Ужгородка стала володаркою Кубка України з пауерліфтингу (ФОТО)

У місті Коломия Івано-Франківської області пройшов Кубок України з пауерліфтингу, в якому взяли участь атлети з 22-х областей нашої держави. Кольори Закарпаття на цьому турнірі захищали одна спортсменка й четверо спортсменів.

Справжньою героїнею змагань стала ужгородка Єлизавета Бан (тренер –Андрій Федорішко), яка виступала  у ваговій категорії до 47 кг. У присіданні вона послідовно підкорила 120, 130 і 135 кг, у тязі показала точно такі результати, а в жимі, зафіксувавши у першому підході  85 кг, двічі штурмувала 92,5 кг, що є юніорським рекордом України. В останній спробі вона вижала вагу, що вдвічі перевищує її власну, але судді двома голосами проти одного не зарахували її. У підсумку Єлизавета набрала 355 кг, що лише на 7,5 кг менше за норматив майстра спорту міжнародного класу і виграла Кубок України, випередивши срібну призерку на 97,5 кг! До кубкового «золота» третьокурсниця  УжНУ додала й медаль найвищої проби за перше місце у чемпіонаті України серед студентів, який проходив одночасно з Кубком. Нагадаємо, що минулого року Ліза вже здобувала аналогічні перемоги, але тоді її результат у сумі складав лише 302,5 кг, отже наявний значний прогрес спортсменки.

Ужгородка Єлизавета Бан стала володаркою Кубка України з пауерліфтингу

Скромніші результати наших чоловіків: ужгородець Євген Криса (категорія до 74 кг) став 13-тим у Кубку і 5-тим серед студентів, проте, піднявши у жимі 175 кг, встановив юнацький рекорд  України, що перевищує попередній на 30 кг! Хустяни Богдан Міговк (до 105 кг) і Михайло Чохняй (до 93 кг) фінішували відповідно на 12-му і 15-му місцях (усі вказані спортсмени принесли області залікові очки).

Завдяки старанням Єлизавети Бан, яка за підсумками року, що минає стала найтитулованішою спортсменкою Закарпаття не лише з пауерліфтингу, наша область і спортивний клуб УжНУ посіли друге загальнокомандне місце у Кубку України серед жінок. Побажаємо Лізі у новому році стати майстром спорту міжнародного класу.

Обласна федерація пауерліфтингу щиро вдячна начальнику управління у справах молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації Віталію Ерфану за повне фінансування поїздки спортсменки та її тренера на змагання. Окрема подяка обласній організації ФСТ «Динамо» (заст. голови Михайло Пантьо) та ужгородському бізнесмену Василю Цірику, завдяки яким стала можливою повноцінна підготовка володарки Кубку України.

Андрій Федорішко, голова обласної федерації пауерліфтингу, для Закарпаття онлайн