Берегово: ...У бізнесі треба бути азартним гравцем

Після короткої розмови в кабінеті директор ТЗОВ «Берег-Кабель» Янош Фрей запропонував оглянути очолюване ним підприємство. Пройшовши коридором, показав на двері і запросив туди. Правда, ми опинилися не в робітничому цеху, як сподівався я, а в приміщенні, більш схожому на навчальну аудиторію.

Берегово: ...У бізнесі треба бути азартним гравцемНайперше пан Янош познайомив мене зі взірцями продукції, що виготовляє підприємство, з посібниками й іншою відповідною літературою. Коротко охарактеризував виробничий процес, розповів про застосування виробів споживачем. «Оце комплект електропроводки автомобільних фар з далеким і близьким світлом, показчиків поворотів, зупинки та інших освітлювальних вузлів до легкових автомобілів європейського виробництва. Тут і проходять навчання усі прийняті на роботу, тут здобувають спеціальності, за якими, відповідно, й працюють». А заняття проводять директор заводу Янош Фрей та спеціалісти з Німеччини й Угорщини.

Далі наш маршрут проліг до цеху, де, як мовиться, повним ходом кипіла робота. Відверто кажучи, я був приємно здивований, коли переді мною відкрилося просторе, світле приміщення зі свіжим повітрям, у якому спеціальні робочі столи розташовані на такій відстані, аби кожна з робітниць могла почуватися вільно та працювати продуктивно. А головне – якісно, усвідомлювати, що від її виробу у великій мірі залежить безпека їзди автомобіля, а особливо у нічний час, коли на швидкості потрібна добра видимість. Мабуть, про наслідки пояснювати не варто. Ця аксіома найбільш застерігає і зобов’язує кожну робітницю бути пильною і вимогливою до власної роботи.

Тут можна з упевненістю сказати, що все-таки завод випускає незвичайну у нашому краї автомобільну продукцію. На нинішній час має необхідний виробничий потенціал та можливості забезпечувати замовлення всесвітньо відомих фірм – «Valeo», «Hella» та «Al», котрі у свою чергу постачають продукцію, виготовлену берегівчанами, багатьом автомобільним заводам Європи і насамперед для автомобілів BMW, Volkswagen (Німеччина), Citroen (Франція), FІАТ (Італія), SEAT (Іспанія).

Потреби на дану продукцію дедалі зростають. Виходячи з цього передбачливі керівники заводу уже готують виробничу базу з таким розрахунком, аби збільшити кількість працюючих до 500 чоловік. Приміщення, тобто цехи, вже готові хоч сьогодні прийняти нові робочі руки. Для такої кількості людей будуть забезпечені належні побутові умови, аби кожен працюючий був задоволений своєю роботою у колективі заводу ТзОВ «Берег-Кабель».

Це перспективне підприємство запрацювало у Берегові порівняно недавно. У 2005 році німецькою фірмою «Індустрія електрик» по вулиці Богдана Хмельницького було викуплено недіючий деревообробний комбінат. Тоді й почалася перебудова старого обшарпаного підприємства на новий – європейського стилю – завод. На придбання та реконструкцію старої будівлі фірмі довелося витратити понад півтора мільйона доларів. Правда, споруда вдалася гарною, нині вона прикрашає один із мікрора-йонів Берегова. Але й це не так важливо. Відрадно те, що добра слава про нове підприємство швидко ширилася не лише в місті, а й в навколишніх селах району. Саме звідти щодня приїздять із бажанням працювати на заводі по 20-25 чоловік. Приходять не випадково, а з інформацією, що адміністрація дбає не лише про виробництво, а й про умови – побут, відпочинок, добробут. З такою метою кожний працюючий забезпечений робочим одягом, вмонтовані гардеробні шафи, а для підтримки особистої гігієни обладнані душові. А за проїзд на роботу й назад адміністрація заводу відшкодовує витрати кожному робітникові.

Про те, що в колектив охоче вливаються все нові робочі руки, свідчить той факт, що вже починають формуватися цілі робітничі династії, як наприклад мати і донька з родини Золтан і ще кілька інших. Це є один із головних чинників зміцнення трудового колективу, зростання продуктивності праці. Ця практика у промисловості давно випробувала себе, ще за радянських часів, корисною вона є і на нинішній день. Передові зарубіжні технології, капіталістичний менеджмент плюс радянського «розливу» форми морального підходу до праці дають, виявляється, не погані результати.

А те, що іноземний бізнес зміцнює свої позиції на українській землі, не дивно. Це говорить лише про те, що ми рухаємося в глобальному річищі економічних процесів.
Василь МЕЛЬНИК, "Трибуна"
20 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

01:18
/ 3
Розпочалася чергова спроба визнати банкрутом Солотвинський солерудник
14:34
/ 2
McDonald's знову хоче відкрити ресторан в Ужгороді. Цього року
11:08
Фермери з окупованої частини Херсонщини знаходять себе у тепличному бізнесі на Закарпатті
14:16
NSV Group і представники Італії, Німеччини та Польщі провели переговори щодо побудови на Закарпатті інтермодального логістичного центру Horonda Platform
16:30
Торік, в порівнянні з 2022-м, експорт на Закарпатті становив 69%, а імпорт – 84,5%
11:33
/ 1
На Закарпатті відкрили новий митний термінал
16:43
/ 1
Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин
15:03
/ 8
На аукціоні за 13,87 млн грн продають землю та адмінбудівлю колишнього "Ужгородтеплокомуненерго" в центрі Ужгорода
15:19
/ 3
"Перечинське" "Френдлі Віндтехнолоджі" програло "ужгородцям" суд за родовище андезиту біля Ужгорода, продане за 75 млн грн
10:51
/ 7
За грантами, отриманими на сади, в Україні лідирує Закарпаття
22:08
/ 20
Під велетенський деревообробний завод на Закарпатті зареєстрували індустріальний парк
21:56
У 2023-му через Закарпатську митницю експортовано товарів на майже 32 млрд грн, а імпортовано на понад 106
15:24
На Закарпатті торік зареєструвалися 7688 нових платників податків, а припинили діяльність 4720
14:30
Цьогоріч єдиного податку на Закарпатті сплачено на 17,5% більше, ніж торік
10:11
На Закарпатті надходження від туристичного збору за рік зросли на 14%
22:23
угорщина завертає вантажівки з України в "Загоні" через відсутність оформлених документів Т1
20:01
/ 7
На Закарпатті незаконно будують деревообробний завод, для роботи якого потрібно 32 тисячі лісовозів щороку, – природозахисники
20:49
Цьогоріч у зоні діяльності Закарпатської митниці товарів імпортовано утричі більше, ніж експортовано
18:32
/ 1
На Закарпатті закладуть плантацію лохини в горщиках
19:55
Виноградар з Херсонщини, господарство якого – в зоні бойових дій, консультує фермерів на Закарпатті
21:34
На Закарпатті у поточному році, в порівнянні з 2022-м, експорт товарів зменшився на 27%, імпорт – на 16,5%
18:35
Закарпаття дає українському виноградарству нове життя – виноградар з Херсонщини
09:50
34 гектари малини, лохини та полуниці: поблизу Мукачева працює релоковане ягідне підприємство
18:22
/ 1
Газорозподільне підприємство АТ "Закарпатгаз" увійшло до складу НАК "Нафтогаз України"
17:07
/ 4
Чеський залізничний оператор RegioJet підтвердив намір інвестувати у електрифікацію ділянки Чоп-Мукачево
» Всі новини