашої служби, а відтак – вирішення нагальних проблем, від розв’язання яких залежить, значною мірою, життєдіяльність наших краян.  Над цією ідеєю працюємо і вже найближчим часом звертатимемося до обласного депутатського корпусу.

-  Попереду, з огляду на потепління, чималий шмат роботи саме із талим  снігом…

-  Уже проведено засідання комісій за участі усіх структур, що причетні до чергового випробування, тепер уже талим снігом. Розрахунок засобів, запаси палива, вибухівки для підриву заторів, перевірено техніку, включаючи плавзасоби, система оповіщення. Налагоджена координація усіх структур та визначено і змодельовано непрості і складні ситуації, можливі за різної обстановки. На полонині Драгобрат ми провели спільне із колегам із сусідніх європейських країн навчання. Другий його етап пройде на Боржавських полонинах.

Що ж до паводкових ситуацій, тут хочу зазначити, що серйозна робота політичної та господарської еліти Закарпаття, яка переймалася проблемами регіону із наступним втіленням застережних дій, дозволяє сказати: у протипаводковій діяльності Закарпаття нині – перше у західному регіоні. Звичайно, сказати, що ми – готові до усього, було б надто самовпевнено, але про максимальну готовність до можливих неприємностей можна сказати сміливо. Адже у закарпатському управління МНС працюють, в основному, закарпатці, які об’єктивно зацікавлені у тому, щоб їх брати, сестри, батьки і діти були максимально захищеними.

Тетяна Вашергелі, Неділя

20 лютого 2012р.

Теги: Зелінський, МНС

Коментарі

Міжгірець 2012-02-24 / 18:04:07
Що ви ся хвалите? У Міжгірю по бокових вулицях дагде ниякий транспорт не проїде і в випадку біди не можна буде допомогти. Чому ваша установа не наводить лад с тими хто пригороджує проїзжу частину вулиць. Що ви лиш на то йби хвалитися?

городський 2012-02-20 / 22:51:58
Не треба хвалитися, а ліпше наповнювачі бюджету з якого ви живете вас похвалять. Чули ми в Росвигові як наші МЧС-ники гасили ринок Логойдів, то окрема розмова. А мого брата на днях на перевалі дійсно витягали МЧС, але за символічну плату, як казали, у 200 грн. Бідолаги, треба і їхньому начальству жити.

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

23:23
У Мукачеві горіла закинута будівля колишньої тютюнової фабрики
11:30
У понеділок в Бобовищі на Мукачівщині вигорів гараж, а в Мукачеві – саманна "конюшня"
11:17
У Дюлі на Берегівщині горів будинок
11:49
За вихідні на Закарпатті ліквідували 7 загорань сухостою і сміття, в Нижніх Воротах врятували аптеку
10:53
У Богдані згорів будинок, у якому приймав ванну чоловік, що наглядав за власністю сусіда-заробітчанина
19:11
У Перечині вигорів цех готової продукції деревообробного підприємства
17:37
/ 1
У "наркоп'яному" зіткненні вантажівки та легковика в Заріччі одна людина загинула, ще двоє травмовані – офіційно
11:47
У Заріччі Хустського району зіткнулися легковик і вантажівка, є постраждалі
10:47
У Тересві на Тячівщині під час спалювання сміття отримали сильні опіки двоє працівників підприємства
10:39
У Липовці Хустської громади вигорів покинутий будинок біля лісу
16:53
Між Стеблівкою та Сокирницею на Хустщині Chery Amulet на швидкості врізався в дерево на узбіччі
16:41
На пожежі дачі в ужгородських Горянах отримав опіки рук 35-річний господар
16:27
/ 22
З'явилося відео з салону Audi Q5 безпосередньо перед смертельною ДТП на Слов'янській набережній в Ужгороді
14:52
У пожежі в житловому будинку в Берегові загинуло 19 котів, ще 40 врятували
11:58
У Білках горіла надвірна споруда, будинок поруч врятували
11:52
На Рахівщині відшукали заблукалого туриста, що заблукав на Говерлі. Пошуки його друга тривають
10:58
/ 4
В Ужгороді опівночі група молодиків на Audi на швидкості влетіла в дерева: двоє загинули на місці, ще троє – в реанімації
17:36
У Синевирі цілу ніч шукали 10-річного хлопчика, що втік після сварки з матір'ю
12:32
У Ясіні вогонь з надвірної споруди перекинувся на сусідську дровітню
11:43
/ 3
У Рахові жінка хотіла прийняти ванну, а загорівся будинок
22:28
У Лазах Тячівської громади через пожежу в мансарді прибудованого гаража вигорів також дах будинку
11:19
/ 2
Житель Нижніх Воріт втопився, долаючи Латорицю вбрід до свого будинку
14:02
У Мукачеві на пожежі загинув чоловік
11:00
В Ужгороді на об'їзній горів Mercedes
10:51
У Виноградівській громаді горіли "будка" в циганському таборі Підвиноградова та надвірна споруда у Виноградові
» Всі новини