Ужгородський фехтувальник здобув «Трофей Белграда» в Сербії

Фехтувальник із Закарпаття Анатолій Герей продовжує збирати очки для Олімпіади.

Ужгородський фехтувальник Анатолій Герей цього тижня став кращим на міжнародному турнірі в Сербії під назвою «Трофей Белграда». Це були змагання категорії «В», тобто не надто престижні, і все ж за перемогу в них можна здобути необхідні очки для проходження на Олімпійські ігри в Лондоні.

Як розповів «Закарпатці» новоспечений чемпіон Анатолій Герей, у Белграді змагалися 70 фехтувальників із 13 країн. Сам він на шляху до трофею здолав спортсменів із Кіпру, Туреччини, двох – з Італії та у фіналі переміг представника Латвії, який, до речі, має непогані шанси потрапити на лондонську Олімпіаду.

«Незважаючи на статус турніру, він вийшов досить складним для мене, – розповів А.Герей. – Зараз усі готуються до Олімпіади, і ніхто не хоче втратити зайвого очка у загальносвітовому рейтингу. Добре, що мені вдалося все-таки перемогти».

Кращий закарпатський мушкетер зараз у загальносвітовому рейтингу знаходиться на 34-му місці. А на Олімпіаду проходять 32 фехтувальники. «Відповідну ліцензію можуть отримати лише 16 спортсменів, – пояснив Герей. – Усі інші будуть «проходити кастинг» на зональному відборі. Це своєрідні відбіркові змагання серед усіх країн. Турнірів буде 5 – по одному в кожній частині світу. В Європі він проходитиме в Братиславі в квітні наступного року. Там достатньо зайняти 1-3 сходинки для омріяного місця в олімпійській заявці. Але Анатолій Герей цілком може уникнути цього відбору, якщо у 4 турах Кубка світу, що залишилися, здобуде достатню кількість очок. Ці тури пройдуть в Італії, Катарі, Естонії та Франції. Найближчий – 21 січня у Ліньяно (Італія). «Сподіваюся, там удасться хоч раз піднятися на п’єдестал. Цього вистачить, щоб збулася моя давня мрія – потрапити на Олімпіаду», – каже він.

До речі, на внутрішніх змаганнях Анатолій також демонструє свій клас. На початку грудня в Харкові на міжнародному турнірі імені Авербаха, де зібралися всі країни СНД, він зайняв друге місце, програвши у фіналі харків’янину М. Хворосту всього одне очко (14:15). Наразі у спортсмена відновлювальний збір у комплексі «Воєводино», що на Перечинщині, потім у Конча-Заспі, а вже далі готуватиметься до туру в Італії.

Що стосується інших закарпатських мушкетерів, то вони також можуть похвалитися чималими успіхами. Так, на Кубку МГФСО в Москві серед кадетів Сергій Горецький був 5-м, на першості СДЮСШОР у Києві переміг 12-річний ужгородець Ростислав Алейников, на турнірі у Львові 13-річна Анастасія Лугачова зайняла 3-тю сходинку, на змаганнях імені Колачинського юніорка Владислава Харкова також здобула «бронзу». А в іншому турнірі в Києві одні з найсильніших рапіристок-юніорок країни сестри Рапінець з Ужгорода розіграли між собою золоту нагороду: Христина виграла в Аліни. Варто також відзначити, що сьомою на тому турнірі стала й інша ужгородка – Ангеліна Цимболинець.

Попереду в закарпатських мушкетерів ще два турніри – новорічний та першість області. І, звісно, боротьба Анатолія Герея за поїздку в Лондон. Сподіваємося, що наступного року успіхи фехтувальників області будуть ще більшими, й Анатолій таки поїде до Лондона. Зрештою як би він там не виступив, але його здобуток стане хорошим прикладом для бажаючих займатися цим видом спорту на Закарпатті.